25.11.2010, Matěj Mayer

Do Českých Budějovic přijíždí Litvínov

Č. B u d ě j o v i c e – Hokejisté extraligového HC MOUNTFIELD se připravují na další bitvu. Ve 24. kole Tipsport extraligy změří síly s mužstvem HC Benzina Litvínov. Tým ze severu Čech zatím okupuje desáté místo v extraligové tabulce a jeho tristní bilance na hřištích soupeře mluví jasně ve prospěch Jihočechů. Domácí mužstvo nyní trochu zvolnilo tempo, které udržovalo na začátku sezóny a je na sedmém místě. Střetnutí s Litvínovem začne v pátek v 17.30 hodin na ledě Budvar arény. ONLINE ZDE.

O soupeři – HC BENZINA Litvínov

Litvínov se teď utápí v menší krizi. V sedmi posledních zápasech dokázal pouze jednou vyhrát za plný počet bodů. Celkem mu za tuto dobu přibylo do tabulky šest bodů. Severočeši podávali již od začátku soutěže nevyrovnané výkony, kdy každou výhru střídala porážka. Mužstvu zatím nepomohl ani příchod Martina Ručinského ze Sparty, ten se v dresu Litvínova trefil do černého třikrát a přidal čtyři nahrávky v jedenácti utkáních.

I přes znatelné oslabení kádru v letním období, kdy ukončily kariéry dvě ikony Litvínova – Robert Reichel a Jiří Šlégr, má tento klub stále pár schopných hráčů s reprezentačními zkušenostmi. Řadí se mezi ně nejproduktivnější hráč Severočechů František Lukeš. Ten je s osmnácti body (7+11) na patnáctém místě extraligové produktivity. V závěsu za ním nalezneme, v Českých Budějovicích dobře známého, Viktora Hübla se sedmnácti body (6+11). Pozor by si Jihočeši měli dát především na první útočnou formaci Benziny. V ní doplňuje již zmiňované dva borce ještě Vojtěch Kubinčák. Ten má v současné době z hráčů Litvínova největší formu. V posledních čtyřech zápasech nasbíral tři body (1+2).

Litvínov si v jednadvacátém kole nechal uštědřit pořádný výprask. Stal se obětí skvělé formy vedoucího Třince a na jeho ledě podlehl 10:1! Ono jediné vítězství v posledních sedmi zápasech byla výhra na domácím ledě se Spartou. Domácí měli díky brankám Hübla a Černého bezpečný náskok a neohrozila je už ani Smoleňákova branka v poslední minutě utkání. Připsali si tak vítězství 2:1. Když ale mohli potvrdit zlepšenou formu v dalším domácím zápase, zadrhli se. Karlovy Vary si odvezly z Litvínova vítězství 2:0. Litvínov je nyní celkem bezpečně na desátém místě a jediný, s kým si v tomto kole může vyměnit umístění, je pražská Slavie. Ta je s jednatřiceti body devátá.

Zajímavost utkání

Statistika jasně hovoří pro domácí
Při pohledu na tabulku extraligy na hřištích soupeřů zjistíme, že Litvínov je jediným mužstvem, kterému se doposud nepodařilo zvítězit na venkovní půdě! Zisk dvou bodů za výhru v prodloužení se jim povedl jen jednou a to na ledě Mladé Boleslavi. Navíc na soupeřových hřištích dostali Sevečeši i suverénně nejvíce branek z celé ligy – 52. Do karet hraje domácím také to, že v Budvar aréně poznalo mužstvo HC MOUTFIELD porážku zatím pouze dvakrát v deseti střetnutích.

Sestavy z posledního kola

HC MOUNTFIELD: Kovář - Snopek, Kotaška, Ptáček, Jank, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, Kuchejda - Metrl, Kašpařík, L. Květoň - Martynek, Podlešák, Červený.

HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Černošek, Skuhrovec, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Jánský, Jenáček, Trávníček - Majdan, Rindoš, Bojer.

Jaroslav Hübl 89,32% - 3,34

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.