ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.01.2011, Petr Novotný

Dva góly v jednom zápase dal Kuchejda naposledy za mořem

Č. B u d ě j o v i c e - Celkem se v této sezoně trefil za záda brankářů čtyřikrát. Z toho dvakrát v posledním střetnutí v Litvínově. Pro budějovického odchovanec Davida Kuchejdu mohou být dva zásahy vzpruhou do dalšího tréninku a zbytku sezony. Tu totiž začal v první útočné formaci, ale posléze se sestavou propadl a nyní bojuje vůbec o zařazení mezi vyvolené hráče pro zápas. „Dva góly v jednom utkání jsem dal naposledy v juniorce v Kanadě,“ říká hbitý útočník, který má zatím v této sezoně devět kanadských bodů.

Měl jste z těch gólů velkou radost?
Víte jak to je. Měl jsem radost, že jsem góly dal a že jsme se dostali zpátky do zápasu. Ale konec nám nevyšel. Raději bych oba góly vyměnil za body. Alespoň za jeden. Ten jsme si podle mého názoru zasloužili.

Ale začátek zápasu byl dost špatný. Rychle jste prohrávali…
První třetina nám až tolik nevyšla. Dostali jsme dva góly v oslabení, na začátku druhé třetiny třetí a to nás psychicky dost srazilo. Pak jsme se však dokázali zvednout a hra byla lepší. Dokázali jsme dokonce vyrovnat, ale pak jsme dostali smolný gól a bylo po zápase.

Jak vůbec vypadala vaše první branka? Dal jste jí v době, kdy jste se začali herně zvedat, nebo to byla spíše náhodná akce?
V té době jsme měli tlak. Litvínov udělal rychlý protiútok, ze kterého nedal gól, a hned jsme zase jeli na druhou stranu. Dopadlo to tak, že jsme jeli dva na jednoho s Romanem Pšurným. On mi to nahrál a já pálil z voleje a padlo mi to tam.

Druhou branku jste dal čtyři vteřiny před koncem třetiny. To je dost neobvyklá situace.
Popravdě ani nevím, jak padnul. Chytil jsem vyhození rukavicí, položil jsem si puk na led a snažil jsem se to poslat na bránu. Prošlo to mezi dvěma hráči soupeře a padlo to do branky. Jak říkám. Ani pořádně nevím, jak to tam zapadlo.

Jaký byl rozdíl v kabině mezi první a druhou přestávkou?
V té druhé byla atmosféra lepší. Dali jsme dva góly a snížil na rozdíl jediné branky. Věděli jsme, že jsme znovu v zápase a že s tím můžeme něco udělat. Využili jsme to hned v přesilovce na začátku třetiny. Jenže pak jsme dostali gól na čtyři tři.

Jak to, že jste o body přišli, když už se vám povedlo vyrovnat?
Bek od modré nějak nahazoval na gólmana. Kovy (poznámka: jakub Kovář) nic neviděl a byl to takový smolný gól. Na to se ale vymlouvat nemůžeme.

Jak vypadal konec zápasu?
Měli jsme hned při první power-play docela tlak, ale bohužel se nám skórovat nepodařilo.

O to víc musí mrzet situace z devětačtyřicáté minuty, kdy trefil Mertl tyčku…
Projel s pukem celé hřiště. Objel i obránce a už se dostával před gólmana. Trefil horní tyčku a od ní se puk odrazil do zad brankáře. Spadlo to kousek vedle branky. Byla to velká smůla.

Nenastupujete úplně pravidelně. Myslíte, že vám tenhle zápas může pomoct.
Člověk celé léto trénoval na to, aby mohl v sezoně hrát. Z toho pohledu jsem rád, že nějak hraju, protože hokejista, který sedí, není nikdy spokojený. Na tréninku se snažíme. Chodíme na něj s rukama dřív, snažíme se střílet a dělat podobné věci.

Sezonu jste začal v první formaci. Teď nastupujete většinou ve čtvrté, občas toho za zápas vůbec moct neodehrajete. Jak takovou věc hokejista vnímá?
Abych řekl pravdu, jsem rád, když můžu hrát ve čtvrté lajně s Koblihem a Romanem Pšurným. Víc si spolu rozumíme. Je to však vždycky na trenérovi, kam mě zařadí. Občas se to prostě vyvrbí i tak, že sedím.

Sociální sítě

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...