ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.10.2013, Jaroslav Pešek

Do Budvar arény zavítá Havířov

Třinácté kolo první ligy svede proti sobě nováčky soutěže. Zatímco Havířov zažíval na konci minulé sezóny postupové oslavy, na jihu Čech se projevovaly jiné emoce. Oba týmy se v první čtvrtině sezóny trápily v koncovce avšak v posledních dvou kolech se zdá, že se střelci obou celků začínají probouzet k životu. Uktání začíná už tuto sobotu od 17:00.

O soupeři: HC AZ Havířov 2010

Založen: 1928
Stadion: K&K Pneu aréna (kapacita 5 100 diváků)
Webové stránky klubu: hc-havirov.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ (2. Liga), postup do 1. ligy
Hlavní trenér: Jan Daneček

Sestava z posledního zápasu

Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Sztefek, Pechanec, Kanko – Roupec, Krisl, Maruna, Daneček J., Škumát – Graca, Koma, Šedivý, Jakúbek, Klimša – Klimíček, Kolarz, Kolařík, Rimmel, Matějek.


Havířov zažívá zmrtvýchvstání kdysi úspěšného klubu. Nové vedení nastavilo postupné cíle a hlavně změnilo způsob hospodaření. Díky těmto krokům se Havířovští po úspěšné baráži posunuli do první ligy a v té rozhodně nechtějí hrát druhé housle. Havířov stejně jako budějovický Motor měl v první čtvrtině sezóny problémy se zakončením. V posledním zápase však Havířovští proti Berounským Medvědům vstřelili čtyři branky, když na domácím ledě zvítězili 4:3 po prodloužení. Znamená to konec gólového půstu?

Na východě si moc dobře uvědomují, že kádr, který měli v minulé sezóně, by na první ligu zkrátka nestačil. Proto se rozhodli angažovat několik hráčů, kteří by do týmu měli přinést zkušenosti z vyšších soutěží. Mezi zajímavá jména patří například Lubomír Vosátko či Jakub Šlahař. Oba tito borci mají za sebou i několik utkání v extralize. Nejzajímavější posilou je ale bezpochyby obránce slovenského původu, Jaroslav Koma, který už od začátku ukazuje, jak moc důležitým hráčem pro svůj tým je. Zařadil se mezi nejproduktivnější beky soutěže a v rámci svého týmu nasbíral největší počet asistencí. Mimoto Havířov úzce spolupracuje s třineckými Oceláři a tak není vyloučeno, že se v sestavě Havířova tu a tam objeví další hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže.

Zaostřeno na: Rodinný klan

V sestavě Havířova se hned dvakrát objevuje jméno Daneček. Není to náhoda, jsou to bratři. Mladší Lukáš hájí havířovskou svatyni, Jan naopak střílí góly. Aby Danečků nebylo málo, u týmu působí jako hlavní trenér otec obou zmiňovaných hráčů, Jan Daneček starší.

13. kolo: HC Motor České Budějovice – HC AZ Havířov 2010

sobota 19. 10. 2013, 17:00
Budvar aréna

Z tábora Motoru:

"V sestavě pro utkání s Havířovem uděláme změny, nastoupit už může uzdravený obránce Pavlíček a konečně také mladý Luboš Rob. Z Plzně jsme navíc získali na výpomoc vysokého a důrazného útočníka Tomáše Pituleho. Hrát stále ještě nebude Melka, který po zranění už ale začal zlehka bruslit. Chceme samozřejmě s Havířovem získat tři body, před našimi fantastickými diváky jiný cíl neexistuje."

Sestava z posledního zápasu

Halmoši – Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, Kříž – Kotalík (C), Šachl, Skuhravý – Kuchejda, Ondřej, Bárta – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Mavrojanidis, Pašek, Třetina – Švec.

Věděli jste, že ...

... Havířov ještě nedávno hrál extraligu? Na nejvyšší soutěž se v Havířově chodilo ještě v sezóně 2002/2003. Vinou špatného hospodaření se tehdejší Panteři postupně propadli až do 2. ligy, kde strávili poslední tři sezóny.

Statistiky

13. kolo
HC Motor České Budějovice
vs
HC AZ Havířov 2010
8.
Umístění v tabulce
11.
12 / 4 - 2 - 1 - 5
22:24 / 17
Statistiky v sezóně
(základní část)
12 / 3 - 2 - 0 - 7
24:32 / 13
Aleš Kotalík 6 (2+4)
Nejproduktivnější hráč v sezóně
Martin Jakůbek 8 (5+3)
Kotalík, Ferebauer, Ondřej, Šachl, Vráblík, Vaniš, Skuhravý (2)
Nejlepší střelec v sezóně
Martin Jakůbek (5)
Aleš Kotalík (4)
Nejlepší nahrávač v sezóně
Jaroslav Koma, Jan Daneček (5)
Jiří Moravec 5 (2+3)
Nejproduktivnější obránce v sezóně
Jaroslav Koma 6 (1+5)
Petr Šachl, Jiří Moravec (+3)
Marek Posmyk (-5)
+/- bodování v sezóně
Rostislav Marosz (+3)
Lubomír Vosátko (-6)
Václav Skuhravý (18)
Nejtrestanější hráč v sezóně
Jaroslav Koma, David Roupec (29)
Dominik Halmoši 92,99% - 2,08
Hynek Kůdela 100% - 0,00
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Lukáš Daneček 91,00% - 2,67
Petr Matoušek 90,70% - 2,53
Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...

Před 15 lety nás ve věku 61 let navždy opustil bývalý útočník Stanislav Rob. V klubu hrál 5 sezon, kolem 100 zápasů, v nichž...