29.09.2011, Matěj Mayer

HC MOUNTFIELD zajíždí do Pardubic

Č. B u d ě j o v i c e – Českobudějovičtí hokejisté se po čtyřech odehraných zápasech vyhřívají na čtvrtém místě tabulky Tipsport extraligy a svou pozici si mohou ještě vylepšit v pátečním utkání. Nebude se však jednat o nic jednoduchého – Jihočeši totiž vyráží do Pardubic. Východočeši jsou zatím na desáté příčce a s tím rozhodně nemohou být spokojeni. Úvodní buly bude v ČEZ aréně vhozeno v 18 hodin.

O soupeři – HC ČSOB POJIŠTOVNA PARDUBICE

Pardubice prošly přes léto změnami především v obraně. Klub opustili obránci František Kaberle (Plzeň), Branislav Mezei (Lev Poprad) a Jeff Jillson (Chomutov). Na jejich místa však přišli neméně kvalitní beci. Z Plzně zkušený Václav Benák, z Finska se rozhodl vrátit do Čech Vladimír Sičák a poslední posilou obrany byl Američan Casey Borer, který má na svém kontě i 16 zápasů v NHL. Nejen obrana však prošla změnami. Odešel brankář Adam Svoboda (Plzeň), kterého na pozici dvojky nahradil Vladislav Koutský. Ke změnám došlo i v útoku, dvojici Pineault – Špirko nahradili dva kanaďané Jon Sim a Corey Elkins.

Východočeši se mohli po prvních dvou odehraných zápasech plácat po ramenou. Obě utkání totiž vyhráli a skóre měli dokonce 12:5. Pak ale přišel tvrdý pád. Nejprve prohra ve Zlíně. V tomto utkání Pardubice dlouho vedly, Zlín však na začátku třetí dvacetiminutovky snížil a necelých šest minut před koncem dokonce i utkání rozhodl. Pardubičtí si tak neodvezli ani bod, když prohráli 2:1. V posledním utkání na domácím ledě dopadli dokonce ještě hůře. Sparta Praha vyhrála první třetinu 4:1 a celé utkání hladce 6:2. O to větší budou mít Východočeši motivaci před vlastními diváky podruhé za sebou neprohrát.

Nejproduktivnějším a zároveň nejnebezpečnějším hráčem z řad pátečního soupeře HC MOUNTFIELD je určitě Martin Bartek. Tomu se velmi podařil vstup do sezóny a byl v na prvním místě produktivity celé ligy. Nyní se s šesti body (2+4) dělí o třetí místo. Letošní jedničkou Pardubic mezi tyčemi je Martin Růžička a tomu se zrovna příliš nedaří. V tabulce úspěšnosti i průměru obdržených branek mu po čtyřech zápasech patří až čtrnácté místo.

Josef Melichar
Bývalý českobudějovický obránce se v létě vracel ze Švédska rozhodl se podepsat smlouvu s Pardubicemi. Ve stejný den navíc oznámil podpis s tím samým klubem další bývalý jihočeský zadák Vladimír Sičák. Pardubice ale měly smůlu. V den zahájení letní přípravy oznámil Josef Melichar konec aktivní kariéry. Podobná nepříjemnost potkala Pardubice i v případě Adama Pineaulta. Kvůli náhlému onemocnění své manželky rozvázal s klubem kontrakt a v průběhu letní přípravy opustil mužstvo.

Milníky
Pavel Kašpařík překonal hranici 500 trestných minut v kariéře a nyní jich má na svém kontě 502. Nejtrestanějšímu českobudějovickému hráči v této sezóně – Michalu Mikeskovi chybí k hranici 1000 trestných minut v nejvyšší české lize už pouhých deset.

Sestavy z posledního kola

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (14. Koutský) – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Rákos, Zohorna – Buchtele, Kousal, Radil – Nahodil.

HC MOUTNFIELD: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Němeček, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný.

Martin Růžička 88,76% - 3,13

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.