ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.10.2019, Adam Pavlíček

Musíme proměňovat více šancí, to je lekce ze zápasu, říká Niklas Pavel

Poměrně dlouho to vypadalo, že by Motor mohl souboj o první místo úspěšně dotáhnout do konce a poskočit na špici Chance ligy. Poruba ale ukázala svou kvalitu, nevzdala se a na jihu Čech vybojovala dva body, díky čemuž výsostné postavení v tabulce uhájila. Utkání hodnotil českobudějovický obránce Niklas Pavel. "Příště na tom budeme lépe, tím jsem si jistý," říkal povzbudivě.

Proti Porubě šlo o první místo. Byl to tedy zatím nejtěžší zápas v sezoně?
Řekl bych, že dnes se potkaly dva dobré týmy. Z utkání si odnášíme to, že bychom měli proměňovat více našich šancí. Dnes jsme jich měli několik, chtěli jsme je proměnit, ale tohle je hokej. Příště na tom budeme lépe, tím jsem si jistý.

Byly přesilovky a oslabení, ve kterých soupeř vyniká, to, na co jste se zaměřili?
Věděli jsme, ža mají velmi dobré přesilovky. Pokoušeli jsme se na to soustředit a nějakým způsobem se přes ně v tomto ohledu dostat.

Za Motor jste odehrál již deset utkání. Co tedy zatím říkáte celkové úrovni soutěže?
Myslím, že její úroveň je určitě vysoká. Především pak v zápasech, jako byl ten dnešní. A v Budějovicích je úroveň ještě vyšší. Mám moc rád město a fanoušky, kteří tu jsou, ať už hrajeme s kýmkoliv. I se spoluhráči vycházíme velmi dobře. Zkrátka je to tu hokejové město a jsem tu moc rád!

Niklas Pavel proti Porubě:

Bloky: 1
Ice time: 17:26
Střely: 1
+/-: -1

Švédská nebo česká druhá liga. Která vyjde v porovnání lépe?
Na srovnání je to poněkud těžší. V české lize je to více o dovednostech. Ve Švédsku slyšíte jen pokyny jako jeď, jeď, jeď, až potom se tam baví o dovednostech. V obou případech ale rozhodují především právě dovednosti, takže vesměs se dá říct, že jsou si soutěže velmi podobné.

Žiga Pavlin hrál ve Švédsku pár let zpátky. Bavil se s vámi o tom?
Všechno si spíš nechal pro sebe. Ale co jsem slyšel já, tak hraní ve Švédsku miloval! (smích).

Většinu zápasů jste odehrál s Jakubem Suchánkem nebo Ivanem Lytvynovem. Jak s nimi vycházíte?
Jsem zadobře se všemi kluky! Máme mezi sebou dobré vztahy. Na ledě se navzájem podržíme, snažíme se hodně komunikovat a zkrátka dostat puk do sítě. Neděláme to složité, což nám myslím vychází (úsměv).

Už si pomalu zvykáte na život v České republice?
Snažím se, co to jen jde. Jazyk je tedy pěkně těžký, ale pochytil jsem pár slovíček a nějaké fráze. Dělám, co můžu.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...