MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.10.2010, Petr Novotný

Kotaška už trénuje, ale jeho stav ještě stoprocentní není

Č. B u d ě j o v i c e - Pro fanoušky českobudějovického HC MOUNTFIELD má obránce Ivo Kotaška jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta dobrá je, že se uzdravuje. Ta špatná? Že to bude ještě chvilku trvat a v nejbližších zápasech určitě nenastoupí. Zkušený bek a místní odchovanec si v létě v přípravném zápase v Plzni zlomil klíční kost. Jeho rekonvalescence se už blíží ke zdárnému konci. K úplné spokojenosti mu však ještě něco chybí. „Tak dva nebo tři týdny,“ uvedl Ivo Kotaška.

Když se na začátku srpna obránce Ivo Kotaška zranil o otevřená vrátka na trestné lavici na plzeňském stadionu, bral své zranění s humorem. „Těžší zranění? To ani ne,“ popisoval tehdy a doufal, že už se brzy vrátí do sestavy, kde s ním trenéři počítali do základního kádru. Jenže teď už mu do zpěvu tolik není. Od jeho zranění uplynuly dva měsíce a budějovický bek stále nemůže na ledě trénovat naplno.

Ačkoliv už téměř tři týdny připravuje s mužstvem a poslední dobou už pracoval naplno, poslední rentgen jeho návrat na led zase oddálil. „V poslední době už jsem trénoval normálně, ale na rentgenu mi našli, že srůst kostí ještě není stoprocentní. Je to chycené, ale stoprocentní ne. Musel jsem tedy z tréninku zase trochu slevit,“ popisoval svůj aktuální stav.

Co to pro zkušeného hráče obnáší? Především se nepoflakuje a neleží, ale každý den je na stadionu. Chodí do posilovny i na led, ale na něm má jistá omezení. „Třeba nemůžu střílet,“ popisuje jedno z nich. O tvrdých soubojích pak nemůže být ani řeč. Jeho trénink se tak omezí jen na bruslení nebo nahrávky. Ovšem už se těší, až se zase vrátí do zápasů. „Už aby to bylo co nejdříve. Ovšem tohle neuspěcháte. Nedá se nic dělat,“ říká smířeně.

Sociální sítě

K tomu, aby Motor získal první bod v Tipsport extralize, chyběly necelé dvě minuty. Poté však přišla chyba rozhodující branka do...

Proti @HC_Plzen nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...

!?Pozor, změna! Zítra s Plzní hrajeme až od 18:30. Utkání bude přenášet ČT Sport. Preview na zápas si můžete přečíst na tomto...