ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.12.2018, Michal Heřman

Kadaň dostala v posledních dvou zápasech gólový příděl. Zastřílí si i Motor?

Druhá nejvyšší soutěž pokračuje po pondělní výhře Budějovic nad Prostějov již ve středu, kdy Jihočechy čeká cesta do Ústeckého kraje. Od 18 hodin se ČEZ Motor střetne s Kadaní. Zápas bude možné vidět na serveru Hokejka TV či textově na onlajny.cz.

SK Kadaň

Kadaň podobně jako v minulé sezoně bojuje u dna tabulky Chance ligy. Odehraných má 33 zápasů a s 28 body je předposlední. Na patnácté Ústí nad Labem mají Trhači náskok tři body, naopak na třinácté Benátky nad Jizerou ztrácí již pět bodů a na Frýdek-Místek dokonce 16. Kadani se nepovedly poslední dva zápasy, ve kterých dohromady inkasovala 15 branek. Doma nejprve podlehla Slavii Praha 2:7, venku pak nestačila na Přerov 2:8.

Zápas v Přerově se ale až do druhé třetiny nevyvíjel pro Trhače špatně. S domácím týmem dokázali držet krok a po vyrovnání na 2:2 to na debakl nevypadalo. „Když už jsme se trochu nadechli a vyrovnali, dostaneme hned gól na 3:2, což byl podle mě rozhodující okamžik zápasu. Pak už nás bohužel Přerov ve všem přehrával a byl lepší,“ uvedl pro klubový web v hodnocení trenér Roland Wágner.

Kadaň je více nebezpečná na cizích ledech, kde získala v pomyslné tabulce 11 bodů a je na 13. místě. V domácí hale je naopak poslední se 17 body a záporným skóre -28.

Posledních pět zápasů

Přerov – Kadaň 8:2
Kadaň - Slavia 2:7
Kadaň - Benátky 4:3
Vsetín – Kadaň 5:2
Kadaň - Poruba 3:2

Sestava z posledního utkání:

Pavlát (41. Štěpánek) – Šefl, Buchtela, Procházka, Foltýn, Seemann – Chlouba, M. Svoboda, Kůs – Šulek, Šťovíček, J. Svoboda – Rezek, Rindoš, Maršoun – Homer, Tupý, Vašíček.


37. kolo

SK Kadaň

ČEZ Motor České Budějovice

Středa 19. prosince, 18:00, Zimní stadion Kadaň

Z tábora Českých Budějovic

Přidá Motor třetí výhru proti Trhačům? Zastřílí si podobně jako Slavia a Přerov? Hlavní je jít do zápasu s pokorou, ale pokud Jihočeši odehrají zápas poctivě jako s Prostějovem, nemusí se o body strachovat. Navíc na Kadaň letos umí. V prvním zápase vyhráli na ledě soupeře 4:1 (Endál, Doktor, Dančišin, Babka) a v Budvar aréně pak 5:0 (Plášil, Gilbert, Šimánek, Vaculík, Novák). Pravděpodobný je start nové posily ze zámoří Vincenta Dunna.

Sestava z posledního utkání:

Strmeň – Plášil, Fillman, Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Karabáček – Beránek, R. Přikryl, Babka – Heřman, Dančišin, Doktor.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Potom, co se nám v pondělí před vysokou návštěvností sešel výsledek i hra, jedeme na předposlední tým, kde na stadion chodí tři sta lidí. Ukáže se náš přístup, zodpovědnost a jak jsme od začátku sezóny došli daleko. Kadaň nedávno pustila hráče do Chomutova a Jihlavy a je nevyzpytatelná. To jsou hráči, kteří jakmile se dobře vyspí, tak hrají bez zábran, nervů a na pohodu, protože v sezóně nemají žádné cíle. V tom jsou nejvíc nebezpeční a my na to musíme být připraveni. Ukáže se, jak velký tým jsme, jestli dokážeme zahrát nejen když přijde šest tisíc lidí, ale i když přijde tři sta."

Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...

Před 15 lety nás ve věku 61 let navždy opustil bývalý útočník Stanislav Rob. V klubu hrál 5 sezon, kolem 100 zápasů, v nichž...