18.12.2011, Miroslav Mayer

Mládež - na závěr roku žádná sláva

Č. B u d ě j o v i c e - Poslední kompletní hrací víkend mládeže nepřinesl příliš radosti českobudějovickým týmům. Juniorka jednou prohrála a pak konečně doma vyhrála. Bylo to poprvé v nadstavbové části. Starší dorost vstoupil do druhé části soutěže také špatně. Oba zápasy na svém ledě prohrál a to ještě s hůře postavenými týmy. Porážkou skončilo i jediné utkání mladšího dorostu na domácím ledě. Hráčem víkendu se stává Radek Seidl, který ve dvou zápasech vybojoval tři body a snad se vrací do loňské skvělé formy.

Juniorka

Čtvrtá porážka v řadě

Ve středu jeli junioři k zápasu s předposledním týmem tabulky BK Mladá Boleslav. Jihočeši byli favority zápasy, a pokud se dají odněkud přivést body, měl to být právě tento zápas. Ovšem nestalo se tak. Domácí se ujali vedení a Jihočeši dokázali dvěma brankami skóre zápasu otočit. Jenže to jim vydrželo jen chvilku a domácí opět vyrovnali a vzápětí dokonce přidali další branku. Ve třetí části hry již branka nepadla a tak Bruslaři vyhráli 3:2 a Českobudějovičtí tak utrpěli již čtvrtou porážku v řadě. Jednou asistencí se blýskl i Jakub Babka.

Konečně to vyšlo

Junioři se loučili s rokem 2011 v sobotu na svém ledě, když přivítali Bílé Tygry Liberec. Tygři jsou na tom v tabulce také hodně špatně a Jihočeši tak byli opět favoritem zápasu. První střela domácích na branku a vedení 1:0, to byl dobrý začátek vcelku pohledného a rychlého zápasu, kde se hodně útočilo a málo bránilo. Jihočeši v zápase neustále vedli a Tygři byli nejblíže za stavu 3:2, ale Tomáš Rousek přidal čtvrtý gól a své vedení už domácí nepustili. Nakonec z toho bylo vítězství 5:2 po dobrém kolektivním výkonu. V zápase se blýskl Stanislav Erben, který v zápase zaznamenal tři body a pomohl tak k vítězství svého týmu.

Starší dorost

Kometa vyhrála zaslouženě

Dorostenci nastoupili do prvního zápasu nadstavbové části téměř v plné síle. Jejich soupeřem byla Kometa Brno, která přijela s mladším kádrem. Prvních deset minut patřilo českobudějovickým, kteří svoje šance neproměnili. Kometa se pak chopila iniciativy a dala čtyři branky za sebou. Teprve potom se mohli poprvé radovat domácí, když jejich branku dal David Ruda. Ve třetí části ještě domácí snížili na 2:4, ale po chybě domácí obrany hosté ujeli a pátou brankou ukončili domácí snahu alespoň o jeden bod. Kometa byla v zápase lepší a zaslouženě vyhrála 5:2.

Dva góly na vítězství nestačí

Hned druhý den se v Budvar aréně představilo mužstvo HC Zlín. Zlínští jsou v tabulce až na dvanáctém místě a Jihočeši tak byli jasnými favority. Také se ujali v zápase vedení 1:0 a 2:1. Ovšem hosté dokázali v úplném závěru druhé části vyrovnat a hned na začátku třetí třetiny přidat ještě jednu branku a na to Českobudějovičtí nedokázali zareagovat. Svoje šance nedokázali proměňovat, ale hostům se to naopak dařilo velmi dobře, když skóre na jejich straně postupně přibývalo. Konečný stav 6:2 pro Zlín znamená smutné loučení s rokem 2011 a ukazuje nutnost pracovat neustále na zlepšení. I Zlín nastoupil do zápasu s mladším kádrem než domácí. Obě branky domácích dal Luboš Rob.

Mladší dorost A

Rouhodla špatná první třetina

V neděli přijalo do Budvar arény mužstvo HC Pardubice. Jednalo se o dohrávku šestnáctého kola. Jihočeši byli v zápase favority a vítězstvím se měli odpoutat od svých pronásledovatelů v tabulce. Ovšem Východočeši byli proti. První třetina jim vyšla parádně, když dokázali dát tři branky. Domácí se probudili až ve třetí třetině, když už prohrávali 0:4. Dokázali sice snížit na 2:4, ale pátý gól hostů zmařil jejich snahu o bod v tomto zápase. Nakonec Pardubice vyhrály 5:2 a domácí jsou bez bodu. Dva góly domácích dal Jan Brož.