01.11.2009, redakce

Hokejisté HC MOUNTFIELD přivítají Mladou Boleslav

Č. B u d ě j o v i c e - Důležitý zápas sehrají hokejisté českobudějovického HC MOUNTFIELD. Těsně před reprezentační přestávkou přijede na jih Čech Mladá Boleslav. Aby mohl přebírat nový kouč František Výborný mužstvo v přestávce v relativní pohodě, potřebovali by Jihočeši zvítězit. Navíc mají Mladé Boleslavi za minulou sezonu co vracet. Vždyť ji doma ani jednou neporazili. Zápas se středočeským klubem začne v neděli od 17 hodin v Budvar aréně.

O soupeři – BK Mladá Boleslav

Dobrou sezonu zatím mají hokejisté Mladé Boleslavi. Kdo by to byl čekal. Tým, který byl v minulé sezoně schopný pravidelně porážet snad jen České Budějovice, se drží v horních patrech tabulky. Po 21 zápasech nasbíral už 30 bodů a v současné chvíli jim patří osmá příčka tabulky. Změní se jejich postavení po nedělním utkání?

Trenér Vladimír Čermák přinesl do mužstva, které trpělo v minulé sezoně nestálými výkony, svěží duch. Mladoboleslavští stabilizovali kádr, v létě posílili a mají tři vyrovnané lajny. V dosavadním průběhu soutěže se zatím vyhýbají delším bodovým výpadkům a bodují téměř v každém druhém či maximálně třetím zápase za sebou. Delší jak dvouzápasovou šňůru bez vítězství v této sezoně ještě neměli.

Tým stále bodově táhne veterán Richard Král, který stejně jako celé mužstvo zažívá povedený vstup do sezony. Ve 21 zápasech si zatím připsal šestnáct bodů a společně s Lukášem Pabiškou je nejlepším střelcem. Dal už devět branek. Nejlepším nahrávačem je zase útočník Tomáš Sýkora a dobrými příchody se ukázaly být letní transfery obránců Miroslava Dubna i Jaroslava Kasíka. Kasík je nejlepší bek týmu v kanadském bodování. Duben zase v +/- bodování.

Výborně chytá také brankář Marek Schwarz, který byl také dodatečně povolán do národního týmu. V minulém zápase se ale ani on příliš nevyznamenal a musel spolknout hořkou pilulku v podobě porážky a pětibrankového přídělu. I Mladá Boleslav se nevyhnula obrovskému zaváhání. Kdo přišel na hokej v 11. minutě první třetiny zápasu s Litvínovem, mohl si myslet, že už je hotovo. Tým z města Škodovek vedl 3:0, ale nakonec prohrál 3:5. „"Dobře rozehraný zápas jsme prohráli vlastní nedisciplinovaností," prohlásil po zápase trenér Vladimír Čermák. A to je to hlavní, na čem bude chtít do nedělního střetnutí zapracovat.

NEVYDOLOVALI NIC. Dva českobudějovičtí útočníci Jindřich Kotrla a Jiří Šimánek stáli sami proti tehdejšímu mladoboleslavskému brankáři Janu Cháberovi, ale nic ze své převahy nevydolovali. Puk byl bezpečně ukrytý pod gólmanem.

Z kabiny HC MOUNTFIELD

Co změnil dosavadní trenér Jaroslav Jágr na hře českobudějovického týmu za dva dni, co u mužstva byl? Útočník českobudějovického HC MOUNTFIELD Michal Mikeska odpovídal po utkání ve Vítkovicích na tradiční otázku, která od novinářů padá při změně trenéra. A ani hráč svou odpovědí nijak nepřekvapil. „Těžko s námi mohl něco udělat,“ přiznal zkušený forvard.

„Pan Jágr dostal mužstvo a prakticky bez tréninku jsme šli rovnou do zápasu. Snaží se na nás však být maximálně pozitivní, dostat do nás nějakou pohodu, změny se mohou odehrát ale až během přestávky,“ dodal Michal Mikeska. To už mužstvo převezme nový kouč František Výborný.

Bod z posledního zápasu ve Vítkovicích by před utkáním Jihočeši asi brali, ale po něm byli zklamaní. A byli zklamaní právem. Vždyť ještě na začátku poslední minuty základní hrací doby vedli. „Počítal jsem se třemi body,“ přiznal Mikeska. „Věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce, ale sport je takový. Dneska k nám nebylo štěstí moc přívětivé. Opravdu je to škoda, protože kdybychom to ve Vítkovicích dotáhli a bodovali i o víkendu, mohli jsme mít pěknou minisérii a během reprezentační přestávky by se nám lépe pracovalo.“

Takhle mohou Jihočeši místo šesti bodů získat body čtyři. I to je však výzva, která chce jediné. V neděli porazit Mladou Boleslav.

Utkání HC MOUNTFIELD – BK Mladá Boleslav začne v Budvar aréně v neděli v 17 hodin.

"Páreček" zajímavostí

Čtyři zápasy – čtyři porážky
Těžko by hledali mladoboleslavští hokejisté v extralize oblíbenějšího soupeře než je českobudějovický HC MOUNTFIELD a těžko by hledali i oblíbenější stadion, než je Budvar aréna. Mladoboleslavský tým tu v minulé sezoně dokázal vyhrát všechna čtyři utkání, která tu absolvoval a to je do jisté míry rarita nejvyšší soutěže. Dva zápasy skončily jeho vítězství 4:2 a dva 3:2. I když jedno vítězství bylo až po nájezdech.

Písečtí střelci
Možná mohli zamířit do jihočeského týmu, ale osud je zavál jinam. V Mladé Boleslavi hrají písečtí odchovanci. Tomáš Nouza i Nikola Gajovský už jsou ve středočeském klubu dlouhou dobu a rozhodně nejsou jen do počtu. Oba nasbírali už osm kanadských bodů. Nouza se ukazuje jako lepší střelec a Gajovský jako lepší nahrávač. Nouza má statistiky 4+4 a Gajovský 2+6.

Jaroslav Kasík (67 tr. minut)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.