MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.08.2009, Miroslav Mayer

Na zápas jsme se těšili, říká Lukáš Poživil

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejoví příznici se konečně dočkali. V úterý se rozehrál prvním kolem Tipsport Cupu a hokejisté HC MOUNTFIELD přivítali na svém ledě nepříjemného a ambiciózního soupeře KLH Chomutov. Po problémech s ledovou plochou se nakonec zápas odehrál v Budvar Aréně. "S kvalitou ledu jsme byli spokojeni, zdá se být lepší než loni" říká střelec jediného gólu utkání Lukáš Poživil. Domácí vyhráli těsně 1:0.

Trenér nás vyzývá, abychom podporovali útok

Zápas sledovala na letní období slušná návštěva téměř dvou tisícovek diváků. Jediným střelcem zápasu se stal obránce Lukáš Poživil, který prostřelil hostujícho brankáře v první třetině. "Je znát, že jsme se po dlouhé době dostali do zápasu. Téměř pět měsíců jsme nehráli soutěžní utkání," říká s úsměvem obránce. "Přesto si myslím, že zápas měl velmi slušné tempo a Chomutov nebyl vůbec lehký soupeř."

Druhý nejlepší střelec minulé sezony mezi obránci trefil svůj první letošní gól při přečíslení soupeřovi obrany. "Všechno to vyplynulo ze situace. Výborně tam vybojoval puk Ondra Veselý a otevřela se celá levá strana. Trenér nás vyzývá, abychom podporovali útok a to soupeř nečekal. Mertlík (Tomáš Mertl) mi to výborně nahrál a já jsem mířil pod vyrážečku a trefil jsem to," popisuje svůj gólový zápis českobudějovický obránce.

Nakonec se ukázalo, že jeho gól byl jediným v celém zápase. "Bavili jsme se o tom v kabině a říkali jsme si, že zápasy na začátku sezóny bývají otevřené a padá hodně branek. Kdybychom dnes neměli v brance skvělé gólmany, tak by to takhle neskončilo." Na hostech nebylo nijak znát, že hraje nižší soutěž a rozhodně nepřijel do Českých Budějovic jen na zkušenou. "Chomutov má výborné mužstvo a spolu s Ústím jsou adepti na postup do extraligy," zhodnotil sílu soupeře hráč zápasu.


S Frantou Ptáčkem se mi hraje strašně moc dobře

Svůj ostrý debut si v prvním zápase letošního Tipsport Cupu odbyl i mladý obránce Bohumil Jank. V utkání se objevoval na ledě ve dvojici s Františkem Ptáčkem a rozhodně si nemohl stěžovat na malou vytíženost. Trenér Tlačil dával dvojici přiležitost při oslabení i přesilových hrách. "Bylo to těžké utkání, Chomutov hodně kousal. My se potřebujeme více tlačit do branky, hodně jsme honili puky po mantinelu, chce to více střelby," zhodnotil utkání mladý obránce, který má zkušeností z mládežnických reprezentáčním výběrů.

"Jsem rád za každou minutu, kterou strávím na ledě s A-mužstvem. Můj výkon proti Chomutovu nebyl nic moc, vždycky to může být lepší," přidává Bohumil Jank. Za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí, spíše naopak patřil mezi nejlepší domácí hráče. K jeho výkonu určitě přispěl i zkušený bek Ptáček, od kterého se může mladý hráč hodně naučit. "S Frantou Ptáčkem se mi hraje strašně moc dobře. Je hodně zkušený a poradí mi, když něco dělám špatně, a dokážeme si vyhovět," chválí svého spoluhráče nejmladší člen extraligového mužstva.

"To, že jsem mohl více najíždět dopředu vyplunulo ze hry, o tom jsem se speciálně před zápasem nebavili," hodnotí své útočné snažení Bohumil Jank. V zápase se blýskl i jednou velmi nadějnou šancí. Ivan Huml přihrával křížně přes útočné pásmo a Bohuml Jank si pěkně sjížděl z modré čáry, ale prudkou přihrávku nestačil uklidit do soupeřovy branky. "Já jsem vůbec nečekal, že ta přihrávka projde, už jsem se vracel zpět. Pak jsem si to chtěl ještě zpracovat, ale uteklo mi to do rohu. Je to škoda, měl jsem to střílet z první a možná by to tam padlo," lituje nadějný mladík své velké šance.


Chválím gólmany, nedostali gól a podrželi mužstvo

S úsměvem a dobrou náladou se pustil do hodnocení zápasu i kouč Jan Tlačil. "Bylo to první přátelské utkání této sezóny navíc z plného tréninku. Byla tam samozřejmě ještě spousta chyb, vázla nám koncovka a efektivita naší hry, ale pracujeme na tom." V první zápase se vystřídali oba brankáři. Jak Roman Turek, tak Jakub Kovář podali bezchybný výkon. "Samozřejmě chválím gólmany, nedostali gól a podrželi mužstvo."

Nula vzadu jistě potěší, ale pouze jeden vstřelený gól, je přeci jen málo. "Chomutov je rozhodně nepříjemný soupeř, který hraje na hranici pravidel hokejkami, držením, obsazováním hráčů. Je to prostě houževnatý soupeř, ale to my o něm víme léta. Hrají urputný hokej a prosadit se je velice těžké. Jsme rádi, že jsme dali rychlého góla, škoda trestného střílení a některých šancí, ale soupeř měl také šance," hodnotí sílu soupeře českobudějovický trenér. Nyní mají hráči HC MOUNTFIELD před sebou dva zápasy na hřištích soupeřů a na domácím ledě se ukáží opět v úterý.

Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...