17.10.2009, Michal Špírek

HC MOUNTFIELD musí proti rozjeté Plzni zabrat

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočeši nevozí vítězství z kluzišť soupeřů a spoléhat se tak musí na bodový přísun z Budvar Arény. V domácích utkáních je HC MOUNTFIELD nejúspěšnějším týmem extraligy. V Budvar Aréně bude dalším soupeřem Českých Budějovic HC Plzeň 1929. Západočeský klub vyhrál již čtyři zápasy v řadě a v tabulce je za moravským trojlístkem nejlepším týmem z Čech. Ukončí HC MOUNTFIELD vítěznou šňůru hostů? Zápas začíná v neděli v 17:00.

O soupeři – HC Plzeň 1929

Sparta, Kometa Brno, Kladno a Vítkovice. To jsou soupeři, které spláchla vítězná vlna Západočechů. Právě na lídra soutěže z Vítkovic si vyšlápli Plzeňští v posledním kole, kdy stáhli náskok soupeře a v prodloužení ukořistili bod navíc. "Jsem zklamaný," začal překvapivě na pozápasové tiskové konferenci hodnocení zápasu kouč Marián Jelínek. "Samozřejmě mě těší zisk dvou bodů. Na druhou stranu to, co jsme předvedli ve druhé třetině, nemělo snad ani parametry tréninkového zápasu," kabonil se trenér. "Nevěděli jsme, jak se dostat do pásma, co udělat a vystřelili jsme jen třikrát na branku. To je žalostné a jsem z toho rozčarovaný," rozčiloval se po střetnutí Jelínek. "Museli jsme udělat bouřku v kabině před třetí třetinou. Tu jsme začali opět špatně, ale nakopla nás využitá přesilovka a závěr zápasu jsme zvládli výborně."

Bod navíc vystřelil pro své barvy obránce Jiří Hanzlík. „Je nutné vyzdvihnout Vítkovice. Nepodali jsme ve druhé třetině až tak špatný výkon, ale ony nám toho moc nedovolily, navíc výborně bránily střední pásmo,“ hájil pro klubový web výkon sebe a svých spoluhráčů Hanzlík. „Vzhledem k průběhu zápasu jsme rádi za dva body," nezastíral bek.

Plzeň se může spolehnout na své útočné hvězdy Vlasáka (v bodování extraligy 4.), Kanaďany Bomersbacka (6.) a Scofielda a samozřejmě na plzeňskou ikonu, Martina Straku (32.). Je zajímavé, jak se tým zvedl po příchodu zkušeného brankáře Dušana Salfického, který zatím všechny své duely vyhrál.

NA KOLENOU. Člen kanadské letky Mark Bomersback se sice ocitl v jednom ze soubojů v prvním vzájemném zápase na kolenou, ale po zápase mohl plzeňský forvard hrdě stát. Plzeň porazila HC MOUNTFIELD 4:2, čtyři góly nastříleli Kanaďané.

Z kabiny HC MOUNTFIELD

České Budějovice neuspěly v posledním zápase na ledě Kladna. "Sice to byl můj první gól, ale prohráli jsme, takže to stojí za velký kulový," okomentoval svou premiérovou branku v dresu HC MOUNTFIELD Michal Mikeska. "Herně se docela trápíme. Hlavně na hřišti soupeřů. Venku to není dobré," připomněl Mikeska pro hokej.cz . To tedy opravdu není. Bilance HC MOUNTFIELD v Budvar Aréně a na cizích hřištích stojí za srovnání:
Doma - 8 zápasů, 6 výher, 2 prohry v prodloužení, skóre 33:20, 20 získaných bodů.
Venku - 7 zápasů, po výhře a prohře v prodloužení a 5 porážek, skóre 12:25 a 3 získané body.
Zatímco na domácím stadioně si vede klub nejlépe ze všech týmů, tři body-sirotci z venku ho řadí s Kometou na poslední místo v tabulce venkovních zápasů. Čím to může být, takovýto rozdíl, a to nejen v bodovém zisku, ale i v předváděné hře? "Soupeři hrají jiný hokej. Doma nám to vyhovuje. Venku, když na nás vylítnou, tak s tím máme problémy. Musíme se naučit hrát proti aktivně hrajícímu soupeři," přidal svůj postřeh Michal Mikeska.

"Na Plzeň se strašně moc teším. Hlavně na pana Straku, uvidím ho poprvé při hře naživo a možná, jestli vlezu na led, si proti němu i zahraju, s úsměvem vyprávěl mladý obránce Jihočechů, Bohumil Jank při pohledu směrem k nedělnímu střetnutí. Sedmnáctiletý nadějný obránce zasáhl na kladenském stadionu teprve ke svému druhému utkání v extralize a po zápase mu ve statistiskách svítí v bilanci +/- jeden plusový bod. Je jenom sedm hráčů z kádru HC MOUNTFIELD, kteří se mohou pochlubit kladnou bilancí.

"Na Kladně se mi hrálo výborně. Na led jsem šel sice poprvé v půlce zápasu, takže to moc fajn nebylo, byl jsem hodně zmrzlý a hned první střídání mě tam pak útočník objel, ale dobře to dopadlo," vzpomínal na své působení v zápase Jank. "Zatím jsem toho za áčko moc neodehrál a na Kladně jsem byl u dvou našich golů, tak jsem byl moc rád."

Na kladenském zimáku se prohrálo, co změnit do utkání s Plzní, aby byl tým úspěšnější? "S klukama jsme si v šatně řekli, že bychom měli zlepšit hru ve středním pásmu, která nám na Kladně dělala problémy. Tak snad to dopadne dobře a já doufám, že vyhrajeme," uzavřel Bohumil Jank.

Utkání HC MOUNTFIELD – HC Plzeň 1929 začne v neděli v 17:00 hodin v Budvar Aréně.

"Páreček" zajímavostí

Záporné skóre Plzně
Je to zvláštní. Ačkoliv se Plzeň pohybuje v horních příčkách tabulky, inkasovala více gólů než vstřelila, v poměru 43:45. Plzeňská obrana dostala na chlup stejně branek jako ta českobudějovická, která z obran bude úspěšnější po neděli?

Micka ještě nenastoupí
Pokud jste si chtěli v zápase s Plzní zkontrolovat výkon nejnovější posily HC MOUNTFIELD, Tomáše Micky, ještě si chvilku počkáte. Výměna dvou Tomášů, Kůrky a Micky, mezi HC MOUNTFIELD a Slavií nabude platnosti kvůli administrativní chybě Pražanů až 24.10., Micka se tak ukáže fanouškům až 25.10. v utkání s Pardubicemi.

Nejproduktivnější hráč v sezoně
Tomáš Vlasák 17 (9+8), Mark Bomersback 17 (7+10)