05.12.2015, Filip Kortus

Jsme rádi, že jsme to vybojovali, těšilo Martina Heřmana

Retro utkání, vyprodaná Budvar aréna a za odměnu tři body. Českobudějovičtí fanoušci si užili sobotní mikulášskou nadílku od ČEZ Motoru a mohli slavit třetí vítězství v sezoně nad pražskou Slavií. „Nečekalo nás lehké utkání, Slavia na nás byla dobře připravena,“ hovořil po utkání Martin Heřman.

Bylo to jedno z nejtěžších utkání, které jste zatím odehráli?
Zřejmě ano. Bylo to bojovné utkání, Slavia má kvalitní tým, se kterým hrála důrazný hokej. Tři body nás stály opravdu hodně sil.

V předchozích dvou utkání jste proti Slavii vyhráli snadněji. V čem Pražané změnili hru?
Nemyslím si, že minulá utkání byla snazší. Minule se nám podařilo vstřelit více branek, ale Slavia byla dnes na nás velmi dobře připravena. Od úvodních minut po nás šli, hráli důrazně do těla. Na ledě to byl boj o každý metr.

Martin Heřman po utkání

Připravovali jste se na slávisty stejně, jako v minulých utkání?
Věděli jsme z minulých utkání, jak Slavie hraje. Udělali v sestavě drobné změny, přišli noví hráči. Jsem rád, že jsme to dnes ubojovali.

Nepřipouštěli jste si, že jste zatím ani jednou retro utkání nevyhráli?
Ne, vůbec. Myslím si, že si to nikdo nepřipustil. Sám jsem o tom ani nevěděl.

Závěr utkání byl opravdu hektický a nervy tekly na obou stranách.
To k tomu patří. V závěru utkání pracují emoci naplno. O to více, když to bylo pět minut před koncem 2:2. Chtěli jsme za každou cenu zvítězit a emoce k tomu patří.

Nebyl jste nervózní z vyprodané Budvar arény?
Vůbec ne, naopak! Je fantastické, že byla zaplněná celá aréna. Jsem za to strašně rád, fanoušci jsou naším šestým hráčem na ledě.

Líbily se vám retro dresy, ve kterých jste hráli?
Mně se líbily. Retro utkání jsou specifická, je to zase o něčem jiném. Pro diváky i fanoušky je to zpestření.

Dostali jste v utkání do tempa, jelikož se hrálo od druhé třetiny na tři formace?
Ano, snažíme se hrát co nejdéle na čtyři formace. Dnes nám prospělo, že se to stáhlo na tři a dostali jsme se do tempa. Byl to od trenérů skvělý tah, který nám pomohl. Obecně se trenéři snaží, abychom šetřili síly, protože sezonu je opravdu dlouhá.

Do Ústí nad Labem pojede s cílem bodovat za tři body?
S cílem určitě, ale v žádném případě nás nečeká lehké utkání. Soutěž je letos nesmírně vyrovnaná, o čemž jsme se už nejednou přesvědčili. Soupeři se na nás chtějí vytáhnout, ví, že jsme to loni dotáhli až do baráže. Nebude to vůbec jednoduché utkání, Ústí má šikovné, zkušené hráče. Musíme makat, odjezdit to a věřit ve tři body.

Je podle vás Slovan silnější doma než venku?
To přesně nemohu posoudit. Hrají podobně jako Slavie nepříjemný, důrazný hokej. Pozor si musíme dát na jejich přesilovky, které hrají opravdu dobře.