09.03.2012, Pavel Kortus ml.

Je to obrovská škoda, výhra byla blízko, láteří Peter Mikuš

L i b e r e c - Hodně rozmrzelí byli po utkání hráči HC MOUNTFIELD. V úvodním utkání série s Libercem měli šanci zvítězit, ale čtyři branky soupeře v řadě tyto možnosti srazily k zemi. Skóre duelu otevřel Peter Mikuš, ale další trefy přidali až v závěrečné třetině Kotalík s Němečkem. Špatný zápas neodehrál ani Jakub Langhammer. s Mikušem se shodli. "Na Liberec jsme měli. V pátek srovnáme sérii," prohlašují odhodlaně.

Pěkně jste dotáhli náskok Liberce a chyběla jedna branka. Je to škoda, ne?
Přesně tak. Ohromná škoda přesilovky pět na tři, kterou jsme sehráli dobře, ale chybělo nám trošku štěstí. Ve druhé třetině nás zatlačili, odskočili na tři góly a to je potom těžké. Poté jsme zmobilizovali síly a snížili. Kdybychom proměnili zmiňovanou dvojnásobnou přesilovku, mohlo se prodlužovat.

Co se dělo v kabině před třetí třetinou? Musel vás trenér vyburcovat?
Trenér nás ani nemusel příliš burcovat, jelikož zápasů v play off máme odehraných hodně. Třígólový náskok není v play off zárukou výhry. Šli jsme do toho naplno, dvě branky jsme vstřelili, ta třetí visela ve vzduchu.

Ve třetí minutě jste umlčel celý stadion drzým sólem. Mířil jste takto nad Pincovo rameno?
Ano. Viděl jsem tam místo a zkusil jsem to. Sice mi na druhé straně najížděl Lanýž (Jakub Langhammer, pozn. autora), ale bek ho hlídal. Vystřelil jsem a spadlo to tam.

Nechtělo vydržet dobrý nástup trochu déle, jelikož Liberec vstřelil po třech minutách gól a záhy další?
Nevydrželi jsme ten tlak déle, což byla škoda. Očekávali jsme to, ale nevypořádali jsme se s tím.

V přesilovce měl obrovskou šanci Milan Gulaš. Co chybělo ke gólu?
Vystřelil jsem kotouč od modré a Pinc ho vyrazil před Guliho. Puk určitě skočil, protože led nebyl ke konci moc kvalitní. Trefil mu asi vyrážečku.

Co může znamenat výsledek z prvního duelu pro celou sérii?
Je to první zápas a hraje se na čtyři vítězné. Z utkání si musíme vzít ponaučení pro příště a pokračovat v tom, co platilo.

Překvapil vás soupeř něčím?
Ani ne. Měli jsme je nasledované z videa, takže nás ničím nepřekvapili.

Bulíř vstřelil všechny své branky z dorážek. Nechyběl vám trošku důraz před brankou?
To nevím. Kotouče se k němu vždy odrážely… a my jsme byli vždy o krok pozadu. Ale bylo to zapříčiněno i trošku štěstím.

Připravovali jste se na Petra Nedvěda, kterého jste až na gól do prázdné branky uhlídali…
Musíme ho pokrývat. On je výjimečný hráč a gól nám dal jenom při přečíslení v oslabení. Dnes nám dal všechny góly Bulíř.

Na povedenou třetí třetinu musíme navázat, burcuje Jakub Langhammer

Vstřelili jste gól ve třetí minutě. Neuspokojili jste se trošku poté?
To určitě ne. V play off nás nemůže ukolébat vedení 1:0. Liberec nám dal dva góly z přesilovek a trošku nás přibrzdil. Ale ve třetí třetině jsme hráli výborný hokej a na to musíme navázat.

Co chybělo k vyrovnání? Byla klíčová ta přesilovka pět na tři, ne?
Ano. Nesehráli jsme to vůbec špatně, ale chyběl nám nějaký šťastný odraz.

Co si z tohoto duelu můžete odnést do dalších zápasů?
Asi tu povedenou třetí třetinu. Byli jsme v ní lepší, aktivnější a na to musíme navázat.

Budějovice prokázaly velkou sílu, ujišťuje Jan Výtisk

Co se s vaším týmem stalo, že jste v poslední třetině dvakrát inkasovali a třásli se o výsledek?
Nevím. Dali jsme čtyři góly a do závěrečné třetiny jsme šli s tím, že neinkasujeme a vyhrajeme. To se nám bohužel nepovedlo, dvakrát v rychlém sledu jsme dostali gól a bylo to drama až do konce. Mohli jsme pošetřit síly a v klidu to dohrát.

Byla kvalita utkání dobrou pozvánkou na druhý duel?
To určitě. Vstup od série je důležitý a my jsme ho chtěli urvat za každou cenu. Dobře se vyspíme a připravíme na další duel.

Byla ta závěrečná třetina varováním, že Budějovice se tak lehko nevzdají?
Budějovice mají vynikající mančaft a připravovali jsme se na to. Musíme se s tím poprat a v pátek přidat druhý bod.

Hodně se zmiňoval brankář Kovář, který však ve druhé části střídal…
To ale neznamená, že by to pro nás mělo být něco jednoduchého! Dnes už jsou brankáři v extralize tak kvalitní, že ani náhradníka není lehké překonat. V tomto ohledu se pro nás nic neměnilo.
Ve třetí části měli Jihočeši dlouhou přesilovku pět na tři. Tam se asi lámal chléb, ne?

Každopádně. Bylo to za stavu čtyři tři, a kdyby se jim povedlo vyrovnat, tak by byli ještě ve větším tlaku. To bylo rozhodující, že jsme to ubránili a dotáhli zápas do vítězného konce.

Čím to je, že si utkání vždy tak zkomplikujete?
To kdybychom věděli, tak se toho vyvarujeme (úsměv). Opět jsme dostali za pár minut dva góly a to je nejhorší, co může nastat. Nyní jsme to udrželi a vyhráli jsme, ale takové štěstí příště mít nemusíme.

Co si vezmete z úvodního duelu série?
Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, až na ten krátký úsek, co jsme dvakrát inkasovali. My nastoupíme se stejným nasazením jako ve čtvrtek a budeme se snažit urvat další bod.