ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.03.2006, Jan Švanda, Antonín Vansa

Odehráli jsme sérii jako tým, zdůrazňuje Roman Turek

L i b e r e c - Něco podobného dokázal už loni. V základní části prvoligové soutěže sice nebyly jeho výkony nikterak přesvědčivé, ale jakmile přišly na scénu vyřazovací boje, v brankovišti najednou představoval neuvěřitelnou jistotu. A nakonec Českým Budějovicím pomohl vychytat postup do extraligy. O rok později se opět strakonický obr Roman Turek probírá. A na svou hůl si může připsat první zářez. Extraligovou sezonu ukončil libereckým Bílým Tygrům. „V sérii jsem se cítil velice dobře,“ spokojeně se usmíval mistr světa z Vídně 1996.
Čekali jste, že pátý zápas série bude nakonec tak jednoznačný?
Samozřejmě, že ne. Poté, co u nás Liberec vyhrál čtvrtý zápas a sérii stáhl na 1 - 3, tak jsme vůbec nečekali, že by se mohlo páté utkání takhle vyvíjet. Navíc jsme velmi rychle dostali první gól. Naštěstí jsme dokázali hodně rychle otočit a hrálo se nám pak podstatně lépe, než jim. Bylo vidět, že jsou pod velkým tlakem.

Souhlasíte s tím, že zápas rozhodla hned první třetina?
Bylo pochopitelně důležité, že jsme po první dvacetiminutovce vedli 4:1, ale v kabině o přestávce nepadlo jediné slovo o tom, že už je hotovo. Čtyřicet minut je v hokeji strašně dlouhá doba. Bylo dobře, že jsme vydrželi u naší zodpovědné hry.

Kdy jste si poprvé řekl, že tenhle zápas už nemůžete ztratit?
Až po šestém gólu. Do té doby byl Liberec stále ve hře. Snížil na 2:5, začal podstatně více bruslit a lidé ho začali hnát dopředu. Až po gólu Kamila Brabence jsem začal věřit v to, že postoupíme. Času moc nezbývalo a dát čtyři branky za šest minut je strašně těžké.

Pomohla vám v sérii s Libercem loňská barážová zkušenost?
Mužstvo máme dost obměněné, máme spoustu nových hráčů, kteří baráž s Jihlavou nehráli. Letos jsme se ale celou dobu pohybovali na hranici postupu do play-off, v základní části jsme odehráli celou řadu existenčních zápasů a to nám hodně pomohlo v tom, abychom se naučili hrát takhle důležitá utkání.

Jak jste se cítil v sérii s Libercem vy osobně?
Musím říct, že velmi dobře. První dva zápasy jsme jako tým odehráli výborně a v klíčových momentech jsme dokázali zaskočit jeden za druhého. Doma, hlavně v tom prvním utkání, jsme sice nějaké chyby udělali, ale ty by podle mě vůbec nevznikly, kdybychom vedli třeba jen o gól. Každopádně jsem se celou sérii cítil výborně.

Těšíte se na poměrně dlouhé volno, které vás teď čeká?
Unavení samozřejmě jsme a na volno se těšíme. Ale bude se nám snáze relaxovat, když víme, že jsme dokázali vyřadit vítěze základní části.

Už začínáte přemýšlet nad Slavií, která vás čeká v semifinále?
Víme, že jdeme na Slavii, ale máme přeci jen týden volna. Trochu si užijeme radost z postupu a teprve pak začneme nad Slavií přemýšlet.

Věříte, že jste si výbornými výkony v českobudějovické brance vysloužil nominaci na světový šampionát v Lotyšsku?
Na reprezentaci teď vůbec nemyslím. Pro mě je důležitá klubová povinnost. Co bude dále, to nechávám otevřené.

Děkuji za rozhovor.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...