27.09.2016, Matěj Mayer

Motor vyráží ve svátek dobýt prostějovskou tvrz. Rozhodne prodloužení?

Jedním z cílů hokejistů Českých Budějovic pro současný ročník WSM ligy bylo zlepšení bilance na hřištích soupeřů. Ta je v porovnání s výsledky svěřenců Antonína Stavjani na domácím kluzišti tristní. Zatím však k progresu nedošlo – Jihočeši vyhráli z dosavadních čtyř pokusů venku jedinkrát! Na ledě Jestřábů Prostějov, kteří jsou navíc na začátku soutěže v dobré formě, to ovšem bude hodně těžké. Utkání se ponese ve sváteční atmosféře, fanoušci domácího celku si totiž na den svátku sv. Václava připravili velké choreo.

Jestřábi poprvé nebodovali až v posledním kole

Prostějovu se vstup do letošní sezony opravdu vyvedl. Mužstvo pod vedením sympatického kapitána Matouše Venkrbce vyhrálo tři z úvodních čtyř mačů, v tom jediném pak padlo až v prodloužení. Není tedy divu, že se Jestřábi chvíli vyhřívali dokonce na samém čele tabulky WSM ligy! Následně sice dvakrát prohráli, opět to ale bylo až v nastaveném čase, a tak pokaždé získali alespoň bod. I utkání sedmého kola na přerovském ledě dospělo až do prodloužení, v němž dva body Prostějovu vystřelil Rudovský. Bez bodu byl tým z Olomouckého kraje poprvé až v posledním kole, kdy padl v Litoměřicích 1:5.

Středeční soupeř Jihočechů se může opřít především o vynikajícího obránce Aleše Holíka, jenž s deseti získanými kanadskými body vede produktivitu týmu, je nejproduktivnějším bekem soutěže a chybí mu pouhý bod na vedoucí přerovskou dvojici Dostálek–Pšurný. Kromě něj se hodně činí také forvardi Jan Rudovský, Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák, kteří sbírají v průměru bod na zápas. Do branky Prostějova zatím Pavel Kantor, českobudějovický odchovanec, nepustil nikoho jiného.

Sestava Prostějova z posledního utkání

Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Šafář, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Augustin – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný

9. kolo

LHK Jestřábi Prostějov

ČEZ Motor České Budějovice

středa 28. září 2016, 18:00
Zimní stadion Prostějov (kapacita: 5 125)

Zajímavost: Utkání Prostějova už pětkrát rozhodlo prodloužení

Pokud si chcete na středeční duel vsadit, velkou šanci vyhrát budete mít, pokud vsadíte na to, že vítěz zápasu vzejde z prodloužení. Je to skoro neuvěřitelné, ale hned pět utkání z osmi, které zatím Prostějov odehrál, nejenže nenašlo vítěze po 60 minutách, ale bylo rozhodnuto v pětiminutovém prodloužení. Ano, při současném formátu prodloužení se třemi borci na každé straně je pravděpodobnost, že nedojde až na nájezdy skutečně vysoká. Přesto je to fakt, který stojí za pozornost.

A bilance Jestřábů? Tři porážky, dvě vítězství. Jen pro zajímavost – pětkrát rozhodlo prodloužení v utkání Prostějova v celé loňské sezoně.