26.11.2015, Matěj Mayer

Druhou polovinu soutěže začne Motor na ledě osmého Havířova

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou se uzavřela rovná polovina základní části a do té druhé vstoupí Jihočeši soubojem s nepříjemným celkem HC AZ Havířov 2010. Slezané sice poslední zápas ve svém domácím stánku prohráli s Jihlavou, v nedávné době zde ovšem zdolali favorizovanou Slavii. Úvodní vhazování pátečního duelu je naplánováno na 18 hodin.

O soupeři – HC AZ Havířov 2010

Havířov by se dal označit za průměrný provoligový tým. Pohybuje se zhruba uprostřed tabulky a má naprosto vyrovnaný počet vstřelených a inkasovaných branek (79:79). Rozdíl mužstev na sedmém až desátém místě je aktuálně pouhý jeden bod! Slezané se nachází na osmé příčce a s 38 body neztrácí mnoho na sedmé Litoměřice (39 bodů), šestou Třebíč (42 bodů) a pátou Kadaň (42 bodů). Čtvrté jsou České Budějovice, jejichž náskok už je sedmibodový.

Forma AZet se dá označit jako velmi dobrá. Před zhruba čtrnácti dny porazili Havířovští silnou Slavii (5:3) i Kadaň (5:2). Poté sice zaváhali s Třebíčí (2:3), ta je ale v tabulce výše, a nedá se tedy hovořit o ztrátě bodů. Minulý víkend si svěřenci Štefana Mikeše a Martina Janečka vyšlápli venku na Most, který smetli 9:2!

Minule doma Motor roztrtil Havířov 6:1. Utkání bylo ovšem později kontumováno na 0:5.

V posledním kole odnesli vynikající formu Dukly Jihlava, která ve středu na ledě K&K PNEU Aréna nedala domácímu AZetu šanci. Tým z Vysočiny si vypracoval čtyřgólový náskok a na pohodlném vítězství nic nezměnil ani následný gól Havířova. „Příčinu porážky můžeme hledat už v samotném úvodu zápasu, kdy jsme začali lehkovážně. Soupeř pouze čekal, až nám začnou odskakovat kotouče a těžil z těchto chyb. Tímto získal dvoubrankové vedení a celkově byl v utkání velmi produktivní, když z mála vytěžil maximum. Ve druhé třetině se naše hra zlepšila a měli jsme dostatek šancí na vyrovnání. Nicméně přišla třetí branka, která se stala pomyslným hřebíčkem do rakve,“ komentoval utkání Martin Janeček.

27. kolo: HAVÍŘOV - JIHLAVA 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Maruna (Meidl) – 11. Malec (Štebih, Flek), 16. Prokš (Kaláb, Dobrovolný), 40. Šafář (Melenovský, Diviš), 46. Diviš (Gríger, Březina).

Sestava: Laco – Krisl, Bahounek, Mazanec, Graca, Korím, Ostrčil – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Maruna, Meidl, Okál – Maliník, Sedláček, Kalus – Matějek, Hudeček, Kotala

27. kolo

HC AZ Havířov 2010
-
ČEZ Motor České Budějovice

pátek 27. 11. 2015, 18:00
K&K PNEU Aréna (kapacita: 5100)

Svůj stý prvoligový zápas zítra na ledě Havířova odehraje MICHAL ŠVIHÁLEK. Teprve dvaadvacetiletý dříč už stihl ve druhé...

Posted by HC Motor České Budějovice on Thursday, 26 November 2015

Kdo je ve formě?

Nejnebezpečnějším hráčem Havířova by podle statistik v pátek měl být Petr Kanko. Ten zaznamenal při kanonádě na ledě Mostu pět asistencí! Jednu přidal v předchozím zápase a může se tak pyšnit bilancí 0+6 z posledních třech duelů. Špatně na tom nebyl ani Marek Kalus, který se v Mostě blýskl hattrickem, celkově však dal v sezoně „jen“ pět gólů. V každém z posledních třech utkání si připsal asistenci Václav Meidl.

I Jihočeši dávají v poslední době hodně branek. V posledních třech zápasech průměrně pět na utkání. Nejproduktivnější je tradičně elitní útok, jehož všichni členové si vylepšili v posledních třech zápasech statistiky o šest bodů. Tomáš Nouza a Martin Heřman mají shodnou bilanci 3+3, kapitán Josef Straka 1+5. Z ostatních hráčů vyniká především David Kuchejda, který je opravdu ve formě, když v domácích duelech s Kladnem i Benátkami zaznamenal po dvou gólech.

David Kuchejda má výbornou formu. Dvakrát během posledních tří duelů byl dvougólový.

Z tábora Motoru

Jihočeši zvládli domácí souboj s Benátkami nad Jizerou poměrně v klidu. Až do 51. minuty sice vedli „jen“ 2:0, soupeře však téměř k ničemu nepustili. Výkon Motoru ovšem od druhé třetiny nebyl úplně optimální a se silnějším soupeřem by mohl nastat problém. V podobném duchu se vyjádřil i Petr Rosol na pozápasové tiskové konferenci. „Dobře jsme začali. Celá první třetina nebyla z naší strany špatná, měli jsme spoustu šancí a dvě gólovky jsme navíc nedali. Jenže po přestávce jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám a začali jsme hrát složitě. V posledních dvaceti minutách jsme naštěstí dali dva góly a doplácali se k vítězství.“

Věděli jste, že...

Když nepočítáme kontumaci z minulého zápasu, vyhrál Motor před tímto zápasem nad Havířovem sedmkrát v řadě.