ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.03.2009, Roman Šperňák

HC MOUNTFIELD zahájí sérii zápasů venku v Kladně

Č. B u d ě j o v i c e – V základní části se tam jednou radovali z vítězství a jednou padli. V play-out odtud body zatím nepřivezli. V neděli se hokejisté HC MOUNTFIELD představí na ledě Kladna počtvrté v této sezoně. Chtějí vylepšit svou bilanci z tamního ledu a potvrdit definitivu setrvání v extralize. Vzhledem k tomu, že začínají sérii tří zápasů na ledech soupeřů, není to špatná motivace. Zápas začne v 17.30 hodin.

O soupeři – HC GEUS OKNA Kladno

V úterý se kladenští hokejisté vraceli z ledu Znojma a byli pořádně otrávení. Mohl za to debakl na ledě orlů 0:4 a trenér Kasík své zklamání z výkonu mužstva nijak neskrýval. "Takhle se o záchranu nehraje. Předvedli jsme velice špatný výkon a hlavně mladí hráči by si měli uvědomit, jestli se chtějí živit hokejem. Hrají o všechno, ale na ledě to podle toho nevypadá," říkal pro klubové webové stránky.

Po pátečním zápase v Mladé Boleslavi už se kladenským lodivodům hovořilo lépe. Na střídačku se vrátil trenér Zdeněk Miller, který ve Znojmě kvůli viróze nebyl a do sestavy obránci Trončinský, Pavlas a útočník Horna. Do Kladna se vrátil i Tomáš Polanský, kterému skončila v Chomutově sezona, a proto v jejím závěru vypomáhá středočeskému týmu. Výsledek? Ten byl 2:3 po prodloužení z pohledu domácího celku a mohl spustit nefalšovanou radost.

Středočeské derby dopadlo se štěstím lépe pro hosty a tím je zase o fous přiblížilo k definitivě záchrany. Do konce nadstavby play-out chybí 4 kola a náskok na poslední místo má Kladno 7 bodů. Aby mohli Kladenští hodnotit s předstihem sezonu jako úspěšnou, potřebovali by ještě získat nějaký ten bod. Nejlépe už v neděli proti HC MOUNTFIELD.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Dva důležité body si v pátek doma připsali hokejisté HC MOUNTFIELD v zápase se Znojmem. Utkání samo sice moc hokejové krásy nepobralo, ale o to jsou získané body cennější po úterním neúspěchu s Mladou Boleslaví, ve kterém si českobudějovický celek mohl zajistit konečné setrvání v soutěži a klidný zbytek sezony. Nepovedlo se.

Výrazně se mu tak přiblížil až po vítězství na samostatné nájezdy v pátečním duelu se Znojmem, které ve čtvrté sérii nájezdů rozhodl kladenský odchovanec v českobudějovických službách Vítězslav Bílek. V neděli se bude snažit v dresu svého současného zaměstnavatele vybojovat další body. "Jedeme si pro výhru, s Kladnem se dá hrát. Ale zápasy v play-out jsou těžké, všichni si své body hlídají. A my uděláme maximum pro to, abychom je z Kladna přivezli,“ ujistil před zápasem.

Duel HC GEUS OKNA KLADNO – HC MOUNTFIELD startuje v neděli v 17.30 hodin.

Pár zajímavostí

- Odchovanci v dresu soupeře Na obou stranách barikády budou stát v neděli odchovanci klubů v dresu protivníka. Na českobudějovické straně to bude Bílek s Humlem a na straně Kladna Mrázek s Bělohlavem.

- Reprezentační gólmani. Je to trochu zvláštní. V týmech, které hrají o záchranu v nejvyšší soutěži se ukazují gólmani, kteří by byli adepti na reprezentační dres. Zkušeného Romana Turka přemlouvali všichni trenéři k účasti v reprezentaci, ale on už svou kariéru v národním dresu zakončil. Kladenský Miroslav Kopřiva se naopak začíná na mezinárodní scéně prosazovat a nemusí mu ujít ani MS.

- P+P Pozor si budou muset dát Jihočeši opět na kladenskou sehranou dvojici Patera – Procházka, která stále dokáže překvapovat obranné řady protivníka a její přesilové hry bývají smrtelné.¨

Statistiky


9. kolo PLAY OUT
HC MOUNTFIELD

HC GEUS OKNA KLADNO
1.
Umístění v tabulce v play-out
2.
60 / 22 - 5 - 7 - 26
158:163 /83
Statistiky v play-out
60 / 17 - 10 - 8 - 25
154:180 / 79
0:2 Ml. Boleslav (V)
4:0 Znojmo (V)
3:1 Kladno (D)
2:3 Ml. Boleslav (D)
3:2sn Znojmo (D)
Aktuální série
5:1 Znojmo (D)
4:2 Ml. Boleslav (D)
1:3 HC MOUNTFIELD (V)
0:4 Znojmo (V)
3:2sn Ml. Boleslav (V)
Tibor Melichárek 6 (5+1), Michal Hudec 6 (2+4)
Nejproduktivnější hráč
v play-out
Pavel Patera 7 (1+6)
Tibor Melichárek (5)
Nejlepší střelec v play-out
Martin Procházka (4)
Milan Toman, Michal Hudec (4)
Nejlepší nahrávač v play-out
Pavel Patera (6)
Milan Toman
4 (0+4)
Nejproduktivnější obránce
v play-out
Aleš Pavlas 4 (1+3)
Michal Hudec. Tibor Melichárek (+5)
Tomáš Kůrka, František Ptáček(-4)
+/- bodování play-out
Tomáš Horna (+5)
David Růžička (-5)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...