ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.02.2012, Petr Lundák

Nechceme končit jako loni hned ve čtvrtfinále, říká Pavel Kašpařík

Č . B u d ě j o v i c e - Základní část letošní extraligové sezony je minulostí. V posledním dvaapadesátém kole poměřil domácí HC MOUNTFIELD síly s Rytíři z Kladna. Diváci v Budvar aréně viděli jen tři branky, dvakrát za svými zády lovil puk kladenský gólman Chábera. Za domácí se tak poprvé trefil Pavel Kašpařík a tříbodové vítězství zpečetil Lukáš Květoň.

Měli jste před dnešním duelem v hlavě například to, že byste se rádi se základní částí rozloučili tříbodovou výhrou?
Hlavně jsme měli v hlavách, že musíme dnešní zápas zvládnout a musíme se zase naučit vyhrávat, zažívat pocity vítězství. Pro nás je toto ubojované vítězství nesmírně cenné před hlavní fází sezony.

Jak si vysvětlit, že konec základní části vám prostě nevyšel?
Aspektů, proč se nám tak nedařilo, můžeme najít víc. I když podle mého, poslední dva zápasy byly z naší strany už lepší, ale pořád to nebylo ono. Pozitivní je však naše herní zlepšení. Teď ale máme pár dnů na to, abychom se připravili na rozhodující část. Věřím, že se připravíme takovým způsobem, abychom nezakončili sezonu hned zkraje.

Dnes jste dali dva góly, před tím ve Zlíně jen jeden. Může to být pro vás alarmující signál před play-off?
To je právě jeden z důvodů, jak jsem říkal, proč nevyhráváme. Bez gólů vyhrát nemůžete. Je jasné, že o našem problému víme a budeme se tedy snažit zapracovat na tom, abychom zase góly dávali. Teď to však bereme tak, že jsme skončili pátí a podruhé za sebou jsme se dostali do šestky. Proto máme motivaci, abychom jako loni neskončili opět ve čtvrtfinále, ale víme, že zápasy budou nesmírně těžké.
Z naší strany musíme zlepšit ještě hodně věcí, které jsme si na osobních pohovorech vyříkali. Poslední utkání ukázala, že jsme na dobré cestě. Také je nám jasné, že všechno nezměníme jen lousknutím prstu. Musíme sérii s Libercem prostě zvládnout.

Narazil jste na Liberec, vašeho prvního soupeře. Co od něj můžete čekat?
Velice těžký rival. Celou sezonu hrají vyrovnaný hokej, drží se na špičce tabulky, mají doma menší kluziště, hraje tu Petr Nedvěd, který tuším vyhrál kanadské bodování. Takže nečeká nás rozhodně nic lehkého, ale chceme se pokusit jim znepříjemnit hned první dva zápasy u nich doma. Nechceme končit prostě brzy.

Lukáš Květoň: Výhru určitě nemůžeme přecenit!

Jak se Lukáši zrodil váš vítězný gól?
Renda Vydarený mi nahrával dobře do jízdy a já jsem si najížděl po pravé straně. Mířil jsem nad lapačku a nakonec mi to do brány spadlo. Už jsem musel střílet, i když to bylo z velké dálky, protože jejich bek se ke mně už stahoval.

Zahájíte play-off s Libercem. Co o něm můžete říci?
Určitě to je těžký soupeř. Mají kvalitní mužstvo. My se naopak musíme začít připravovat na úplně jiný styl hry, který hrajeme právě teď. Změnit musíme snad úplně všechno.

Co to, že jste naposledy za tři body vyhráli před deseti zápasy?
Nedáváme góly, je tu špatná produktivita, špatné bránění a asi bych i řekl, že se nám nevedlo nic. To je třeba zlepšit. Kdybychom věděli, co ale děláme blbě, tak naše hra bude vypadat jinak. Musíme se z deky trochu oklepat a zvednout se. Možná máme dnes malou psychickou vzpruhu, že jsme vyhráli. Ale teď už to bude všechno jinak a na dnešní výhru moc asi myslet nemůžeme.

Vyhrajte lístky na play-off – otázka č. 4

4. Dvě dvojice hokejistů současného kádru HC MOUNTFIELD slaví narozeniny ve stejný den. O které hráče se jedná?

A: Vydarený-Sailer, Kuchejda-Červený
B: Gulaš-Květoň, Kovář-Ptáček
C: Šimánek-Sailer, Kotalík-Pšurný
D: Mikuš-Němeček, Langhammer-Kántor

Sociální sítě

Trenér Prospal a generální manažer Bednařík se setkali s fanoušky a bylo to hodně zajímavé. Pokud vás zajímají novinky o...

#PREVIEW: @hc_duklajihlava Reprezentační přestávka je pryč, jdeme znovu na věc! Ve středu hostíme ve šlágru kola jihlavskou...

Před 10 lety zemřel ve věku 75 let bývalý útočník Josef Buřič. V ČB 11 sezon, cca 270 zápasů, 140 gólů! Člen postupového a...

Dnes slavíme Den válečných veteránů ?? 11. 11. 1918 skončila 1. sv. válka. Zemřelo tehdy asi 9,5 mil. vojáků. Mezi nimi i 4...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Dukla Jihlava