ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.08.2017, Klára Červená

Dva zápasy ve dvou dnech. Nejprve do Pardubic, poté doma s Jižní Koreou

Už ve čtvrtek od půl šesté sehrají jihočeští hokejisté v pořadí třetí přípravný zápas a to tentokrát s pardubickým Dynamem. Perníkáři se minulý týden zúčastnili Mountfield Cupu a z turnaje si odnesli bronz. Za nimi skončila Jižní Korea, se kterou se Motor utká v pátek od 17:30 hodin. Lístky na páteční utkání můžete zakoupit ZDE.

Korea neuspěla na Mountfield Cupu

Pro Koreu je zápas s Motorem posledním přípravným utkáním v Česku. Na Mountfield Cupu, kterého se minulý týden zúčastnila, prohrála zápasy jak s Hradcem, tak s Pardubicemi a Spartu porazila až v prodloužení. Skončila na čtvrtém a zároveň posledním místě tabulky. Nicméně vzhledem k tomu, že se Korea letos poprvé probojovala na mistrovství světa a příští rok nastoupí nejen na domácích olympijských hrách ale tedy i na MS v Dánsku, není radno ji podceňovat.

Korea má dokonce i hvězdnou posilu – kanadského brankáře Matta Daltona, který byl dva roky spjat s klubem Boston Bruins, a pak přestoupil do KHL. Trenérem národního týmu se stal Jim Paek, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu z let 1991 a 1992, kdy působil v Pittsburghu. Asistenta mu dělá bývalý útočník Richard Park.


4. přípravné utkání

ČEZ Motor České Budějovice

Jižní Korea

pátek 11. srpna 2017, 17:30
Budvar aréna

Pardubice s pozměněným týmem

Dynamo letos obměnilo svůj kádr. Mezi nově příchozími se objevili francouzský útočník Sacha Treille a obránci Jacob Cardwell a Ty Wishart. Právě poslední jmenovaný bek má zkušenosti nejen z Evropy, ale i ze zámoří. Smlouvu se rozhodl prodloužit obránce Marek Trončinský, a perníkáři nepřijdou ani o mistra světa z roku 2010, Petra Čáslavu, nebo o hvězdného Tomáše Rolinka.

Pardubice se v Budvar aréně naposledy objevily při bojích o baráž. Svou pozici extraligového týmu na úkor Motoru uhájily. Do nejvyšší české soutěže se nově probojovala i Dukla Jihlava, za to karlovarská Energie sestoupila do 1. ligy.


3. přípravné utkání

Dynamo Pardubice

ČEZ Motor České Budějovice

čtvrtek 10. srpna 2017, 17:30
Tipsport aréna

Mezi fanoušky Dynama a @hcmotor panuje hezká družba, kterou nepokazila ani loňská baráž. Oba kluby se střetnou ve čtvrtek v přátelském utkání od 17.30 hodin ve velké hale #Tipsport areny. Srdečně Vás zveme do našeho svatostánku! Majitelé poukazů na permanentky kategorií klasik i extra mají vstup zdarma a oproti úvodnímu dvojutkání se @HCSlovan si nemusí vyzvedávat vstupenku na pokladnách haly. Při vstupu do arény se stačí prokázat právě zmíněným poukazem a pořadatelé je vpustí do haly. Jednotné vstupné na přípravný duel s Motorem činí 50 korun, předprodej lístků byl zahájen v pondělí 7. srpna 2017 a pokračuje každý den až do zmíněného utkání. Z technických důvodů nebude spuštěn prodej vstupenek online.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Motor nezačal přípravu nejlépe

Budějovičtí hokejisté v nové sezoně zatím nezvítězili . V prvním utkání s kazašským Pavlodarem, jehož trenérem se stal nám velmi dobře známý útočník Tomáš Vak, neuspěli a zápas skončil gólovým skóre 1:2 v prodloužení. V úterý Motor podlehl na ledě západočeské Plzně 2:4. K výhře nestačily góly Václava Nedorosta a navrátilce Radka Prokeše.

Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...