ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.12.2017, Filip Kortus

Lapač potvrdil své kouzlo a těžko prostupné hradby

Podruhé v sezoně Motor okusil zrádnost vsetínské arény. Napoprvé se radoval z pohodlné výhry, podruhé už narazil. Nažhavený Lapač se otřásal v základech, Budějovickým k bodům nepomohly ani stovky fanoušků z jihu Čech. Věhlasný stadion tak opět potvrdil, že není lehké si odsud odvézt bodový přísun.

Od dob, kdy Vsetín sbíral extraligové vavříny, už uplynula dlouhá doba. Nyní jsou Valaši nováčkem WSM ligy, do které se prodrali po deseti letech. Za tu dobu se toho změnilo spoustu, přesto jsou věci, kterými zelenožlutí, respektive stadion Lapač, oplývá i nadále.

Nadšení, které ze Vsetínských po nekonečném drápání se zpět do profesionální soutěže sálá, je obrovské. Příznivci jednoho z historicky nejúspěšnějších klubů u nás pořádají výjezdy prakticky na každé utkání, mnohdy uskuteční opravdu velkolepou výpravu. Důkazem budiž zájezd na jih Čech, při kterém Vsetínští bouřlivě podporovali své příznivce bez ohledu na průběžný nepříznivý výsledek.

Nejinak tomu bylo ve 34. kole první ligy. Celé město bylo po Vánocích natěšeno na další sváteční den. Do neútulného kraje přijel první celek tabulky. Plno příznivců si na utkání vzalo dovolené, jiní se na zápas chystali už od začátku sezony.

Kouzlo vsetínské arény na vás dolehne při prvním pohledu na ochozy. Stylově sladěné klubové barvy na každém zábradlí, tribuna na stání nebo typické dřevěné sedačky. Krátký výčet toho, čím se legendární Lapač vyznačuje, protože nic podobného jiná hala nepřináší. Žádný komfort nečekejte, v tomhle ohledu se zde zastavil čas. Zkrátka se stačí nadechnout a snadno poznáte, na jakém hokejovém bodě republiky se nacházíte.

Střetnutí nabídlo ze svého repertoáru snad vše. Až na lepší výsledek pro Motor... Ještě před zápasem zazpíval skoro zaplněný stadion klubovou hymnu, duel měl od začátku ty správné grády. K vidění byla šance za šancí, oba zaplněné fanouškovské tábory se předháněly ve fandění.

Do Vsetína dorazily zhruba čtyři stovky budějovických příznivců. „Tolik fanoušků v hostujícím kotli nepamatujeme,“ shodovali se dlouholetí příznivci Valachů. Fandové Motoru fandili jako tradičně o sto šest, ale ani oni nezabránili porážce 1:3.

Zklamání bylo znát jak na fanoušcích, tak na hráčích. Tak moc před početnou základnou chtěli, až to nevyšlo. A štvalo je to o to víc. To domácí slavili ve velkém. Před několikaminutovou děkovačkou neodešel snad jediný divák, po skončení navíc probíhal před stadionem velkolepý ohňostroj oslavující výhru nad prvním týmem tabulky a zároveň konec roku.

Všichni přítomní tak zažili ve středeční podvečer Na Lapači velký hokejový zážitek. Bez ohledu na výsledek.

Sociální sítě

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...