MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.03.2006, Antonín Vansa

Musíme přidat na pohybu, uvědomuje si René Vydarený

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeský zázrak se stěhuje před vlastní publikum. V Praze dokázal ze dvou prvních zápasů vyválčit jednu výhru a doma se pokusí o další překvapení. Slávisty nečeká v Budvar Aréně vůbec lehká práce. Kromě bouřlivé kulisy se musí pořádně připravit i na českobudějovické ostřelovače od modré čáry. Ti v letošním play-off nasázeli celkem jedenáct branek z celkového počtu dvaadvaceti. Jako poslední z nich se trefil slovenský reprezentant René Vydarený. „Ale bylo vidět, že si na nás domácí dávali pozor. Vždyť já jsem vystřelil všehovšudy jen jednou,“ upozornil Vydarený.
Co vám ukázaly úvodní dva zápasy semifinálové série?
Hlavně to, že oproti základní části se hraje úplně jiný hokej. Je to podstatně rychlejší a bojovnější. Je znát, že každému strašně moc záleží na úspěchu. Pro nás je pozitivní, že ačkoliv nám moc nevyšel druhý zápas, pořád jsme bojovali, hráli jsme na hranici sebeobětování. Výsledek 1 - 1 po dvou utkáních je super.

Myslíte si upřímně, že můžete dokonce přes Slavii postoupit?
Proč ne? Každý je porazitelný. Ale i když je to klišé, musíme fakt jít zápas od zápasu. Nesmíme přemýšlet nad tím, co bude za x dní. To by byla obrovská chyba. Jen poctivá hra nás dostane dále.

Cítil jste, že se vám v prvním duelu podařilo Slavii herně zaskočit?
Spíše si myslím, že nám obrovsky pomohl Eda Turek. Pochytal na začátku pár solidních šancí a tím nám dodal určitou pohodu a sebedůvěru. Dlouho se hrálo 0:0 a my jsme byli trpěliví. Na konci jsme za to byli odměnění.

Změnila Slavia Praha pro druhé utkání podstatně svůj herní styl?
Určitě. Oni sami tvrdili, že proti nám použili naší hru. Hráli celoplošný hokej, dobře napadali a nám to dělalo trošku problémy. Ale na druhou stranu se to asi dalo čekat.

Dalo se ještě v průběhu druhého utkání reagovat na hru Slavie, nebo byla už v takovém laufu, že zkrátka nešla zastavit?
Bylo to opravdu těžké. Měli výborný nástup a v první třetině jasně dominovali. Hra se začala otáčet až ve chvíli, kdy oni vedli 2:0. Zatáhli se do obrany a my jsme šli do plných. Bohužel se nám jejich obranu překonat nepodařilo.

Dělal vám problémy zvýšený důraz slávistických hráčů?
Těžko říct. Pokud mám mluvit za sebe, mně to nějak nevadilo, protože to k hokeji zkrátka patří. A navíc nás to donutilo být trošku ostražitější v osobních soubojích, abychom něco nepodcenili a nepřivodili si nějaké zranění.

Všiml jste si vy osobně drobných slávistických provokací, jako je strkání po odpískání a mimo zraky rozhodčích?
Všiml, ale to k tomu patří. Slávistickým záměrem zřejmě je, aby nás trošku vyprovokovali, získali nějakou přesilovku a v ní dali gól.

Krev v žilách se vám tedy nevaří, když do vás po odpískání protihráč vrazí?
Zatím ne. Ale je pochopitelné, že nastanou situace, kdy se člověk nechá rozhodit. Zatím jsme však v pohodě.

Používáte vy také něco takového?
Ani ne. My chodíme hrát hokej. Jsme bojovní a důrazní ve hře, ale jakmile rozhodčí odpíská, každý hledí odejít na střídačku a ne vyhledávat a vyprovokovávat konflikty.

Série se stěhuje do Českých Budějovic. Budou dva víkendové zápasy hodně odlišné od těch pražských?
Z naší strany asi ne. My nemáme potřebu měnit styl hry. Budeme se snažit produkovat naší hru, dobře napadat a uvidíme, jestli to přinese ovoce. Každopádně musíme oproti druhému zápasu série hodně přidat na pohybu.

Těšíte se do Budvar Arény hodně?
Určitě to bude zážitek. Hlavně kvůli divákům, protože to, co předvedli v Praze, to bylo něco úžasného. Fakt! (nadšeně)

Už jste někdy během své kariéry zažil, že by za vámi na venkovní zápas vyrazil tak mohutný fanouškovský konvoj?
Venku asi ne. Doma jsem zažil vyprodané stadiony, kdy nás hlediště hnalo dopředu. Ale když jsme jeli k zápasu na soupeřův led, nikdy za námi nepřijelo tolik fanoušků. Pro mě to byla úplně nová zkušenost.

Díky moc za rozhovor!

RENÉ VYDARENÝ VE VYŘAZOVACÍCH BOJÍCH


Sezona   Klub            Z  G + A  B  TM  +/-
1999/2000  Rimouski Oceanic (QMJHL)  14  2 + 2  4  20   -
2001/2002  Manitoba Moose (AHL)    7  0 + 2  2  4  + 1
2002/2003  Manitoba Moose (AHL)    14  0 + 2  2  16   0
2003/2004  Hamilton Bulldogs (AHL)  10  0 + 1  1  9  - 3
2004/2005  Slovan Bratislava (SVK)  19  1 + 4  5  24  - 5
2005/2006  HC České Budějovice     7  3 + 0  3  4  - 1
CELKEM V ELH              7  3 + 0  3  4  - 1
Sociální sítě

Jihočechům dnes utekl vstup do utkání a brzy prohrával o dvě branky. Sice se jim dvakrát povedlo snížit na rozdíl jedné branky,...

Na olomoucký led vyjedeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej #tipsportextraliga

20. narozeniny dnes slaví útočník Matěj Toman. Přejeme všechno nejlepší a co nejvíc gólů za Motor, klidně nějaký i dneska na...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V roce 1973 nosil kapitánské céčko Karel Pražák. Kromě hraní a nošení kapitánského céčka totiž v...