28.10.2010, Michal Špírek

HC MOUNTFIELD vs. Slavia - program na páteční podvečer

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočeši se stále drží na samé špici, proti pražské Slavii by však po pětizápasové odmlce rádi zabrali všechny tři body. Pražané čekají na tříbodovou výhru stejnou dobu, ale nacházejí se na opačném koutu tabulky, než družina Františka Výborného. V prvním vzájemném duelu Budějovičtí porazili Slavii 3:1, budou úspěšnější i podruhé? Utkání začíná v Budvar Aréně v pátek v 17:30. Onlajn ZDE.

O soupeři – HC Slavia Praha

Beránek, Bednář, Červenka či Kůrka, to byla v minulých sezónách záruka útočné kvality ve slávistickém kádru. Pro tuto sezónu však Růžička lídra týmu postrádal, a bohužel pro Pražany se zatím ani žádný neobjevil. Útočný prapor nese Michal Vondrka, sedmigólový střelec. Za ním zeje ale velká mezera. Posily Krenželok, Štefanka či Branda zatím zůstávají daleko za očekáváním. Trápení slávistického útoku propuklo nejsilněji v posledních čtyřech zápasech, ze kterých mají červenobílí jen dvě vstřelené branky.

"Stále hledáme optimální řešení, které by tu střeleckou potenci zvýšilo, ale pořád se nám to nedaří. Máme v týmu zkušené hráče, kteří by v těchto momentech měli plnit svoji roli a tým výsledkově táhnout nahoru. Doufejme, že se to tak stane už v dalším utkání," vyhlížel s optimismem utkání s Českými Budějovicemi asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský. Zatímco útok je bolavou patou Pražanů, vzadu je jejich velká jistota. Po dlouhé době našli slávisté v brance spolehlivost - Miroslav Kopřiva nechybuje, dokáže svůj tým podržet a výsledkem je, že exkladenský brankář je třetím nejlepším gólmanem extraligy dle průměru obdržených branek na zápas.

A Slavii trápí ještě jedna věc - úspěšnost v domácí aréně. Prohrála zde hned pět ze sedmi zápasů doma a daleko větší úspěchy tak slaví HC Slavia Praha ve venkovních podmínkách. Na cizích hřištích nasbírali Růžičkovi svěřenci třináct bodů z devatenácti a HC MOUNTFIELD se tak musí mít v pátek na pozoru.

Budějovický tábor může těšit, že se začíná pozvolna vyprazdňovat velká marodka. Do utkání se Slavií by měli již nastoupit Ptáček s Podlešákem. U Langhammera je pak jediný problém s nabráním fyzické kondice, ale utkání proti Slavii by předsezónní posile neměl uniknout. Zápasovou zátěž pak po zranění ještě nezvládá ruka Lukáše Květoně.

Zajímavost utkání

Slávisté dva zápasy bez vstřeleného gólu

Už 148 minut čekají slávisté na vstřelení branky. Poslední úspěch slavil Kuboš ve druhé třetině utkání s Brnem, od té doby se Růžičkovi svěřenci ne a ne dočkat. Slavii ale ještě může tiše závidět Mladá Boleslav, ta na vsítění čeká už nekonečných 210 minut.

Prokletí plzeňského mantinelu

Zvláštní, nepříjemný zážitek spojuje útočníky z obou táborů. Jak Václav Pletka, tak slávistický forvard Miroslav Holec totiž ví, jaké je to letět hlavou nekontrolovaně proti mantinelu na plzeňském ledě. Pletkovi se to přihodilo v neděli, po střetu s Jaroslavem Modrým narazil oblčejem na hranu mantinelu. Výsledek? Zlomený nos, pět stehů a slabý otřes mozku. Útočník ale bude proti Slavii hrát, na ledě ho poznáte podle mřížky na helmě. To Holec dopadl po nárazu do takřka stejného místa mnohem hůře a slavistům tři týdny chyběl. Útočníkovi totiž spadla z hlavy helma a po dopadu na led zůstal ležet v kaluži krve v bezvědomí.

Sestava z posledního kola

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V.Růžička ml., Tomica - Doležal, Sklenář, P. Jelínek.

Miroslav Kopřiva 92,46% - 2,01

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.