21.11.2006, Filip Junek

Josef Jindra: Moc jsem se na zápas těšil

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Ještě v loňské sezóně bránil českobudějovickou branku před ataky soupeřových útočníků. V současnosti hráč Mladé Boleslavi, Josef Jindra, se znenadání ocitl na extraligovém ledě v Budvar Aréně. "Zájem Budějovic mě překvapil", přiznává Jihočech, v současnosti hájící mladoboleslavské barvy.
Nedostatek obránců (Posmyk má disciplinární trest, Vydarený problémy s tříslem a Toman řeší nepříjemnosti s žebry) vyřešil HC MOUNTFIELD vyřízením střídavého startu pro Jihočecha Jindru. Zda se na ledě objeví v budějovickém dresu i v dalších extraligových kláních sám neví. „Vypadli tady beci, myslím si, že jsem hrál jen jeden zápas, ale vlastně sám nevím, jak to bude dál.“ A jak stručně a rychle vše probíhalo? „Zeptali se mě jestli si chci jet zahrát do Budějovic a já řekl jo..“, s úsměvem na tváři popisuje svůj bleskový přesun. Jednání a hlavně zájem mateřského klubu Jindru trošku zaskočil. „Pocházím odtud a příjemně mě nabídka překvapila, opravdu jsem se na zápas moc těšil“.

Poctivý obránce dostával, právě v důsledku absencí klíčových obránců, na ledě hodně prostoru. Trenér Jandač na něj spoléhal zejména v oslabeních. V jednom z nich se svěřencům trenéra Bokroše podařilo vyrovnat na 1:1. Tuto nešťastnou situaci si Jindra jasně vybavuje. „Byla to smůla. Zlomil jsem tam hokejku, možná jsem ještě mohl padnout do střely a gólu zabránit..“ vyčítá si obránce. Po vstřelení třetí, vedoucí branky se hosté uchýlili k ještě pozornější defenzivě a českobudějovičtí hokejisté ne a ne najít na jejich obranný val na modré recept. „Nemyslím si, že začali nějak více bránit, v obraně hráli celý zápas dobře“, podává Jindra vlastní pohled na hru Zlína.

V prodloužení mohl své vystoupení dokonale korunovat. Zdeněk Kutlák se uvolnil u mantinelu a Jindra měl dostatek času i prostoru rozhodnout. „Snažil jsem se hlavně trefit bránu a pak se to tam motalo kolem branky“, popisuje velkou šanci MOUNTFIELDU. Ačkoli nastupuje pravidelně pouze v první lize, přehled o dění v nejvyšší soutěži Jindra má. „Sleduji celou extraligu a Budějovice samozřejmě také, v nejvyšší soutěži mám hodně kamarádů“. Ale ve středu ho již čekají prvoligové povinnosti. „Zítra zas hraji za Boleslav“, dodává sympatický obránce.

Mozkem a lídrem zlínského útoku je Petr Leška. I v Českých Budějovicích dokázal to, co z něj dělá tak velkého hokejistu. Přehled, vynikající přihrávka a nečekané způsoby zakončení. Nejen dva body, ale také zlepšená střelecká potence celého týmu mu zpříjemnila zpáteční dlouhou cestu domů, na Valašsko.

Mohl byste zápas zhodnotit?
Byl to zápas kdy jsme neměli co ztratit, říkali jsme si, že kde jinde se máme chytit, než tady. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas a byla velká škoda, že jsme nezískali tři body.

Kanadský bod za přihrávku jste si připsal při vyrovnávacím gólu na 1:1..
Ano. Bylo to sice v přesilovce, ale ne po žádném signálu. Vosátko vystřelil přes beka, nebylo to nic sehraného, spíš taková improvizace.

Po 2 třetinách jste prohrávali 2:1, věřili jste si ještě vůbec, že s výsledkem můžete něco udělat?
Už dost šancí jsme měli ve druhé třetině, chtěli jsme obrátit výsledek už tam, ale to se nepodařilo. Před třetí třetinou jsme si řekli že to ještě půjdem zkusit, že se k nám musí štěstí konečně otočit čelem a to se nakonec stalo.

Po obratu jste věřili ve vítězství?
Určitě jsme to chtěli udržet a získat tři body.

Zdeněk Kutlák uvedl, že Budějovicím utkání sebralo mnoho sil. Mělo Hamé dost sil po celý zápas, nebo se na vás rychlý sled zápasů také podepsal?
Hráli jsme na 3 pětky. Zápas nás dost vysílil. Hráli jsme dost náročným stylem a síly nás to určitě stálo. Nakonec trenéři v poslední třetině posílili střídáním obranu.

Co pro vás výsledek znamená?
Jsme rádi, že máme dva body. Teď se musíme soustředit na zápasy doma se Vsetínem a Vítkovicemi, ve kterých musíme naplno bodovat.

Bylo znát, že Mountfieldu chybí 3 důrazní obránci, třeba v situacích před vaší brankou?
Myslím, že Budějovice nedaly žádné góly z dorážek, vlastně až na ten poslední. Ostatní branky byly spíše střely, takže si myslím, že důrazem nás domácí nepřekvapili.