22.09.2011, Matěj Mayer

Do Českých Budějovic přijíždí pražská Slavia

Č. B u d ě j o v i c e – Ke třetímu utkání sezóny přijede v pátek do Budvar arény Slavia Praha. Pražané jsou zatím v soutěži suverénní, spolu s Pardubicemi neztratili ani bod a jsou na prvním místě. HC MOUNTFIELD se vyhřívá přesně v polovině tabulky a dělí se o 8. místo s Plzní. Začátek pátečního zápasu byl posunut na 17.40 a přímým přenosem ho vysílá stanice ČT4. V utkání se poprvé od padesátých let představí českobudějovičtí hokejisté v černých dresech!

O soupeři – HC SLAVIA PRAHA

Slavia Praha už třetí rok po sobě ztratila nejproduktivnějšího hráče sezóny předešlé. Před sezónou 2009 / 2010 odešel Jaroslav Bednář, rok po něm to byl Roman Červenka a před touto sezónou opustil kádr červenobílých Michal Vondrka, který zamířil do Finska. Nejen on však opustil kádr Slavie. Do Komety Brno se vydali hned tři hráči Pražanů. Michal Žižka, Miroslav Holec a z hostování ve Slavii se do Komety vrátil i Tomáš Pospíšil. Náhradou by měli být dva hráči, kteří v dřívějších letech oblékali dres HC MOUNTFIELD a také Slavie. Útočník Tomáš Kůrka a obránce, kterého si fanoušci pamatují z působení v minulé sezóně Jakub Šulc.

Slavia zažívá skvělý vstup do ligy. Po dvou kolech vévodí extraligové tabulce a spolu s týmem Pardubic má na svém kontě plný počet bodů. Sezónu odstartovali Pražané duelem s Karlovými Vary. V utkání šel sice do vedení tým z Lázeňského města, pak ale převzali iniciativu Pražané a dvěma brankami utkání obrátili. Druhý zápas byl mnohem jednoduší. Slávisté vyhráli první třetinu nad Mladou Boleslaví 3:1 a ve druhé třetině dali definitivní podobu výsledku dalšími dvěma brankami.

Nelze nevyzdvihnout za poslední utkání Slavie útočníka Tomáše Hertla. Sedmnáctiletý talent ve svém třetím utkání v extralize vstřelil branku a na další dvě přihrál. To ho také katapultovalo do popředí bodování celé ligy. Lépe je na tom pouze Martin Bartek z Pardubic, který má na svém kontě už pět bodů. Pozor je třeba si dávat i na novou posilu Slavie Petra Kaluse, který má zkušenosti z NHL. V posledním zápase se blýskl brankou a přihrávkou.

HC MOUNTFIELD v černém!
Do utkání se Slavií nastoupí domácí klub HC MOUNTFIELD v netradiční barvě dresu. Před sezónou představilo vedení klubu třetí sadu dresů černé barvy a právě v nich se českobudějovický klub v pátek představí. Bude to navíc poprvé od padesátých let!

Mládí Slavie
Vladimír Růžička postupně zabodovává do týmu mladé hráče a to zatím přináší ovoce. Minulý rok se na výsluní dostal Dmitrij Jaškin, o kterém se dokonce mluvilo jako o kandidátovi na první kolo draftu. Nakonec přišel na řadu až ve druhém. Tuto sezónu se zatím daří sedmnáctiletému Tomáši Hertlovi a není sám. Průměrný věk Pražanů je 26 let.

Sestavy z posledního kola

HC MOUTNFIELD: Kovář - Ptáček, Krajnc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný, Červený.

HC Slavia Praha Kopřiva - Kadlec, Šulc, Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Kolařík - Tomica, Růžička , Svoboda - Sklenář, Krenželok, Kalus - Jelínek, Doležal, Poletín - Hertl, Jaškin, Čermák - Kůrka.

Miroslav Kopřiva 95,92% - 1,00

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.