MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.08.2018, Filip Kortus

Motor zúžil tým, kádr opouští pět hráčů

O pětici hokejistů se zmenšila aktuální podoba kádru českobudějovického Motoru. Už dříve trenéři předesílali, že po čtvrtečním duelu v Plzni dozná tým několika změn. Pokračovat nebude pět mladíků, jmenovitě Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Jakub Káník, Vojtěch Krcho a Michal Silný.

Po pátečním tréninku na ledě si trenéři svolali hráče na týmový meeting. Po něm z týmu ubylo pět hráčů. "Takřka čtyři týdny trénujeme na ledě a hráče jsme celou dobu bedlivě pozorovali. Viděli jsme je i v zápasech, které se hrály mezi sebou a na základě toho jsme vyhodnotili, kdo v týmu nebude dál pokračovat," okomentoval zúžení hlavní trenér Václav Prospal.

Dvojice Krcho - Silný se zapojí do přípravy s juniorkou, obránce Stanislav Dosek zabojuje o další angažmá v zámoří. "Standa byl draftován a má ambice jít hrát juniorskou ligu do Ameriky s tím, že by se popral i o univerzitní hokej," komentoval hlavní kouč.

Pokračovat nebudou ani obránce Daniel Dudáček s útočníkem Jakubem Káníkem. "Těžko říct, jestli je vedení dokáže prosadit do nějakého prvoligového týmu, nebo si najdou nějaké angažmá v Jihočeském kraji. Jsou tu hned tři týmy, který působí ve druhé lize," řekl Prospal.

Kádr naopak doplní Kanaďan David Gilbert. "Hledáme urostlé a konstruktivní centry, kteří by nám zvýšili konkurenci v útoku. Jde k nám na zkoušku, takže s ním nejsme vázáni na celý rok. Uvidíme, jak se bude jevit," prozradil Prospal. "Bude mít prostor, aby ukázal, co umí. Naposledy hrál EBEL, prošel několika kluby v zámoří. Zkušenosti i dobré parametry má," uzavřel trenér. K týmu by se Gilbert měl připojit v pondělí.

Foto: Michal Straka

Sociální sítě

Gameři Motoru se postarali v esport lize o pořádné překvapení, když vyřadili ve čtvrtfinále oficiální esport soutěže favorizovaný...

Je nám moc líto, co se včera stalo v Třinci, přejeme všem v klubu a zejména Petru Vránovi hodně sil.Naše utkání s Oceláři se bude...

Už v 15:45 startuje přenos play-off esportové ENYAQ Hockey League! Borci z Motoru vyzvou Liberec, tak jim pojďme...

I letos má Motor vlastní sušenky a když teď musíte s dětmi trávit čas hlavně doma, určitě oceníte, že v něm najdete i motorácké...