20.01.2016, Jaroslav Pešek

Obranu měli extraligovou, ale dali jsme jim devět gólů, směje se Petr Kolmann

České Budějovice: Třikrát musely v sezóně rozhodnout zápas s Litoměřicemi nájezdy. Tentokrát to ale byla jiná písnička. Motor svého soupeře zničil devíti góly. Jednou brakou se blýskl i Petr Kolmann. A byla opravdu výstavní trefa.

Mohl byste stručně zhodnotit utkání?
Když jsem viděl na rozbruslení jejich tým, tak jsem čekal, že to bude o hodně těžší, ale napadaly nám tam některé celkem jednoduché góly a to zápas zlomilo. Oni už potom žádný větší odpor nekladli.

Kdy ten zlom nastal?
Myslím si, že to byl ten druhý gól na konci první části. Potom hned na začátku druhé třetiny jsme dali hned třetí a čtvrtý a od té doby jsme byli na koni. Oni si myslím, že to trochu zabalili.

Mluvil jste o silné soupisce soupeře. Byla znát přítomnost extraligových hráčů?
Když jsem viděl hlavně jejich obranu, tak jsem od nich opravdu čekal víc. Bylo jich tam opravdu hodně, dá se říct, že celá obrana byla extraligová, ale dali jsme jim devět gólů. (smích)

Trenér Rosol říkal, že po první třetině byla v kabině trochu bouřka. Je to pravda? Co jste si vytýkali?
Taková lehčí bouřka byla, protože jsme málo stříleli a nedohrávali souboje. Něco jsme si k tomu řekli a hru jsme změnili. Víc jsme stříleli, dostávali jsme se do šancí a hlavně jsme dali víc branek.

Nelze se nezeptat na váš gól...
Ono se to tam nějak otevřelo. Chtěl jsem puk hodit pod sebe na Křížáka (Lukáš Kříž), ale k němu najížděl hráč. Potom se uvolnilo místo na středu a beci pořád ustupovali, tak jsem přes ně vystřelil a padlo to tam.

Konečný výsledek 9:4. Desítka byla ve vzduchu. Nemrzí trochu, že tam ještě jedna branka navíc nepadla?
On ten poslední gól nikdo asi nechtěl dát, protože by to měl drahé. (smích) My jsme dali devátý gól dvě minuty před koncem, takže tomu bylo blízko, ale zároveň docela dost daleko.