30.03.2019, Filip Kortus

Hlavy máme nahoře a jdeme dál, říká Lukáš Endál

PARDUBICE — Úvodní duel baráže o extraligu Motoru nevyšel a na ledě Dynama prohrál 1:4. O jedinou branku se postaral Lukáš Endál. "Je škoda, že gól nepřišel dříve. Mohli jsme s tím ještě něco udělat," říkal zklamaně po utkání.

Jak se vám hodnotí první duel v baráži?
Neměli jsme dobrý začátek. Dali jsme si hned v první minutě vlastní gól, do konce třetiny jsme inkasovali ještě jednou. Chtěli jsme začít lépe, jenže to se nepovedlo. Poté už jsme se rozkoukali, ale už jsme nezvládli duel otočit. Hlavy máme nahoře a jdeme dál.

Výkon ve druhé a třetí třetině už bylo něco, na čem by se dalo stavět?
S tím souhlasím. Poté už jsme předváděli dobrý hokej, ale s dvoubrankovým mankem se nehraje lehce. I tak jsme měli dost šancí, abychom s tím něco udělali. Bohužel jsme dali branku moc pozdě.

Zdálo se vám, že se v obraně soupeře hůře hledají mezírky k šancím?
To bylo i v první lize. Na to nijak nekoukáme, hrajeme svou hru. Musíme umět zareagovat na soupeře, ale soustředíme se především na soupeře.

Čas na ledě: 15:56

Do pardubické Tipsport arény přišlo devět tisíc diváků. Hraje se před tolika diváky lépe?
Mám to rád, když se hraje před takovou kulisou. Jsou to lepší zápasy. Hráče by to mělo správně nakopnout, aby podali ještě lepší výkon než normálně. Divácká kulisa vždy pomůže.

Postaral jste se o jedinou branku svého týmu v zápase. Potěší to?
Gól jsme měli dát dřív, abychom s tím něco udělali. Je škoda, že přišel takhle pozdě. Dobře jsme otočili hru. Čekal jsem přihrávku od Čermiho a viděl jsem, že je obránce dál ode mne. Snažil jsem se to cpát nahoru na zadní tyč a vyšlo to.

V neděli vás čeká Chomutov. Co od soupeře očekáváte?
Rozebereme si je u videa, připravíme se na ně. Bude to podobné jako s Pardubicemi, jedná se o dalšího extraligového soupeře. Chtělo by to, abychom to doma zvládli.