05.12.2018, Tomáš Tolnay

Martin Jandus odehrál první utkání v dresu Motoru

Motor v dramatickém utkání proti Benátkám nad Jizerou několikrát dotahoval soupeřův náskok. Nakonec vybojoval cenné dva body za vítězství 7:6 po samostatných nájezdech. V utkání se představila i nejnovější akvizice Jihočechů Martin Jandus.

Dnes jste odehrál své první utkání v dresu Motoru. Jak se váš přestup na jih Čech zrodil a kdy jste se o něm dozvěděl?
Dozvěděl jsem se o něm asi před týdnem. Psal mi můj agent, že tady o mne mají zájem. Poté v průběhu týdne mi volali trenéři Českých Budějovic, že mě viděli hrát, když jsem proti nim nastoupil za Ústí na Labem, že se jim moje hra líbila a chtěli by mě vidět tady.

Znal jste se již dříve s někým ze současného kádru Motoru?
S Pavlem Pýchou jsem byl jednou na kempu reprezentace. Dále se znám s Petrem Kváčou, který tady teď není a také se Zdeňkem Doležalem.

Dnešní zápas byl plný zvratů. Nakonec se utkání dostalo do prodloužení a následných nájezdů ve kterých se vám podařilo zvítězit. Co podle vás rozhodlo o tom, že jste za nepříznivého stavu utkání dokázali vyrovnat a následně dotáhnout do vítězného konce?
Asi to, že jsme nepřestali věřit, i když jsme prohrávali a měli jsme trochu smůlu. Po druhé třetině jsme si něco řekli v kabině, nabudili jsme se a to nám pomohlo se vrátit do zápasu.

Utkání s Benátkami dnes mělo menší diváckou návštěvu než bývá zvykem. Jak se vám přesto zamlouvala atmosféra během utkání?
Ano, líbila se mi. Já to tady znám, když jsem hrál proti Budějovicím, tak ta atmosféra tady byla vždycky dobrá. I když přijde trochu méně lidí, tak je to víceméně stejné.

Váš přestup je čerstvý, došlo k němu teprve v úterý. Jaké jsou přesto vaše první dojmy z nového angažmá?
Je to tady hezké, ať už město, nebo zázemí. Mám zde vše, co potřebuji, takže zatím dobrý.