21.10.2010, Michal Špírek

Druhá čtvrtina je tu - oplatí Jihočeši porážku Vítkovicím?

Č. B u d ě j o v i c e - Tipsport extraliga v pátek nakročí do své druhé čtvrtiny a tahákem kola bude souboj třetího s druhým - HC MOUNTFIELD přivítá Vítkovice. Ty jsou před družinou trenéra Výborného jen díky lepšímu skóre. Českobudějovičtí v prvním kole na Vítkovice nestačili a prohráli 1:3, vrátí soupeři porážku na svém ledě? Přijďte povzbudit domácí proti silnému soupeři! Utkání začíná v Budvar Aréně v 17:30 a HC MOUNTFIELD poprvé v sezóně nastoupí v modré sadě dresů!

O soupeři – HC Vítkovice Steel

Vítkovice válí. První čtvrtinou propluly bravurně, od týmu se po obrovských změnách v kádru před sezónou umístění na samé špičce tabulky rozhodně nečekalo. A vida, Vítkovičtí zvítězili v devíti ze třinácti duelů, nastříleli druhý největší počet gólů ze všech týmů a naopak jich nejméně dostali. Suma sumárum, druhé místo a ztráta jediný bod na čelo.

V posledním kole prohrály Vítkovice právě v souboji o samý vrchol tabulky. V Třinci stíhací jízdu nedotáhly a prohrály těsně 2:3. V Českých Budějovicích to bude pro hokejisty vedené Mojmírem Trličíkem další výzva. V prvním kole HC MOUNTFIELD inkasoval v první třetině po vítkovickém tlaku tři branky a bylo vymalováno, za Jihočechy se do konce duelu prosadil jen Langhammer z trestného střílení. Jak bude vypadat druhé vzájemné střetnutí týmů v sezóne? „Z naší strany to bude snaha o to, abychom hráli alespoň tak, jako v posledních zápasech. To znamená: aktivita i venku a nejlépe od začátku. Začátky venku máme totiž zvláštní, první třetina je oproti druhé a třetí taková rozjezdová, a to být. Musíme si věřit a hrát od začátku stejně jako doma," vypíchl vítkovické slabší místo trenér Mojmír Trličík. Stejně jako soupeř, i HC MOUNTFIELD své poslední střetnutí prohrál. Doma poprvé v sezóně padl, když byl nad jeho síly Liberec. "Nebylo nám tentokrát zřejmě souzeno zvítězit. Přesto jsme hráčům poděkovali za to, že bojovali až do konce," nevěšel po porážce hlavu kouč František Výborný.

Páteční soupeři se potýkají s marodkou, ale hůře na tom jsou a v den utkání i budou domácí. V pořádku již je druhý brankář českobudějovického celku Šimon Hrubec, který před posledním zápasem zažil hodně nepříjemné chvilky, když se projevila silná alergická reakce na prášky proti bolesti. Chybět bude Květoň, do nohy byl pukem nepříjemně zasažen kapitán František Ptáček. Hrát nebude ani Podlešák, který už se sice po operaci menisku zlehka zapojuje do tréninku, ale na ostrý zápas si bude muset ještě nějakou dobu počkat. Horší je situace u Langhammera, kterému koleno po operaci menisku stále otéká a nad návratem tohoto centra visí velký otazník. Ve vítkovických řadách mají problémy Trnka, Malík, Burger a Húževka, u nikoho z nich se ale nejedná o žádné vážné zranění a o startech těchto hokejistů se rozhodne až v den zápasu podle aktuálního stavu.

Zajímavost utkání

Modrá je dobrá

Českobudějovičtí hokejisté v pátečním utkání poprvé v ročníku vyjedou na led Budvar Arény v modrém. Oproti předchozím sezónám má totiž HC MOUNTFIELD pro letošek připravenu, vedle tradiční červené a bílé, i třetí, modrou sadu. A jak to domácím hokejistům v modrých dresech sluší se můžete poprvé přesvědčit právě proti Vítkovicím.

Snopek vs. Vrána

První místo ze všech extraligových hráčů ve sledování účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách: obránce HC MOUNTFIELD Jan Snopek +7, útočník Vítkovic Petr Vrána +7. Osamostatní se některý z těchto hráčů v čele bodování +/- po vzájemném setkání? Mimo tohoto "miniduelu" se v pátek setkají dva týmy s vůbec nejlepší defenzívou - Vítkovice inkasovaly za třináct zápasů 28 branek, Budějovice pak jen o jednu více.

Sestava z posledního kola

Vítkovice: Málek - Trnka, Ovčačík, Rehák, Punčochář, Barinka, Voráček, Ficenc, Kucsera - Svačina, Burger, Huna - Ujčík, Hlinka, Tomas - Klimek, Vrána, Pohl - J. Sýkora, Káňa, Szturc.

Roman Málek 93,51% - 2,05

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.