MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.10.2011, Josef Bláha

Milan Gulaš: Změnili jsme styl naší hry

P r a h a – Pod vítězství 3:0 na ledě pražské Slavii se v dresu HC MOUNTFIELD nejvíc podepsali tři hráči. Kromě gólmana Jakuba Kováře, jenž vychytal svou druhou nulu v této sezoně, to byli Jakub Langhammer a Milan Gulaš. Oba útočníci si připsali po třech bodech. První jmenovaný dal dvě branky a na další přihrál, jeho parťák si odnesl bilanci 1+2. „Nedostali jsme žádný gól a sami jsme dávali branky. Byl to perfektní zápas,“ pochvaloval si Gulaš.

Hned v první minutě nedělního střetnutí našel Milan Gulaš zpoza branky svého spoluhráče. A Jakub Langhammer dokázal nadvakrát překonat slávistického gólmana Furcha. V 16. minutě si role vyměnili. Gulaš pálil po přiťuknutí svého kolegy z útoku. V polovině zápasu se pak oba borci vrátili k úvodní trefě, kdy Langhammer znovu dokončil akci důrazem na brankovišti. Pod tři trefy do sítě sešívaných se podepsali jen dva hráči. „Naší lajně vyšel zápas opravdu výborně, jsme za to moc rádi,“ svěřil se Gulaš. „Ale vítězství je zásluhou celého týmu, všichni jsme podali kvalitní výkon a drželi se toho, co jsme si řekli. Snažíme se hrát přímočaře, všechny puky musí létat na branku, toho se držíme,“ dodal hbitý útočník.

Z posledních deseti utkání se hráčům HC MOUNTFIELD povedlo v plných devíti zvítězit, padli jen po neuspokojivém výkonu doma s Litvínovem. Pět výher z toho přivezli Jihočeši z ledů soupeře, což je unikát posledních sezon. „Trochu jsme změnili styl naší hry, dřív jsme se snažili pořád kombinovat a všechny puky dovézt až do prázdné branky. Teď se snažíme hrát jinak,“ vysvětlil Gulaš. „Víme, že takový hokej už dneska nefunguje, musíme se tlačit do branky, střílet z každé pozice a hrát zodpovědně bez zbytečných ztrát puků hlavně ve středním pásmu.“

Přesně tohle se v posledních utkáních českobudějovickému týmu daří výborně. A nedělní duel to jen potvrdil, protože slávisté neměli proti rozjeté jihočeské mašině šanci. „Slávisté nehráli špatně, měli nějaké šance, ale góly jsme dávali my,“ poznamenal skromně Gulaš, který si nemůže vynachválit aktuální pohodu v týmu. „Jsme druhou sezonu pohromadě a sedli jsme si. V kabině všechno funguje perfektně, což je vždy hodně důležité. Podobnou pohodu a vítěznou sérii jsem naposledy zažil snad ještě za působení trenéra Pepy Jandače. Vezeme se na vítězné vlně, jsme v laufu a užíváme si to. Je jen na nás, abychom dál fungoval takovým způsobem, aby nám forma vydržela,“ poznamenal elitní budějovický střelec.

Sociální sítě

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??

Dnes nás čeká střetnutí s Třincem. Preview k zápasu ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…