ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.07.2019, Filip Kortus

Extraligu dorostu čeká v novém ročníku hned několik změn

V nadcházejícím ročníku nejvyšší dorostenecké soutěže čeká tým Motoru hned několik změn. Zřejmě nejradikálnější je sestupový klíč, kdy do nižší soutěže spadne hned šest týmů a další dva budou hrát baráž o záchranu. Známé už je i rozlosování základní části.

Formát soutěže zůstal převážně zachován. Způsob zápasů v základní části je stejný. Soutěž je rozdělena do tří skupin (střed, zápas, východ), kde se utká každý s každým dvakrát (18 zápasů).

V nadstavbě nastanou změny. Do tzv skupiny "o play off" postoupí šest týmů, přičemž body zůstanou zachovány se soupeři, kteří se do skupiny probojují. Dále se bude hrát znovu každý s každým, takže pro všechny ve skupině to bude znamenat dalších 24 zápasů.

Následně se utvoří osmifinálové dvojice a po čtvrtfinále vznikne čtveřice klubů, kteří se utkají na finálovém turnaji. Play off se bude hrát na dva vítězné zápasy, závěrečný turnaj už bude pouze na jeden.

Výživné zápasy nastanou i ve skupině o udržení. Výsledky ze základní části se započítávat nebudou, bude se hrát dvoukolově každý s každým (22 zápasů). V nejvyšší soutěži se udrží první čtyři týmy v nově vzniklé tabulce.

Zbylé týmy budou hrát systémem play off (na dvě vítězná utkání), z nichž hned šest sestoupí přímo a "vítězové" se střetnou o zachování v soutěži v baráži proti dvěma postupujícím týmům z nižší soutěže. To se bude hrát vyřazovacím systémem na jeden zápas.

Stejně jako u juniorů, tak i u dorostenců končí nadstavba o případný čtvrtý bod. Za nerozhodného stavu se bude pokračovat klasickým desetiminutovým prodloužením a nájezdy (pět exekutorů).

Soutěž zůstává pro ročníky 2003 a 2004, z ročníků 2005 a 2006 budou moci nastoupit pouze čtyři hráči. Nastoupit bude smět maximálně jeden cizinec, který nesmí být brankářem.

Rozlosování prvních zápasů dorostu Motoru

1. kolo: 12.9. Pardubice - Motor
2. kolo: 14.9. Technika Brno - Motor
3. kolo: 19.9. Motor - Tábor
4. kolo: 21.9. Hradec Králové - Motor
5. kolo: 26.9. Motor - Slavia
Sociální sítě

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno