ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.12.2010, Petr Lundák

Kapitán v desítku prostě věřil, usmívá se střelec Tomáš Mertl

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Nadílka, potupa, nářez, střelecké hody, rozebrání soupeře či prostě jen šťastný den. Můžete brát páteční utkání mezi HC MOUNTFIELD a týmem ze dna tabulky BK Mladou Boleslaví všelijak, ale jedno je jisté, zápas s deseti vstřelenými góly si ani dlouholetý českobudějovický fanoušek nepamatuje opravdu dlouho. S nadsázkou by se dalo říci, že jediný, kdo se do mladoboleslavské branky netrefil, byl domácí brankář. Nadsázky však necháme stranou a určíme si fakta, ta však říkají, že svůj podíl na vysoké výhře domácího celku měl útočník Tomáš MERTL, který v pátek zaznamenal hned dva góly.
První otázka se přímo nabízí, zažil jste vůbec někdy ve vaší kariéře, kdy váš tým dal soupeři deset branek?

Určitě jsem tohle ještě nezažil. Takže je to dnes moje, a asi nejen moje, premiéra. Je to paráda.

Dalo by se říci, že na co jste sáhnuli, to skončilo brankou, je to tak?

Přesně, jak říkáte. Když soupeři začnou padat branky, nám naopak naroste sebevědomí a daleko více si věříme na puku. Proto nám také vycházela většina situací (usmívá se).

Vy sám osobně jste Mladé Boleslavi dal dva góly, jak daleko byl váš případný hatrik? A cítil jste trošku, že byste mohl ještě dát ten třetí gól?
Tak doufal… (odmlčí se s úsměvem) Chtěl jsem, ale potom už zase šance na branku nebyla. Ale nevadí, hlavně mě těší dnešní výhra. A tu jsme opravdu potřebovali!

Fanouškům tedy trochu popište vaše trefy.

Při prvním gólu byl puk nahozený na brankaře, kterému střela vypadla. Potom jsem viděl, jak Podlejda s Lanýžem (spoluhráči Podlešák a Langhammer – poznámka redakce) krásně puk vybojovali a poslali mi ho přímo před naprosto prázdnou branku, pro mě to byl opravdu jednoduchý gól (culí se).

Jen doplním, že druhý jste přidal z pěkné samostatné akce. A teď mi opravdu upřímně řekněte, chtěli jste už v tak rozjetém zápase nakonec přidat ten desátý gól, abyste vyhověli hlasitému přání diváků?

Právě na tohle jsem se ptal našeho kapitána Františka (František Ptáček dal právě desátou branku – poznámka redakce), který v šatně sedí vedle mě, jestli doufal, že desítka padne. A on mi říkal, že tomu naprosto věřil, že dáme desátého (usměje se).

Jen je možná škoda, že tolik lidí páteční zápas nesledovalo.

Určitě! Ale my jsme zápasy před tím nevyhrávali, takže to bylo dnes prostě znát. Ale jsme určitě rádi, že i tak přišli a doufáme, že vyhrajeme doma i příště.

Otázka nakonec, oslavíte desítku se spoluhráči nějak zvláštně? Možná ano, jak tak poslouchám, tak z kabiny už nezní tradiční Internacionála, ale skladba We Are The Champions od skupiny Queen.

(usměje se) A víte, že ani nevím? Ale možná až o reprezentační přestávce.


Na rozdíl od domácího útočníka Tomáše Mertla, přišel k novinářským mikrofonům evidentně zkroušený brankař hostí, Marek SCHWARZ. Ten, který byl účastníkem v hokejové extralize málo vídaného jevu, kdy tým dvakrát střídá oba své golmany.

Co k tomuto zápasu říci?

Opravdu nevím (kouká se do země). Snad jednou jsem podobnou nadílku zažil na Spartě, ale od té doby…

Na co jste šáhli, to se vám nepovedlo, je to tak?

Stoprocentně! To ale padá na celý tým. Padla chyba, dostali jsme branku. Ale říkám, že dnes to byl zápas blbec, který prostě jednou za čas přijde. Už z toho snad ani nemůžu být smutný, možná je to až k smíchu (zasměje se). Ale nemůžeme na to dlouho myslet, pustíme zápas s Budějovicemi ihned z hlavy.

Sociální sítě

Dnes nastoupíme ve stejné sestavě jako v Přerově. #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvCHM

Žiga Pavlin se dnes po vzájemné dohodě s klubem rozloučil s Motorem. Děkujeme za vše a ať se ti daří @zigapavlin! ???? #hcmotor...

Po více než třech sezonách končí v Motoru po vzájemné dohodě slovinský obránce Žiga Pavlin. Celkem v ČB odehrál 188 zápasů, v...

Dnes by se dožil 115 let bývalý útočník František Dědič. V ČB 2 sezony, 1 gól do sítě Mladé Boleslavi při Mistrovství českého...

×
×
Dnes v 15:00 | U17
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav