ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.08.2007, Tomáš Zetek

K prvnímu zápasu sezony přijede jihlavská Dukla

Č. B u d ě j o v i c e – Konečně se dočkají. Letní dřinu už mají za sebou a první týden na ledě také. Hokejisté HC MOUNTFIELD nastoupí ve čtvrtek k prvnímu přípravnému duelu této sezony. Na záložní ledové ploše Budvar Arény zkříží v 17 hodin Jandačovi hoši své hole s hráči jihlavské Dukly.
Sérii třinácti přípravných zápasů, v nichž je zahrnuta i základní skupina staronového letního poháru, odstartují Jihočeši bez dlouhodobě zraněných Jana Chábery a Davida Kuchejdy. „Kuchejda bude mimo na delší dobu, protože je po operaci křížového vázu. Léčba může trvat třeba tři čtyři měsíce, ale taky se to může protáhnout klidně i na půl rok. Každý člověk je v tomto případě hodně specifický,“ vysvětluje asistent trenéra Milan Černý a potvrzuje, že prakticky stejný problém postihl gólmana Jana Cháberu, který by měl jít na led až v říjnu, a vedení HC MOUNTFIELD už za něj našlo náhradu. Martin Altrichter podepsal smlouvu do konce října.

V českobudějovickém dresu se podle všeho neobjeví ani jeden hráč, který by měl v příští sezoně působit v NHL. Martin Hanzal s Jakubem Kovářem se budou pokoušet proniknout natrvalo do nejvěhlasnější ligy světa. To Václav Prospal s Radkem Dvořákem, kteří tradičně trénují s týmem, už obdiv získali. Specifická situace se týká Stanislava Neckáře. „Basa teprve začíná s tréninkem na ledě po dlouhé herní pauze, takže i kdyby náhodou měl hrát, tak by se na to asi sám necítil,“ uvažuje Černý. „Obránců teď ale máme opravdu dost.“

Definitivní podoba sestavy pro první přátelský duel s Duklou bude známa až před samotným utkáním. „Moc bych to nechtěl rozebírat. Řekneme si to až před zápasem,“ mlží asistent českobudějovického kouče. „To samé se týká gólmanů. Může chytat Eda, může chytat Alťák anebo taky oba.“ Je jasné, že šetřit by se měli marodi. I proto pravděpodobně nenastoupí Jindřich Kotrla a možná i Ondřej Veselý.

Hodně unikátní zápas to bude ve čtvrtek pro Jiřího Hanzala, který zahájil přípravu v Českých Budějovicích, přitom bude působit podle všeho právě v Jihlavě. „Jirka Hanzal je zatím půjčený Jihlavě. Jestli bude hrát, to nevím, protože je také polehčím zranění.,“ vysvětluje bývalý trenér juniorky.

V rámci letošní předsezonní přípravy čeká na Jihočechy řada velice těžkých prověrek a zápas s Jihlavou by měl patřit k nejlehčím. „Zápas s Jihlavou by měl patřit k nejsnadnějším, ale že hrají nižší soutěž, to bych neřešil. Mužstva, která nehrají extraligu, přijedou třeba s větší pokorou,“ domnívá se Milan Černý. „Nemuselo by se nám vyplatit něco podceňovat ať už kvůli zranění nebo slabému výkonu,“ dodává.

Utkání startuje ve čtvrtek v 17 hodin v záložní hale Budvar Arény. Do ochozů bude vpuštěno pouze 150 fanoušků, takže přijďte včas!


POHLED ZPĚT - PRVNÍ UTKÁNÍ PŘÍPRAVY:

30.7.2006. Výběr Vajgaru Jindřichův Hradec – HC MOUNTFIELD 4:3 (2:1, 0:1, 2:1).
Branky a nahrávky:
8. Bartovič (Vavroch), 20. J. Novotný (Ondřej), 41. Ondřej (Zíb, Marek), 50. Z. Michálek (Kotalík, Fical) - 17. Macháček (M. Hudec, Hübl), 35. Sailer, 47. Šimánek.
Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 0:1, bez využití. Diváci: 2200.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Hnilička (30. Altrichter) - Zíb, Z. Michálek, F. Novák, Melichar, Bolf - Kotalík, Marek, Fical - Ondřej, J. Novotný, Kraus - Průcha, Vavroch, Bartovič. Trenér Jaroslav Jágr.
HC Mountfield: Turek (30. Chábera) - Klíma, Kutlák, Macháček, Gřegořek, Toman, Mucha, Vydarený, Posmyk - Gulaš, Hübl, Sailer - M. Hudec, Mertl, Hřebejk - Šimánek, M. Hanzal, Kotrla - L. Květoň, Vak, J. Hanzal. Trenéři Josef Jandač a Milan Kupka.

