22.09.2009, Miroslav Mayer

Jindřichův Hradec překvapil šesťáky a páťáky

Č. B u d ě j o v i c e - Soupeřem žákovských týmů HC České Budějovice byl v sobotu Vajgar Jindřichův Hradec. S tímto soupeřem mají českobudějovičtí dlouhodobě vysoce kladnou vzájemnou bilanci. Spíše se dá říci, že jindřichohradečtí hokejisté většinou dostávají velký brankový příděl a zápasy bývají spíše v tréninkovém tempu. Tuto sobotu tomu ovšem tak nebylo. Snad to není nový trend. Hráčem víkendu je Martin Mašek ze sedmé třídy, který zaznamenal šest bodů (4+2).

Osmá třída

Osmička si ovšem se svým soupeřem doma pohrávala ještě ve starém duchu. Po druhé třetině bylo již dobojováno a zbytek zápasu se pouze dohrával. Mužstvo si zatím drží neporazitelnost a nyní dokonce ani neinkasovalo. Po šedesáti minutách svítil na tabuli stav 10:0. Nejvíce bodů dosáhl Karel Vácha, který zaznamenal čtyři body (1+3).

Sedmá třída

Sedmička si na svém ledě otevřela střelnici. První dvě třetiny dala po čtyrech gólech a ve třetí dokonce pět. Škoda inkasovaných branek, ale to dojem z vítězného zápasu mužstvu určitě nezkazí. Konečný výsledek byl 13:2. Jan Bárta se v utkání předvedl pěti body (2+3). Sedmička je zatím také bez ztráty bodu.

Šestá třída

Úplně jiná píseň se odehrávala v Jindřichově Hradci při zápase šestých tříd. Mužstvo mělo katastrofální nástup do zápasu a po první třetině prohrávalo již 0:6! Další průběh zápasu byl spíše vyrovnaný, ale to nemohlo na zvrat v utkání stačit a tak po dlouhé době odjížděli žáci HC České Budějovice od Vajgaru z pořádným přídělem branek 3:8. Nejlepším hráčem hostů byl Erik Bahula.

Pátá třída

V utkání pátých tříd byla první třetina vyrovnaná. Soupeř začal mít navrh až od druhé třetiny, kdy začal systematicky svůj náskok navyšovat. Zápas se nepovedl ani českobudějovickým brankářům a tak i páťáci si odvezli domů prohru 4:9. Autorem tří přihrávek byl Frederik Mikuláš Hákl.