MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.08.2020, Filip Kortus

Dorost opanoval turnaj v Přerově

Hokejisté dorostu o víkendu vyhráli přípravný turnaj v Přerově, kde se jim podařilo obhájit titul z loňského roku. Svěřenci Romana Fouska bodovali ve všech odehraných zápasech na turnaji a konečnou tabulku tak opanovali s velkým náskokem.

V předběžném plánu přípravných zápasů figuroval pro dorostence turnaj v Třinci, ke kterému nakonec nemohli vycestovat. "Mrzí nás, že jsme se nemohli zúčastnit silně obsazeného turnaje v Třinci. Bohužel jsme měli některé hráče na testování na koronavirus a nemohli jsme dorazit," odůvodnil hlavní trenér dorostenců Roman Fousek.

Místo toho se tak vypravili to Přerova, kde se turnaje zúčastnili už loni. "Pojali jsme to především kondičně, protože den před tím jsme přijeli v noci ze zápasu v Jihlavě, který jsme hráli na čtyři třetiny. Ráno jsme měli trénink a hned poté jsme odjeli na dlouhou cestu do Přerova," popsal náročný program svého týmu.

I přesto se dorostencům podařilo obhájit titul. "Za 36 hodin jsme odehráli čtyři utkání, což bylo opravdu těžké. Hráči toho měli dost, ale přistoupili k tomu velice dobře a ukázalo se, že mají velkou vůli a chuť. Nějaké chyby jsme dělali, ale stále je čas na nich pracovat. Jsme spokojení, že jsme turnaj vyhráli," hodnotil hlavní kouč.

Před turnajem odehrál dorost dva zápasy proti Jihlavě, představil se také na Kladně. Před začátkem nové ligové sezony ho čekají ještě zápasy s Třemošnou či Havlíčkovým Brodem, následně se představí na domácím turnaji.

Výsledky v turnaji

HC RT TORAX Poruba – HC Motor České Budějovice 2:4 / 1:3 (prodl. 0:2)
Branky (1. část): 4. Vehovský (Pásek), 12. Hradil (Vehovský) – 6. Kříž (Pitel, Bukovský), 17. Kříž (Braun), 21. Petrásek, 25. Vavřík (Petrásek).
Branky (2. část): 20. Stasiuk (Koudelný) – 10. Petrásek (Schuppler), 15. Kříž, 25. Petrásek (Kříž)
Branky (prodloužení): 5. Bukovský, 5. Petrásek (Vavřík, Placek).

HC Motor České Budějovice – HC Tábor 1:1 / 1:0 (prodl. 1:0)
Branky (1. část): 14. Sochor (Bukovský) – 9. Sabiniok.
Branky (2. část): 5. Bukovský (Pitel).
Branky (prodloužení): 2. Bukovský (Pitel).

HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 2:0 / 2:2 (prodl. 0:1)
Branky (1. část): 8. Pitel (Kříž, Bůžek), 23. Bukovský
Branky (2. část): 1. Vavřík, 3. Petrásek (Kotalík) – 8. Pekr (Holinka), 18. Hyža (Mašek, Billa)
Branky (prodloužení): 2. Holinka (Kuchta, Koblížek).

HC Hvězda Praha – HC Motor České Budějovice 1:1 / 1:1 (náj. 0:1)
Branky (1. část): 23. Václavek (Ivanovič) – 2. Pitel (Novák)
Branky (2. část): 8. Pírs (Srb) – 22. Petrásek (Vavřík)
Branky (prodloužení): rozh. nájezd Petrásek

Sociální sítě

Dneska už byly první body hodně blízko! Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, ovšem v té třetí se třikrát ze vstřelené...

Do druhého kola na ledě Mladé Boleslavi nastoupíme v této sestavě! ??

Motor čekal na tenhle okamžik dlouhých 7 let, ale je to zpátky, jsme v Tipsport extralize! Podívejte se na sestřih emotivních...

#Preview: Motor čeká první výjezd v sezóně! Svěřenci Václava Prospala se v neděli postaví @bkboleslav!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…