ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.10.2013, Lukáš Dvořák

Marek Posmyk: O výsledek s Mostem jsme se nebáli

ČESKÉ BUDĚJOVICE — S výkonem spokojen nebyl, ale bodový zisk samozřejmě bere. Pětatřicetiletý obránce Motoru, Marek Posmyk, se sice zatím nemůže potkat se svou pověstnou střelou, nicméně doufá, že jakmile smůlu prolomí, opět mu to tam začne padat. Jako byli jihočeští fanoušci zvyklí.

Diváci, kteří za poslední týden navštívili domácí utkání českobudějovického Motoru, se asi sami sebe ptali, zda opravdu přišli na hokejové utkání. Po pondělní dvoubodové výhře 1:0 nad Jihlavou a následné stejné prohře po nájezdech v Benátkách nikdo nečekal, že i ve třetím duelu přijde stejný fotbalový výsledek. Přitom se přímo nabízelo, aby se v sobotním utkání rozjely brankové hody, vždyť přijel poslední Most. ,,Tři body jsou nádherné, ale ten herní projev je stále slabší, i když tam šance jsou. Proti takovému soupeři musíme dát minimálně pět branek," není spokojen s nízkou výhrou nad Mostem Marek Posmyk.

Po brance Davida Kuchejdy, který se trefil v poslední minutě úvodní třetiny, asi každý čekal, že gól do šatny nejenom zlomí vzdor soupeře, ale především i střelecký zmar českobudějovických útočníků. To se ale nestalo. Ačkoliv byl Motor takřka po celý zápas lepším týmem, oba celky dělila pouhá jedna branka. A ta mohla přijít stejně nečekaně, jako ta Kuchejdova. ,,My jsme se o ten výsledek nebáli, pořád jsme Most tlačili a chtěli dát více branek. Je to prostě zakleté. Doufám, že se to nějak prolomí, protože musíme dávat víc branek," ví zkušený bek, který k jediné brance Motoru přispěl svou asistencí.

Z hlediska obrany ale v posledních utkáních nelze nic vytknout. Ta je nejlepší v první lize, z devíti utkání pouhých třináct inkasovaných branek, to v současné době nemají ani vedoucí Mladá Boleslav s Berounem. Zdá se, že si zadní řady skvěle sedly. ,,Defenziva je jedna věc, ale my to musíme propojit i s útočníky, aby to bylo kompletní. Navíc Dominik zachytal opět výborně. Chceme ale, aby to šlapalo úplně všechno." Prakticky od startu nové sezóny nastupuje zkušený harcovník s Romanem Vráblíkem ve druhé obranné dvojici. Spolupráce s mladým bekem mu zatím vyhovuje. ,,Já Vráblase znám už delší dobu. Chodím tam ale i s jinými mladšími kluky, aby se trochu vyhráli," popisuje Posmyk.

Se střeleckou smůlou souvisí i úspěšnost přesilových her. Právě Motor jich zatím ze všech prvoligových týmů dostal od rozhodčích nejvíce. Osmačtyřicet početních výhod ale skončilo gólem v pouhých pěti případech. ,,Ty přesilovky prostě vyhrávají zápasy. My v nich zatím nemáme to štěstí, které rozhoduje. Chybí tomu takový ten odražený puk." Právě Posmyk je pověstný svou neuvěřitelnou dělovkou od modré čáry, jíž strašil nejeden extraligový klub při svém prvním působení v Českých Budějovicích. ,,Já fakt nevím, co tomu schází! (velký smích) Snad až to prolomím, tak už to půjde," konstatuje s úsměvem téměř dvoumetrový obránce.

Jihočechy čekají dva těžké duely. Nejdříve míří na led Ústeckých Lvů, kteří sice nemají oslnivý vstup do sezóny, ale pořád patří k širší špičce prvoligové soutěže, následně v sobotním šlágru kola přivítají Mladou Boleslav, se kterou se počítá jako s největším favoritem soutěže. Ta navíc za očekáváním nijak nezaostává. Marek Posmyk je přesvědčen, že nepůjde o nic snadného. ,,Každý zápas bude těžký, nejenom tyhle. Musíme hrát ze zajištěné obrany a pak se uvidí, jak to dopadne."


FOTO: Pavel Kacerovský, Robert Straka
Sociální sítě

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

×
×
Dnes v 17:45 | U17
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice