22.09.2018, Filip Kortus

Měli jsme dát více gólů, bylo to zbytečně dramatické, říkal Miloslav Čermák

Po zápase litoval neproměněných šancí, ale smutnit nemusel. Jeho tým si připsal další zisk tří bodů, když Prostějov porazil 4:3. Útočník Miloslav Čermák se nakonec stal klíčovým mužem zápasu, když ve třetí třetině vstřelil rozhodující branku a navrch přidal asistenci.

Potvrdilo se, že proti Prostějovu vás nebude čekat nic lehkého?
Věděli jsme to, připravili jsme se na to. Mají zkušený tým, očekávali jsme těžký zápas. Mohli jsme dát více branek v úvodu, čímž bychom soupeře odpojili. Takhle to bylo zbytečně dramatické.

Připravovali jste se před utkáním na přesilovky soupeře, ve kterých dokáže být produktivní?
Mají je stejně dobré jako loni. Tým se moc nezměnil, takže to je znát. Připravovali jsme se jako na každého jiného soupeře, nijak speciálně jsme se na to nechystali.

Pro klid v závěru zápasu to chtělo, abyste za stavu 3:1 proměnili jednu ze svých šancí?
Samozřejmě, měli jsme dvě trestná střílení, spoustu dalších šancí jsme neproměnili. O tom to je, branky jsme nedali, proto jsme se museli bát až do konce.

Miloslav Čermák proti Prostějovu

Body: 2 (1+1)
Střely: 5
Trestné minuty: 6
+/-: +2
Čas na ledě: 17:51

Utkání se na chvíli muselo přerušit kvůli výtržnostem hostujících fanoušků. Co jste tomu říkal?
Nevím, co se tam stalo, ale nechci to komentovat. Když jedu na hokej, tak se na něho jedu podívat. Nechápu, že sem jedou přes půl republiky se poprat.

Z posledních dvou zápasů jste neproměnili tři trestná střílení. Budete se na nájezdy nyní více zaměřovat?
Asi jo, mohli bychom se na to více soustředit.

Osobně byste si na nájezd troufl?
Poměrně ano, loni i předloni jsem jezdil, ale často je to o tom, jak se hráči daří. Nové pravidlo umožňuje jet nájezd komukoliv, ale určuje to trenér, takže je to na něm.

Ve třetí třetině jste obstaral vítěznou branku. Věděl jste, že budete střílet nebo jste přemýšlel, jestli nepřihrajete Jakubu Doktorovi?
Věděl jsem, že budu střílet. Už jsme tam byli poměrně dlouho, docházely nám síly, tak jsem si řekl, že to hodím na branku. Se štěstím to tam padlo.