ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.01.2011, Matěj Mayer

Na jih Čech přijíždí Kladno

Č. B u d ě j o v i c e – Hokejisté HC MOUNTFIELD sehráli v posledním kole duel s posledním mužstvem tabulky. Utkání bylo pro hokejisty z jihu Čech neúspěšné a skončilo prohrou 3:2. Nyní je čeká předposlední celek tabulky - HC VAGNERPLAST Kladno. Je to další mužstvo, které bojuje o každý bod, aby nemuselo čelit případné účasti v baráži. Kladenští v posledních třech kolech nezískali ani bod a budou se snažit o nápravu. Domácí zase budou chtít odčinit nečekanou prohru v Mladé Boleslavi. Nedělní bitva začíná v 17.00 na ledě Budvar arény.

O soupeři - HC VAGNERPLAST Kladno

Právě Kladno by bylo nebýt odečtu bodů na posledním místě tabulky Tipsport extraligy a velmi vážně by se potýkalo s problémem případné účasti v baráži. Na kdyby se ale nehraje a tak je tým vedený Petrem Tatíčkem na předposledním místě. Před poslední Mladou Boleslaví už má náskok 7 bodů, ale ani to ještě není jistota. Kladno bojuje o každý bod a zvlášť v tomto období, kdy z posledních tří zápasů nevyválčilo ani bod, potřebuje nakopnout. Středočeši mají na kontě nejméně výher (10) ze všech mužstev a také nejvíce porážek (28). Jsou také mužstvem s nejhorším útokem, zatím vstřelili pouze 92 branek.

O 12 z nich se postaral nejlepší střelec Kladna Jiří Kuchler. Ten nastupuje v prvním útoku po boku Pavla Patery a Jiřího Bicka. Právě kapitán Pavel Patera je v 39. letech stále nejnebezpečnějším hráčem Kladna. Jeho 23 bodů (5+18) stačí v lize ale pouze na celkové 51. místo. Ve vzájemných zápasech s Českými Budějovicemi se nejvíce dařilo dvojici Sascha Treille – Radek Bělohlav. Oba útočníci nasbírali během tří utkání dva body.Uvidíme, zda bude mít obrana HC MOUNTFIELD problémy s nájezdy útočníků Kladna

Ze vzájemných střetnutí si více bodů odnesli hráči HC MOUNTFIELD. První utkání na ledě Kladna skončilo díky brankám Kašpaříka a Gulaše 0:2. Druhý duel na ledě Budvar arény ovládli suverénně českobudějovičtí a těšili se z výhry 7:1. Zajímavé bylo, že ani jeden z hráčů HC MOUNTFIELD nedal dvě branky a žádný hráč také nezaznamenal více než dva body. Dosud poslední vzájemné měření sil skončilo, poněkud překvapivě, příznivěji pro Středočechy. Na ledě Kladna se hostující hráči vůbec neprosadili a odjeli domů bez jediné vstřelené branky. Kladnu se navíc podařilo vystřídat HC MOUNTFIELD brankáře. Poprvé v sezóně se tak do branky dostal Šimon Hrubec. Domácí zvítězili 4:0.

Zajímavosti utkání

Nejúspěšnější Jihočeši

Nejúspěšnějšími hokejisty HC MOUNTFIELD ve střetnutích s Kladnem jsou dva borci s velmi dobrou současnou formou. Milan Gulaš a Lukáš Květoň si oba připsali shodně po třech bodech. Gulaš má bilanci 2+1 a Květoň 1+2. Oběma borcům se navíc daří i v posledních zápasech. V Mladé Boleslavi si připsal Květoň asistenci a Gulaš teprve v tomto utkání ukončil svojí šňůru šesti zápasů se vstřelenou brankou.

Statistické zajímavosti

Kladno a Sparta jsou jediná dvě mužstva, která v letošní sezóně ještě nepřekonala hranici 100 vstřelených branek. Kladno je s pouhými 92 zásahy vůbec nejhorším mužstvem celé soutěže. Středočeši mají také druhou nejhorší obranu v lize. Více než 138 inkasovaných branek má pouze Litvínov.

Do nejhorší desítky hráčů v hodnocení +/- patří hned šest hráčů Kladna. Vůbec nejhorší Jaroslav Kalla s bilancí -25 je předposlední v Tipsport extralize. Ohledně této statistiky je zajímavá ještě jedna věc. Jediným pravidelně nastupujícím hráčem, který se drží v kladných hodnotách je bývalý českobudějovický útočník Jindřich Kotrla, který má momentálně v kolonce +1.

Sestavy z posledního kola

HC MOUNTFIELD: Kovář - Vydarený, Kotaška, Ptáček, Kolarz, Šulc, Novák - Podlešák, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - R. Pšurný, Mertl, Kuchejda.

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek (23. Falter) - Kameš (25. Mrázek), Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Valský.

Statistiky

44. kolo
HC MOUNTFIELD

HC VAGNERPLAST Kladno
6.
Umístění v tabulce
13.
43 / 18 - 5 - 3 - 17
132:113 / 67
Statistiky v sezoně
(základní část)
43 / 10 - 3 - 2 - 28
92:138 / 32
2:3 Mladá Boleslav (H)
3:0 Slavia (D)
2:3 Plzeň (H)
Aktuální série
4:6 Třinec (D)
0:3 Zlín (H)
2:4 Sparta (D)
Milan Gulaš 37 (20+17)
Nejproduktivnější hráč v sezoně
Pavel Patera 23 (5+18)
Milan Gulaš (20)
Nejlepší střelec v sezoně
Jiří Kuchler (12)
Milan Gulaš (17)
Nejlepší nahrávač v sezoně
Milan Toman (19)
František Ptáček 20 (8+12)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Milan Toman 21 (2+19)
Vydarený, R. Pšurný (+12)
Jakub Šulc (-5)
+/- bodování v sezoně
Jindřich Kotrla (+1)
Jaroslav Kalla (-25)
Jan Novák (93)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Sascha Treille (86)
Jakub Kovář 92,12% - 2,57
Šimon Hrubec 88,89% - 5,00
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Martin Falter 91,04% - 3,04
Lukáš Cikánek 90,00% - 3,36

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Sociální sítě

Tak tenhle duel měl snad všechno! Emoce, góly ve stejném počtu hráčů na ledě, v přesilovkách i v oslabení! Motor sice v tomto...

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Retro zápas už se blíží, těšit se na něj můžete už v úterý. Na dobové černobílé fotografii se díky grafické úpravě můžete...

×
×
Dnes v 16:45 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav