12.10.2008, Josef Bláha

Druhou čtvrtinu otevírá HC MOUNTFIELD duelem na Slavii

Č. B u d ě j o v i c e - První porci utkání mají hokejisté HC MOUNTFIELD za sebou. Úvodní extraligová čtvrtina příliš veselí do tábora Jihočechů nevnesla. Zatím se pohybují v dolní polovině tabulky. Navíc mají za sebou sérii tří extraligových porážek v řadě. Nyní se postaví České Budějovice mistrovi v jeho aréně. Pražané vedou tabulku a jsou žhaví po dalším úspěchu. K vidění bude souboj dvou českých účastníků prestižní Ligy mistrů.

O soupeři - HC SLAVIA PRAHA

Slavia zabrala v závěru první čtvrtiny v tu pravou chvíli. Po několika nepřesvědčivých výkonech, které vyvrcholily domácí prohrou s Litvínovem a následným neúspěchem na Kladně, se Pražané opět zvedli.

Ve středu nastoupili k premiérovému utkání Ligy mistrů a úvod to byl povedený. Červenobílí dokázali totiž porazit prestižního švédského soupeře Linköping 4:2. Následujícím extraligovém utkání vyhráli doma nad posledním celkem tabulky Znojmem 4:1.

Nicméně vítězství Slavie se nerodilo lehce. Orly dlouho držely nad vodou vynikající zákroky brankáře Trvaje. Slávisté dokázali prolomit střeleckou nemohoucnost až těsně před půlkou zápasu, kdy se trefil obránce Jiří Drtina. Druhou branku domácích přidal Petr Kadlec. Zápas tak pro Slavii rozhodli obránci. „My obránci jsme tam od toho, abychom bránili. Když se týmu daří, tak je jedno, kdo dává góly“, poznamenal Drtina.

Červenobílým také pomohl navrátivší se obránce Karol Sloboda, který se dal do kupy z nepříjemného zranění a vyztužil zadní řady Slavie. Sešívaní však stále nemůžou počítat s Milanem Kraftem.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Po prohře v Ufě měli na programu Jihočeši důležitý duel s Libercem. Souboj mužstev, které zatím zůstávají za očekáváním, příliš hokejové krásy nenabídl. „Byl to hodně fyzicky náročný hokej a urputný boj,“ poznamenal útočník HC MOUNTFIELD Ondřej Veselý.

Domácí nehráli špatnou partii, ale chyba obrany nechala ve druhé třetině odjet Nedvěda do samostatného úniku a bývalý hráč NHL překonal Turka. Pak se trefil od odkryté klece Pletka a další branku přidal opět Nedvěd. „Začátek byl oboustranně opatrný a bohužel jsme to byli my, kdo udělal první chybu,“ povzdechl si kouč Ernest Bokroš.

Českobudějovičtí ještě dvěma brankami dokázali duel zdramatizovat, ale na závěrečný tlak už nezbyly síly. „Program je náročný. Na únavu se ale vymlouvat nemůžeme,“ tvrdil Bokoš. Do duelu s Libercem nezasáhl Sailer se Šimánkem. Obránce Toman se dostal na led až v průběhu duelu na místo zraněného Poživila. „Chtěli jsme dát prostor mladším hráčům, kteří nejsou tak vytěžovaní,“ vysvětlil slovenský kouč.

Hned po utkání s Bílými Tygry došlo mezi Libercem a klubem HC MOUNTFIELD k hráčské výměně. Na sever Čech putuje útočník Jiří Šimánek. Opačným směrem bek Richard Jareš.

Duel HC Slavia Praha – HC MOUNTFIELD začne v neděli v 17 hodin

Pár zajímavostí

- ve slávistickém dresu už řadu let působí českobudějovický odchovanec Michal Vondrka

- v úvodním zápase letošní sezony vedli na svém ledě Jihočeši už 2:0, ale vinou špatně odehrané druhé třetiny nakonec prohráli těsně 2:3. Branky za HC MOUNTFIELD dávali Kůrka a Hřebejk, za Slavii se trefili Hruška, beránek a Bednář.

- oba celky se jakožto čeští zástupci v nově vzniklé mezinárodní soutěži představili ve středu v duelech Ligy mistrů. Pražané doma porazili švédský Linköping, Jihočeši prohráli v Ufě vysoko 1:7

2) 2:1pp Zlín (V)
3) 2:4 Mladá Boleslav (D) 4) 2:3 Karlovy Vary (V) 5) 2:3 Liberec (D)
Miloslav Čermák(-1)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.