07.12.2006, Tomáš Zetek

Jihočeši jedou v pátek na led posledního Vsetína

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisty HC MOUNTFIELD čeká v pátek na vsetínském ledě poslední utkání před kýženou reprezentační přestávkou. Jihočeši znovu nebudou kompletní a šrámy z předchozích těžkých zápasů pustí do duelu s Valachy některé hráče jen se sebezapřením. Domácí čekají už šest zápasů na tříbodovou výhru a v tabulce jsou poslední. Úvodní buly uvidí stadion Na Lapači v 17 hodin.
Souboj Slavie s Českými Budějovicemi byl v úterý osmistým extraligovým zápasem pro Pražana Michala Supa. Tomu ale musel slavnostní přípitek hodně zhořknout. Hosté na jihu Čech doplatili na vlastní nedisciplinovanost a krom toho, že vstřelili Hruškou jednu branku ve vlastním oslabení, dostali dva góly ve dvojnásobné nevýhodě. „Vyhráli jsme díky dvěma dobře sehraným přesilovkám,“ pochválil si po utkání výkon svých svěřenců asistent trenéra Milan Kupka. Přitom českobudějovický tým nešel do zápasu vůbec v lehké pozici. Čekání na tříbodovou výhru trvalo před duelem se sešívanými už sedm zápasů a navíc měli domácí na paměti fakt, že prozatímní nejtvrdší porážku utrpěli právě v Sazka Aréně. Všechna negativa však vymazal už v 6. minutě dorážkou vlastní střely Kamil Brabenec. Když po obrátce zvýšil šťastně Zdeněk Kutlák na 2:0, byli Jihočeši na koni.
„Poslední dobou hrajeme se Slávií vyrovnané zápasy a úterní duel nebyl výjimkou,“ vrátil se k zápasu Kupka. Třetí třetina skončila díky vydařené ráně reprezentačního útočníka Jiřího Šimánka lépe pro MOUNTFIELD a ten si připsal výhru 3:1. „V poslední třetině to mužstvo už ubojovalo a musím je za to pochválit, protože odehráli opravdu velmi dobré utkání. Dík patří i našim divákům, kteří byli opět výteční,“ nešetřil chválou Milan Kupka.

V pátek čeká svěřence trenéra Josefa Jandače duel na ledě Vsetína. S tímto soupeřem Českobudějovičtí už tři roky neprohráli a podle papírových předpokladů by tomu tak mělo zůstat i po dalším vzájemném souboji. „Musíme se na to připravit jako na každý jiný zápas. Nebude to nic lehkého,“ krotí optimismus Kupka. Valaši by měli být, až na obránce Hrabala a gólmana Štefla, kompletní. To MOUNTFIELD bude opět lepit sestavu a nikde není napsáno, že v průběhu utkání nebude muset znovu improvizovat. Nad zdravotním stavem Vydareného, Macháčka a Sailera se stále vznáší otazníky a proti Slavii navíc nedohráli zápas Gřegořek, Hřebejk a Kotrla. Kdo z nich bude v pořádku, je zatím otázkou. Zápas ve Vsetíně začíná v pátek v 17 hodin.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ SOUBOJE:

Vsetínská hokejová a.s. - HC MOUNTFIELD 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky:
31. Dubec (Horák) - 4. Hudec (Toman), 11. Hudec (Nedorost) 58. Brabenec.
Rozhodčí: Konc (SVK) - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2690.

HC MOUNTFIELD - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky:
24. V. Hübl z trest. střílení, 26. M. Hudec (V. Hübl), 40. Brabenec (M. Hudec), 42. Gřegořek - 30. Sakrajda (Hrabal), 49. Sakrajda (Stantien), 56. Berzinš (Dubec).
Rozhodčí: Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:8, navíc Toman a Gřegořek (CEB) oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5 022.