07.09.2016, Filip Kortus

Neproměnili jsme jasné šance, mrzelo Michala Chovana

PRAHA — Po zápase nejvíce litoval neproměněných šancí, ale nevěšel hlavu. Michala Chovana mrzela porážka v úvodním kole WSM ligy, protože moc dobře věděl, že Motor měl na to, aby uhrál na ledě Slavie tři body. "Hru jsme po vedoucí brance kontrolovali, ale neproměnili jsme další velké šance a ve třetí třetině se nám to vymstilo," věděl slovenský útočník.

Měli jste proti Slavii na to, abyste uhráli plný počet bodů?
První třetina od nás nebyla optimální, ale ve druhé jsme do toho šlápli a měli jsme jasně navrch. Soupeře jsem přehrávali, dostali se do vedení a měli zápas ve svých rukou. Jenže jsme neproměnili jasné šance a ve třetí třetině se nám to vymstilo.

Bylo to úplně odlišné utkání oproti přípravě? Měl zápas jiný šmrnc?
Ano, samozřejmě. Příprava je odlišná od ligové soutěže. Diváci viděli kvalitní, svižné utkání. O tom, že nemáme ani bod, rozhodlo to, že jsme neproměnili své gólové šance. Je to škoda.

Nejvíce zahozené šance mrzely ve druhé třetině, kdy jste mohli soupeři odskočit o dvě branky?
Ano, tam jsme měli soupeře nejvíce na lopatě. Kdybychom vedli o dvě branky, soupeř už by se těžko zvedal. I za stavu 3:2 jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme toho nedokázali využít.

Nezdály se vám některé inkasované branky laciné?
Ani ne, Slavia byla silná v předbrankovém prostoru, ze kterého dokázala nejednou skórovat. Soupeř měl i o něco více štěstí při zakončení, nám tam naopak někdy chyběla větší rychlost. Nic se neděje, jdeme dál, bylo to první utkání.

Připravil jste gól pro Roka Pajiče, kdy jste mu předložil kotouč přímo na hokejku zpoza branky. Byla to nacvičená situace nebo to vyplynulo ze hry?
Spíše to vyplynulo ze hry. Chtěli jsme soupeře podržet v pásmu, já jsme měl puk na holi a viděl jsem před brankou Roka. Poslal jsem mu to a Roky krásně trefil pod horní tyč. Doufám, že takových gólů dáme více.

Po polovině zápasu jste se přesunul do druhé formace k Josefu Strakovi a Martinu Heřmanovi. Změnilo se tím pro vás něco?
Celkově jsme se tam hodně točili, hrálo se často v oslabení či přesilovce. Všichni jsme hráli na sto procent a je škoda, že jsme neuhráli ani bod.

V závěru utkání jste se nechal vyloučit, už jste soupeře nemohl zastavit?
Byla to ode mě hloupost. Do konce zápasu už nezbývalo mnoho času, hráli jsme ve čtyřech, tak jsme chtěli zvýšit forčeking a vyplynul z toho tento blbý faul.