02.03.2018, Klára Červená

Dva ze čtyř! Play-off pokračuje, Motor se o víkendu vydá do Havířova

Se začátkem března pokračuje čtvrtfinálová série na čtyři vítězné zápasy. Motor zatím nad Havířovem vede 2:0, přesto tento stav ještě nemusí nic znamenat. Budějovičtí hokejisté ale zatím mají navrch. V úterý se na havířovského brankáře Růžičku snesla smršť pěti branek. Ve středu se alespoň Slezanům podařilo Jihočechy pořádně potrápit, nicméně opouštěli led za stavu 4:2. Třetí zápas z vylučovací série začne v sobotu v 17:00 v havířovské Gascontrol Aréně, čtvrté utkání play-off se uskuteční na témže místě o den později v 17:00. Zápasy můžete sledovat buď v textovém přenosu nebo v přímém přenosu.

Z nejmladšího města v Česku

Havířov v letošní sezoně předváděl dost nevyrovnané výkony. Před koncem základní části se ale dokázal zvednout a série sedmi vítězných zápasů mu zařídila místo ve vyřazovacích bojích. Lví podíl na tom měl gólman Martin Růžička, který dokázal podržet tým.

Zdá se ale, že AZet opustilo štěstí, které se tentokrát přiklání k Jihočechům. V úvodním zápase play-off porazili Havířov krásných 5:0! Kváča předvedl heroický výkon, ale v posledních dvou periodách se Slezané ani nedokázali dostat do větších šancí. O tom ostatně hovoří i střely na branku, ve kterých svěřenci trenéra Jelínka vedli. Skóre zápasu v šestnácté minutě suverénně otevřel Václav Nedorost, který dokázal proměnit Vampolovu nepřesnou přihrávku Dostálkovi. Vampola s Nedorostem v první lajně si neskutečně sedli a Vampolovi tak nic nebránilo v tom, stát se hvězdou zápasu – dvakrát přihrál na branku a dvakrát touš do Růžičkovy klece vsítil.

Ve druhém zápase se nejprve radovali hosté, když na konci druhé minuty Kváču prostřelil Radek Pořízek. Kotouč skončil v pravém horním rohu branky a Budvar arénou se nesl povzdech domácích. Radost hostů ale nevydržela dlouho, v páté minutě dokázal srovnat stav Miloslav Čermák. V sedmé minutě dostal pětiminutový trest plus osobní do konce utkání havířovský útočník Jakub Kotala, přesto přesilová hra zůstala nevyužita. Do vedení se domácí dostali až v šestnácté minutě díky střele Martina Nováka. V půlce zápasu se ale AZetu podařilo náskok Motoru vymazat. A jelo se odznova. Trápení domácích udělal přítrž až Vít Jonák, který předvedl bekhendovou kličku, čímž zabránil Růžičkovi zasáhnout. Sekundu před koncem utkání zvýšil náskok domácích Martin Heřman, který trefil prázdnou klec.

3. a 4. zápas čtvrtfinále play-off

AZ Havířov

ČEZ Motor České Budějovice

Sobota 3. března 2018, 17:00, Gascontrol Aréna, neděle 4. března 2018, 17:00, Gascontrol Aréna

Z města pod Černou věží

Jihočeši úvodní dva zápasy play-off zvládli a připsali si první dva body do série. V úvodním utkání soubor Mariana Jelínka exceloval, o druhý bod se musel rvát do posledních vteřin. Zápas po tvrdém ataku nedohrál Lukáš Květoň a z ledu se těžko zvedal i Roman Vráblík, uvidí se tak, jestli do dalších zápasů zasáhnou. Připraven už by mohl být slovinský obránce Žiga Pavlin. Na ledě Havířova Motor nečeká nic lehkého.