ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.07.2017, Filip Kortus

Jsem šťastný, že mohu být v Českých Budějovicích, hlásí nová posila Tim Crowder

Už trénuje s týmem a pomalu se zabydluje v kabině. Hodně se učí od staronového spoluhráče Mitche Fillmana a sálá z něj chuť pomoci klubu. Tim Crowder se v pondělí poprvé připojil k novým spoluhráčům a už absolvoval i první tréninky. V rozhovoru se rozmluvil třeba o tom, kde ho může trenér využívat při přesilových hrách, nebo jak se mu líbí na jihu Čech.

Jak došlo k přestupu do Českých Budějovic?
Hrál jsem ve Francii pět let a už jsem cítil, že bych uvítal změnu. Měl jsem štěstí, že se objevila dobrá nabídka působit tady a já po této možnosti skočil. Doufám, že povedeně vstoupíme do sezóny a zažijeme dobrý rok. Jsem rád, že mohu být v Českých Budějovicích, všichni v týmu jsou ke mně vstřícní.

Chtěl jste po angažmá ve francouzském Amiens zůstat v Evropě?
Ano, rozhodně. Hodlám v Evropě hrát hokej tak dlouho, jak jen budu moci. Doufám, že prožiji v Motoru dobrou sezonu a i dále budu pokračovat v Čechách.

Těšil jste se na obnovenou spolupráci s Mitchem Fillmanem?
Samozřejmě. Před dvěma lety jsme spolu působili v Amiens, teď mi dal dobré reference na tým a klub Motoru. Byl to jeden z důvodů, proč jsem se pro nabídku z Budějovic rozhodl.

Už jste si prohlédl České Budějovice?
Budějovice se zdají být velmi pěkným městem. Zatím jsem tu však krátkou dobu, takže jsem se ještě moc neporozhlédl. To přijde doufám postupem času, až se zabydlím, tak budu mít více prostoru se po městě trochu projít a užít si to.

Už jste někdy předtím navštívil Českou republiku?
Před několika lety jsem byl v Praze, kromě ní jsem z České republiky nepoznal nic. Celkově je Česko hezká zem a jsem rád, že ji v sezoně více poznám. Jinak toho moc o Česku nevím, ale Jaromíra Jágra samozřejmě znám. (smích)

Máte s sebou v Českých Budějovicích přítelkyni?
Ještě ne, přicestuje za mnou ale brzy. Také se těší.

Letní přípravu jste absolvoval individuálně?
Přesně tak, připravoval jsem se celé léto v Kanadě. Věřím, že jsem na novou sezonu a výzvu v dobré kondici.

Jaký jste měl pocit po prvních trénincích na ledě?
Cítil jsem se dobře, první tréninková jednotka v novém týmu je vždy těžká, nebylo to ono, ale při druhém tréninku už to bylo lepší a věřím, že to takto bude pokračovat.

Nemáte problém porozumět cvičením při tréninku?
Občas to bylo složité, když se v něčem ztratím, tak se zeptám spoluhráčů, kteří mi vše vysvětlí a pomůžou. Většinou to ale bylo v pohodě.

Nejvíce jste toho odehrál na pravém křídle. Ale co vy a přesilovky, dokázal byste je odehrát třeba i na modré čáře? Existuje varianta, že byste to zkusil i v Motoru?
V průběhu kariéry jsem hrál při přesilovkách na všech postech, budu šťastný, když mě trenér do přesilovek zařadí i tady, ať už to bude kamkoliv.

Na jak dlouho jste podepsal kontrakt?
Mám smlouvu na jeden rok, doufám, že to půjde dobře a poté se uvidí, jak to bude dál.Foto: Jan Škrle.
Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??