05.01.2016, Michal Heřman

Na jih Čech přijede druhá Jihlava. Motor se na ni pokusí dotáhnout

České Budějovice - Týden, ve kterém ČEZ Motor odehraje čtyři zápasy, pokračuje ve středu v Budvar aréně šlágrem s HC Dukla Jihlava. Tým z Vysočiny má na Jihočechy náskok tří bodů. Pro Motor půjde o dotáhnutí se na svého soupeře. Zápas začne v 17:30.

O soupeři – HC Dukla Jihlava

Pět zápasů v řadě nevyhráli hráči jihlavské Dukly za tři body. Proto klub z Vysočiny ztratil první místo, které nyní drží Kladno a navíc přišel také o náskok na ostatní týmy. Po 37. kolech má Jihlava 74 bodů a před třetím Motorem má náskok jen tři body. Jihlava prohrála v Prostějově 5:6, v Kadani 2:3 po nájezdech a stejným poměrem po nájezdech i v posledním utkání v Mostě. Doma Dukla zdolala na nájezdy 6:5 Slavii a v prodloužení Třebíč 3:2.

Letos ve vzájemných zápasech vyhrál vždy domácí tým. V prvním utkání vyhrál Motor 4:1, když před více než šesti tisíci diváky rozhodl definitivně o výhře až dvěma góly ve třetí třetině. V odvetě pak Dukla vyhrála 4:2.

Tým z Vysočiny zatím poslední zápas WSM Ligy odehrál na ledě posledního Mostu, který potvrdil, že soutěž je hodně vyrovnaná a Jihlavu zdolal po nájezdech 3:2. Utkání odchytal talent Jihlavy šestnáctiletý Jakub Škarek.

37. kolo: MOST – JIHLAVA 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kubinčák (Rindoš, Alinč), 59. Tauš (Doležal), rozh. náj. Hanzl – 16. Dobrovolný (Beránek), 51. Skořepa (Zadražil, Štebih).

Sestava: Škarek – Šafář, Štebih, Baránek, Kaláb, Grebenyuk, Parýzek, Zadražil, Dobrovolný – Harkabus, Skořepa, Důras – Diviš, Melenovský, Tomeček – Beránek, Flek, Kohout – Anděl, Březina, Malec.

38. kolo

ČEZ Motor České Budějovice
-
HC Dukla Jihlava

středa 6. 1. 2016, 17:30
Budvar Aréna

Bude vyprodáno? Očekává se opět plný dům, a i kdyby nebyl, tak s největší pravděpodobností bude pokořena hranice 100 000 diváků. A další rekord se blíží. Motoru chybí 44 gólů k tomu, aby vstřelil desetitisící gól v historii klubu! #10000golu

Na tuhle tabulku se dívá pěkně, v zítřejším duelu s Jihlavou přijde letos už fanoušek s číslem 100 000! Děkujeme vám, jste nejlepší!

Zveřejnil(a) HC Motor České Budějovice dne 5. leden 2016

Z tábora Motoru

Do středečního zápasu nenastoupí opora českobudějovického týmu Tomáš Nouza, který nedohrál třetí třetinu utkání na Kladně. „Má virózu a pro zápas s Jihlavou k dispozici nebude,“ upřesnil marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera.