ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.10.2006, Roman Šperňák

Hudec si nebyl stoprocentně jistý, jestli sudí gól uzná

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Zdál se to být rozhodnutý zápas. Hokejisté HC MOUNTFIELD vedli dvakrát v zápase s Libercem dvoubrankovým rozdílem. Naposledy ještě necelých deset minut před koncem. V závěru utkání se ovšem na ledě Budvar arény strhlo obrovské drama s velice šťastným koncem pro domácí hráče. Hlavní roli v něm hrál slovenský útočník Michal Hudec. "Zápas jsme si sami zbytečně zkomplikovali,“ tvrdil šťastný střelec rozhodujícího gólu.
Domácí hráči měli zápas skvěle rozjetý. Během dvanácti minut první třetiny vedli po brankách Ondřeje Veselého a Lukáše Květoně už 2:0. Hosté se trápili. Do koncovky se prakticky nedostali a zdálo se, že o utkání už je rozhodnuto. Po zápase prohlásil liberecký kouč Josef Paleček , že hokej nemá logiku. Věděl o čem mluví. Průběh utkání 16. kola O2 extraligy mu dal za pravdu. Na ledě se děly divy. Dvakrát dokázali Severočeši srovnat, dokonce měli i na to, aby vyhráli. „Zápas jsme si sami zbytečně zkomplikovali,“ začal hodnocení utkání Michal Hudec. „Čtyři dva jsme vedli a Liberec nepustili do žádné šance. Poté jsme ale po dvou chybách inkasovali a měli štěstí, že nám hosté nedali pátou branku. Ve třetí třetině jsme vyráběli úplné hlouposti.“ Přesto Jihočeši nakonec dosáhli na vytoužené tři body ze zápasu s v tu chvíli druhým týmem tabulky. O bodech rozhodl sporný gól, kterého dosáhl v čase 58:38 slovenský útočník v českobudějovických službách. O platnosti vstřelené branky rozhodoval videorozhodčí. Chvíli se nevědělo, jestli branka bude platit. Jistý si nebyl ani střelec Michal Hudec. „Před brankou jsem tečoval střelu Milana Tomana ani nevím jak. Kotouč úplně změnil směr letu,“ upřesnil Hudec. „Věřil jsem, že gól bude uznán, ale stoprocentně jistý jsem si nebyl. Když je na řadě video, člověk si nemůže být jistý nikdy.“ I když o vítězství rozhodl sporný gól, netají se Hudec názorem, že jeho tým vyhrál naprosto zaslouženě. „Dvě třetiny jsme byli lepší, hru kontrolovali, ale zlomilo nás srovnání stavu na čtyři čtyři, dodal hráč. „Pak bylo super, že jsme prokázali výbornou morálku a ještě se dokázali zvednout. Zápas jsme rozhodli vůlí a bojovností, která nám chyběla například v zápase v Plzni.“ V poslední době se českobudějovickým hokejistů hodně vyplácí spolupráce první útočné formace ve složení Brabenec – Hübl – Hudec. V zápase proti Liberci se postarala o tři z pěti branek svého týmu. „Je pro nás pozitivní, že se nám tak dařilo,“ řekl Hudec. „Ale na tomhle mužstvu je pozitivní hlavně to, že každý zápas dává góly jiná lajna a to rozhoduje zápasy.“Po pěti letech se vrátil obránce Lukáš Zíb na led týmu, v jehož dresu nakoukl v sezoně 1994/1995 do extraligy, a kde málem mohl hrát i v tomto soutěžním ročníku. Prezentoval se jedním gólem a vypadalo to, že si jeho tým odveze minimálně bod. Nakonec odjel s prázdnou. Spokojenost se zápasem pochopitelně odmítl.

O tom, že z jihu Čech odjíždíte s prázdnou, rozhodla branka těsně před koncem zápasu…
Samozřejmě. Ta nešťastná branka dvě minuty před koncem za nerozhodného stavu o všem rozhodla. I na kostce bylo vidět, že padla rukou. Byl to velice nešťastný gól. Dál už jsme se nezmohli na nic. Dokonce jsme i špatně střídali, když jsme chtěli zkusit power play.

Myslíte si tedy, že branka nebyla regulérní?
Jsem o tom přesvědčený a nejsem sám. Jak říkám, na kostce bylo všechno jasně vidět…

Dvě třetiny jste v zápase tahali za kratší konec. Věřili jste si, že můžete v závěrečné části ještě utkání otočit?
Naděje umírá poslední. Před poslední částí jsme si řekli, že do toho musíme jít, zkusit stav otočit. Je to vždy otázka kontaktního gólu, který jsme dali. Nakonec se nám podařilo dát i druhý a vyrovnat. Vzhledem k sestavě, ve které hrajeme, kdy máme tým okleštěný zraněnými, to pro nás byl solidně rozjetý zápas a je škoda, že jsme ho nedotáhli do prodloužení. Domácí sice měli více šancí, ale dvě minuty před koncem už je hrozná škoda remízu neudržet.

Už před zápasem jste hlásili zranění. Limitovala vás v utkání hodně?

Chybělo nám pět nebo šest hráčů základní sestavy a to se prostě musí projevit. Vždyť jenom v defenzivě vypadli tři beci. Utkání začal, ale nedohrál Venca Pletka...

Sám jste dal první branku svého týmu v přesilovce pěti proti třem. Můžete být alespoň z tohoto hlediska s dnešním výkonem spokojený?
Když se zápas prohraje, nemůže být nikdo spokojený. I když jsem dal gól, má to takovou tu hořkou příchuť a radost z něho nemám.

Jaký byl pro vás návrat na jihočeský led?
Do Budějovic se vždycky těším. Vyrostl jsem tady, mám k nim vztah, ale o to víc jsem tady chtěl vyhrát.

Po čtyřech sezonách strávených v zahraničí jste se rozhodl vrátit se do Česka a zakotvil jste v Liberci. Jste spokojený?
V Liberci jsem opravdu hodně spokojený. Líbí se mi tam. Máme výborné zázemí, super partu a našel jsem si k Liberci krásný vztah. Na svou volbu si nemohu v žádném případě stěžovat.