27.7.2005. HC Sparta Praha – HC ČB 6:0 (1:0, 4:0, 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky:
11. Kašpařík (O. Kratěna, Chabada), 26. Langhammer (Tabaček, Dubec), 27. O. Kratěna (Chabada, Vykoukal), 32. Langhammer (Dubec), 37. M. Růžička, 69. Sivek (Dragoun, M. Růžička).
Rozhodčí: Nečas - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 13:8. Využití: 2:0. Diváci: 500.

HC Sparta Praha: Bříza (41. Schwarz) - Hanzlík, Vykoukal, Stehlík, Tabaček, Toman, Dobroň, Bolf, Hlavačka, Kasík, Mrázek, Lukačovič - Chabäda, Kašpařík, Kratěna, Štrba, Marek, Ton, Dragoun, Sivek, Zelenka, Dubec, Langhammer, Vrbata, Kratěna O., Lopuski, Kratěna I.
HC České Budějovice: Turek (41. Chábera) - Kutlák, Kotaška, Melichar, Mucha, Novák, Jindra, Gřegořek, Harant, Vydarený - Veselý, Brabenec, Hudec, Sailer, Bělohlav, Hřebejk, Květoň, Hanzal M., Mertl, Hanzal J., Kuchejda, Kotrla, Hübl, Šimánek.

9.3.2004. HC ČB – BK Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 2:1, 2:1).
Branky a nahrávky:
23. Štrba (Bartoš), 29. Kostourek (Ďurák), 44. Rob (Štrba), 53. Bartoš - 29. Metlička (Pazdera), 47. Kadeřábek (Král).
Rozhodčí: Dvořák - Kureš, Havlín. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváků: 250.

HC České Budějovice: Kučera - Kolda, Jindra, Jasečko, Kotaška, Jakeš, Roman Čech, Gýna, Ďurák - Bělohlav, Štrba, Rob - Mrázek, Ondřej, Sailer - Kristek, Bacul, Bartoš - Kostourek, Jiří Hanzal, Šimánek.
BK Mladá Boleslav: Šindelář (41.Matoušek) - Vála, Vyskočil, Toužimský, Pazdera, Táborský, Mucha - Květoň, Šulčík, Hřebejk - Metlička, Oliverius, P.Zeman - J.Kadlec, L.Král, Kadeřábek.

25.7.2003. HC ČB – Tým Romana Turka 6:5 (1:0, 3:3, 2:2).
Branky a nahrávky:
19. Květoň (Rob), 29. F. Turek (Babka), 30. Květoň (Štrba, Rob), 34. Sailer (Bělohlav), 44. Škoda (Bělohlav), 48. Sailer (Kolda) - 26. Kotalík (Martin Straka), 27. Krátoška (Marek), 33. Prospal (J. Nedvěd, Pouzar), 42. Marek (Dopita, Martin Straka), 56. Kořínek (Marek).
Rozhodčí: Bombic - Brůžek, Mertl Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2000.

HC České Budějovice: Hudáček (30. J. Kučera) - Jasečko, Babka, R. Suchánek, Z. Neckář, Kolda, Gýna, Kotaška, Jindra - D. Nedorost, F. Turek, Bartoš - Květoň (30. Hřebejk), Štrba, Rob - Sailer, Vondrka (30. Škoda), Bělohlav - Ondřej, Michálek, Šimánek. Trenéři: Neliba, Caldr.
Tým Romana Turka: R. Turek (21. Bříza, 41. O. Svoboda) - J. Nedvěd, Buzek, Nedoma, Kořínek, Soudek, Kutlák, F. Novák, K. Ťoupal - R. Dvořák, Prospal, Pouzar - Martin Straka, Dopita, Kotalík - Marek, Beránek, Krátoška - Zelenka, J. Novotný, Mošovský. Trenéři: Jágr, Mařík.

Sociální sítě

První kolo extraligy bylo vylosováno. A los si opravdu zalaškoval. Doma nás čeká @MountfieldHK :)

V neděli uplynulo 20 let od zisku mistrovského titulu v dorostu v kategorii do 17 let, který získal tým pod vedením trenérů Jana...

Renda pokračuje! Olympionik a vicemistr světa, který dva roky vládnul tabulce +/- v Chance lize, bude v Motoru hrát i v...

Renda pokračuje! Olympionik a vicemistr světa, který dva roky vládnul tabulce +/- v Chance lize, bude v Motoru hrát i v...