16.10.2010, Matěj Mayer

Jihočeši vyráží do Karlových Varů

Č. B u d ě j o v i c e – Jihočeské mužstvo HC MOUNTFIELD po páteční prohře 3:1 v Litvínově zamíří k dalšímu venkovnímu zápasu do Karlových Varů. MOUNTFIELD sice páteční prohrou přišel o první místo v tabulce, ale je druhý jen kvůli horšímu skóre. Nyní by se mohl výhrou nad Karlovými Vary dostat opět do čela tabulky. Karlovy Vary jsou na osmém místě a mají zápas k dobru, v pátečním utkání navíc prohrály na ledě Zlína a toho by mohli hosté využít. Nedělní utkání v karlovarské KV Aréně začíná v 17.30.

O soupeři – HC Energie Karlovy Vary

S Karlovými Vary se jedná vždy o vyrovnaná utkání, západočeské mužstvo patří k těm silnějším klubům Tipsport extraligy. Před touto sezónou to s mužstvem vypadalo nadějně. Přišlo hned několik posil. Mezi ně patří především bývalí českobudějovičtí hráči Petrové Sailer a Gřegořek, Karol Sloboda a bývalý slávistický útočník David Hruška. Do kádru také přišli dva finští hokejisté – Petri Kokko a Jesse Saarinen. Největší letní ztrátou byl odchod reprezentačního obránce Ondřeje Němce do Čerepovce, hrajícího KHL.

Letošní sezónu Energie určitě podle představ nezačala. Úvodní tři utkání prohrála a dostala v nich dokonce patnáct gólů, což dává průměr pět branek na zápas. Na úvod prohrála s Plzní 6:5 a pak následovaly dvě domácí prohry s Libercem 3:1 a s Vítkovicemi 6:2. Karlovarští však v poslední době zažívali vzkříšení. Na tuto sérii proher navázali jednou tak dlouhou šňůrou vítězných zápasů. Podařila se jim vyhrát dokonce čtyři utkání v řadě na ledě soupeřů. Sérii odstartovali Karlovarští kanonádou na ledě Komety 7:0 a dokončili ji domácím zápasem s Litvínovem, který vyhráli 6:3.

V posledním utkání totiž přišla první prohra po šesti zápasech. Utkání ve Zlíně odstartovali Karlovarští lépe, když se po brance Melenovského v 9. minutě ujali vedení. Před třetí třetinou už byl ale stav 2:2 a netrpělivě se čekalo, co se stane ve třetí části hry. V té se nejprve prosadil ve 46. minutě Důras a pak ještě v 55. a 56. minutě přidal další branky Balaštík a bylo jasno. Hostům nepomohl už ani gól Zaťoviče. Karlovy Vary tedy prohrály 5:3.

Zajímavost utkání

Českobudějovičtí v karlovarském dresu

V současném kádru Karlových Varů je jedna z největších kolonií hráčů, kteří toho v minulosti hodně odehráli v českobudějovickém dresu. Jedná se o obránce Martina Parýzka a Petra Gřegořek, dále pak o dvojici útočníků Petr Sailer - Štěpán Hřebejk. Poslední tři jmenovaní působili v HC MOUNTFIELD ještě v minulé sezóně. Utkání bude mít zvláštní nádech hlavně pro Petra Sailera, který strávil v Českých Budějovicích prakticky celou svou dosavadní kariéru a pár let dělal dokonce kapitána.

Sestavy z posledního kola

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Sailer - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Hřebejk, Zaťovič.

HC MOUNTFIELD: Kovář - Snopek, Vydarený, Tůma, Melichar, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Červený, Burian.

Karol Sloboda (16)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.