ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.09.2008, Roman Šperňák

Na Jihočechy čeká další neporažený tým. Kladno!

Č. B u d ě j o v i c e – Po debaklu v Plzni si budou chtít hokejisté HC MOUNTFIELD vylepšit reputaci na domácím ledě. V cestě jim však bude stát opět nepříjemný soupeř a tím je dosud také neporažené Kladno, kterému se stejně jako poslednímu soupeři Jihočechů povedl vstup do sezony na výbornou. Loňský nepovedený začátek je zapomenut. Nyní je tu jiný tým. Zajímavý duel začne v neděli v 17 hodin.

O soupeři – HC GEUS OKNA KLADNO

Začít sezonu lépe než vloni. To je hlavní cíl, se kterým vstoupili do sezony hokejisté středočeského Kladna. To se jim povedlo na výbornou. Posuďte sami. Liberec, Znojmo, Třinec, Mladá Boleslav a Pardubice. Všechny celky s Kladnem prohrály. „Všechny kluby mají za cíl postup do play-off. Nejsme výjimkou,“ uvedl před sezonou generální manažer klubu Otakar Černý.

Rozpočet klubu se podle hokeje.cz pohybuje okolo 60 milionu korun a všechen ho Středočeši rozhodně neinvestovali do nákupu do nových posil. Vždyť Kladno není klub, který by šel cestou velkých změn a to se podepsalo i na tvorbě kádru pro tuto sezonu.

S aktivní kariérou a stařičkou kladenskou halou se rozloučil zkušený útočník Radek Gardoň a do švédského Färjestadu odešel obránce Martin Ševc. Právě jeho ztráta by mohla Kladno mrzet. Progresivní bek byl platný při hře v pěti i při přesilovkách. Tým opustili také obránce Martin Štěpánek, který zamířil do Havířova a pryč je i brankář Jakub Lev nyní hájící barvy Třebíče. Opačným směrem putovali Petr Hořava z Ústí a Jan Srdínko ze Slovanu Bratislava. Ze zámoří se vrátila dvojice mladých útočníků Stieler – Eberle. Do 20. října zůstane útočník Petr Tenkrát a pak odejde do Švédska.

V posledním utkání doma hostilo Kladno Pardubice a Perníkáři si odvezli porážku 1:5. I tímhle zápasem zahnali hokejisté Kladna trudné vzpomínky na začátek minulé sezony. Rozhodl úvod druhé třetiny, kdy dali domácí dva rychlé góly za sebou. "Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale hrozně nám pomohly dva slepené góly na začátku druhé třetiny. Hráči se tím uklidnili, dostali takovou tu sebedůvěru a pak už všechno vycházelo," hodnotil duel asistent trenéra Petr Kasík.

Z tábora HC MOUNTFIELD

V Plzni to dlouho vypadalo na to, že by mohl být právě HC MOUNTFIELD tím týmem, který ji poprvé v sezoně pokoří. Nestalo se. Jestli v minulých zápasech Jihočechy srážela dolů druhá třetina, tentokrát to byla ta třetí. „Kdybych mohl hodnotit jen dvě třetiny, bylo by to lepší. Třetí třetina nám ale vůbec nevyšla,“ hodnotil duel hlavní trenér týmu Ernest Bokroš.

Dvě třetiny hráli Jihočeši v Plzni dobře. Byli aktivní, stříleli góly. Stav 4:4 po druhé části je mohl nabádat k optimismu. Pět inkasovaných gólů v té poslední už ne. „Dvě třetiny jsme hráli dobře stejně jako v minulých zápasech, ale nedokážeme to dotáhnout do konce,“ ví kouč Bokroš. „Slova k hráčům nepadají na úrodnou půdu.“

Celkově si Jihočeši představovali jiný vstup do sezony. Čtyři získané body v pěti zápasech, to není zrovna příliš dobrá vizitka pro tým, který chce hrát o titul. Dobře si to uvědomují i hráči a trenéři. Jenže zatím nikdo neví, co zatím je. „Celkově je to špatná vizitka naší práce. Už je z toho veliký problém. Je to pro nás veliké zklamání,“ dodal Bokroš, který nechal celý zápas chytat brankáře Kováře. Ten nestřídal i přes velký počet inkasovaných gólů, protože Turek měl teplotu.

Dokáže už konečně tým prolomit špatnou formu v úvodu sezony a bodovat na domácím ledě naplno? A jaké změny v sestavě trenéři připravily? To ukáže samo utkání.

Duel HC MOUNTFIELD – HC Geus Okna Kladno začne v neděli v 17 hodin.

Zajímavosti

- Skrbek dohrál. Obránce Kladna Pavel Skrbek splnil dohodu se zástupci kladenského klubu a odehrál v začátku sezony prvních pět zápasu za středočeský tým. Po zápase s Pardubicemi odešel do švédské Luley.

- nová hala. Středočeši myslí na budoucnost. V Kladně by měla vyrůst nová multifunkčí hala pro 7000 diváků, která by měla stát naproti stávajícímu stánku na místě hokejbalového hřiště. V sezoně 2010-2011 by v ní už mělo Kladno hrát.

- Radek Bělohlav. Dlouholetý útočník Jihočechů Radek Bělohlav válí dál a v dresu Kladna si protahuje kariéru. Na začátku sezony mu to i dobře střílí.

- v minulé sezoně se spolu oba týmy střetly devětkrát a z toho sedmkrát odcházeli jako vítězové Jihočeši. Jednou vyhrálo na nájezdy Kladno a jedno vítězství si svěřenci trenéra Müllera připsali v základní hrací době.

Statistiky

6. kolo
HC MOUNTFIELD

HC GEUS OKNA KLADNO
1.
Umístění v minulé sezoně
8.
52 - 30/5/6/11
166:111 / 106
Statistiky v minulé sezoně
52 - 18/9/5/20
151:144 / 77
2:3 (D) Slavia
3:5 (D) Vítkovice
3:2 (V) Znojmo
3:4sn (D) Litvínov
4:9 (V) Plzeň
Aktuální série
5:3 (V) Liberec
2:0 (D) Znojmo
3:2 (D) Třinec
2:1 (V) Ml. Boleslav
5:1 (D) Pardubice
Tomáš Kůrka
34 (19+15)
Nejproduktivnější hráč
minulé sezony
Pavel Patera
41 (19+22)
Viktor Hübl (20)
Nejlepší střelec minulé sezony
Martin Procházka (21)
Milan Toman (17)
Nejlepší nahrávač minulé sezony
Jaroslav Kalla (23)
Milan Toman
24 (7+17)
Nejproduktivnější obránce
minulé sezony
Martin Ševc
17 (8+9)
Milan Toman (+25)
David Kuchejda (-3)
+/- bodování v minulé sezoně
Jaroslav Kalla (+14), Richard Diviš (+14)
Jiří Kuchler (-10)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...