ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.12.2018, Tomáš Kučera

Mám to rád před brankou, i když to tam bolí, říká Kanaďan Dunn

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Optimistický chlapík, který umí dávat góly, ale také rozdávat rány. Takový je Vincent Dunn, celým příjmením Dunn-Chalotte, který přišel do Českých Budějovic za svou první evropskou štací. A je rozhodně velmi natěšený. „Zatím jsem tady nadšený, město je krásné, tým je vynikající a skvělý je i trenér Vinny Prospal,“ netají spokojenost rodák z francouzsky mluvící části Kanady.
Zápas s Prostějovem jste musel sledovat ještě z tribuny, už se těšíte na led?
Nemůžu se dočkat, až skočím na led a ukážu fanouškům, co umím. Mimochodem, fandové tady jsou skvělí, to, jak fandili při zápase, jsem ještě nezažil. A vyhrát 7:1 proti jednomu z nejlepších týmů v lize, to byla taky paráda. Byl to trochu jiný hokej, než na jaký jsem zvyklý, ale už se těším, až si tady zahraju.

Co vás vůbec přesvědčilo, abyste opustil severní Ameriku a vydal se za hokejem do Evropy?
Je to rozhodně skvělá životní zkušenost. Přeletět oceán do místa, kde nerozumíte jedinému slovu, to je hodně velký krok. Budu potřebovat trochu času na adaptaci, ale jsem si jistý, že to zvládnu. Hokej je hra, kterou miluju, a chci mít šanci ho tady hrát a hrát dobře. Mým cílem je být hráčem, na kterém hra stojí, abych pomohl týmu k cíli, kterým je tady postup. Je to pro mě velká výzva. A co se týká mých osobních cílů, jsem tu zatím na zkoušce, tak chci hlavně všechny přesvědčit, že na to mám a že bych tady mohl hrát klidně i několik dalších let.

Kromě toho, že jste v kariéře nastřílel spoustu gólů, tak jste se nikdy neostýchal také shodit rukavice. Plánujete to i tady, i když tu jsou trochu jiná pravidla?
Byl jsem draftován, protože jsem dokázal hrát tvrdě, občas také shodit rukavice, a také jsem dával góly. Ale tady jsou trochu jiná pravidla, vím, že tady nemůžu shodit rukavice dvacetkrát za sezonu jako v Americe, ale i tak chci fanouškům aspoň párkrát v ročníku ukázat, co umím. Budu se ale víc soustředit hlavně na ty góly.

A jaká je vaše oblíbená parketa na střílení gólů?
Moje místo je rozhodně před brankou. Dorážím puky, tlačím se do míst, kde to bolí, ale to přesně jsou místa, kde to miluju. Nedávám nějaké krásné góly, ale všechny platí stejně, takže sbírám „odpadky“ kolem a sázím je do branky.

Je pro vás lepší, že jsou v týmu další hráči ze zámoří?
Samozřejmě. V kabině občas nerozumím, protože se tam mluví česky, ale spousta kluků tady umí anglicky, takže v tom není žádný problém. Přijali mě tady skvěle a hodně mi pomáhají hlavně Žiga Pavlin, který umí anglicky i česky, a taky Václav Karabáček, se kterým jsem hrál před lety v Gatineau kanadskou juniorku. Je to sranda, on tehdy neuměl moc anglicky a já ho učil, co je to Kanada, a teď mi to oplácí. Akorát si ze mě občas dělá legraci, jako když mi tvrdil, že se tady nemusíte poutat v autě. Musím říct, že teď už mluví anglicky výborně, ukázal mi tady, kde se dobře najíst a kam zajít. Je fajn, že tu někoho znám už z dřívějška.

A jak se vám líbí váš nový trenér?
Vinny Prospal je i v severní Americe hokejovou legendou. Když jsem vyrůstal, tak jsem ho hodně sledoval, protože hrál v útoku se dvěma borci od nás z Quebécu - Vincentem Lecavalierem a Martinem St. Louisem. To byla úžasná lajna. Teď jako trenér se mi zatím hodně líbí, mluví výborně anglicky, takže vím přesně, co po mě chce. Můžu se ho na cokoli zeptat, zatím z něj mám jen samé dobré dojmy. Tak snad mě na příští zápas napíše do sestavy, abych se mohl ukázat. Moc se na to těším.

Díky za rozhovor a ať se daří!
Sociální sítě

S naším partnerem G-car s.r.o. jsme spustili novou soutěž. Nejlepším hráčem byl podle ní v říjnu Vít Christov a může se tak těšit...

Včera to bylo parádní odpoledne, co říkáte? Více než 6000 fanoušků, 10 krásných gólů a hlavně - vítězství!...

Gólové hody dopadly v náš prospěch a @piratichomutov jsme porazili 6:4! ?? #CEBvCHM #chanceliga

Dnes nastoupíme ve stejné sestavě jako v Přerově. #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvCHM

×
×
Dnes v 17:30 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Energie Karlovy Vary