ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.03.2006, Jan Švanda, Antonín Vansa

Odehráli jsme sérii jako tým, zdůrazňuje Roman Turek

L i b e r e c - Něco podobného dokázal už loni. V základní části prvoligové soutěže sice nebyly jeho výkony nikterak přesvědčivé, ale jakmile přišly na scénu vyřazovací boje, v brankovišti najednou představoval neuvěřitelnou jistotu. A nakonec Českým Budějovicím pomohl vychytat postup do extraligy. O rok později se opět strakonický obr Roman Turek probírá. A na svou hůl si může připsat první zářez. Extraligovou sezonu ukončil libereckým Bílým Tygrům. „V sérii jsem se cítil velice dobře,“ spokojeně se usmíval mistr světa z Vídně 1996.
Čekali jste, že pátý zápas série bude nakonec tak jednoznačný?
Samozřejmě, že ne. Poté, co u nás Liberec vyhrál čtvrtý zápas a sérii stáhl na 1 - 3, tak jsme vůbec nečekali, že by se mohlo páté utkání takhle vyvíjet. Navíc jsme velmi rychle dostali první gól. Naštěstí jsme dokázali hodně rychle otočit a hrálo se nám pak podstatně lépe, než jim. Bylo vidět, že jsou pod velkým tlakem.

Souhlasíte s tím, že zápas rozhodla hned první třetina?
Bylo pochopitelně důležité, že jsme po první dvacetiminutovce vedli 4:1, ale v kabině o přestávce nepadlo jediné slovo o tom, že už je hotovo. Čtyřicet minut je v hokeji strašně dlouhá doba. Bylo dobře, že jsme vydrželi u naší zodpovědné hry.

Kdy jste si poprvé řekl, že tenhle zápas už nemůžete ztratit?
Až po šestém gólu. Do té doby byl Liberec stále ve hře. Snížil na 2:5, začal podstatně více bruslit a lidé ho začali hnát dopředu. Až po gólu Kamila Brabence jsem začal věřit v to, že postoupíme. Času moc nezbývalo a dát čtyři branky za šest minut je strašně těžké.

Pomohla vám v sérii s Libercem loňská barážová zkušenost?
Mužstvo máme dost obměněné, máme spoustu nových hráčů, kteří baráž s Jihlavou nehráli. Letos jsme se ale celou dobu pohybovali na hranici postupu do play-off, v základní části jsme odehráli celou řadu existenčních zápasů a to nám hodně pomohlo v tom, abychom se naučili hrát takhle důležitá utkání.

Jak jste se cítil v sérii s Libercem vy osobně?
Musím říct, že velmi dobře. První dva zápasy jsme jako tým odehráli výborně a v klíčových momentech jsme dokázali zaskočit jeden za druhého. Doma, hlavně v tom prvním utkání, jsme sice nějaké chyby udělali, ale ty by podle mě vůbec nevznikly, kdybychom vedli třeba jen o gól. Každopádně jsem se celou sérii cítil výborně.

Těšíte se na poměrně dlouhé volno, které vás teď čeká?
Unavení samozřejmě jsme a na volno se těšíme. Ale bude se nám snáze relaxovat, když víme, že jsme dokázali vyřadit vítěze základní části.

Už začínáte přemýšlet nad Slavií, která vás čeká v semifinále?
Víme, že jdeme na Slavii, ale máme přeci jen týden volna. Trochu si užijeme radost z postupu a teprve pak začneme nad Slavií přemýšlet.

Věříte, že jste si výbornými výkony v českobudějovické brance vysloužil nominaci na světový šampionát v Lotyšsku?
Na reprezentaci teď vůbec nemyslím. Pro mě je důležitá klubová povinnost. Co bude dále, to nechávám otevřené.

Děkuji za rozhovor.

Sociální sítě

Slečny, dívky, ženy, dámy, opět se na vás na hokeji těšíme a opět pro vás máme připravenou speciální cenu vstupenek, dárek a...

Motor jede! V letošní sezoně nebodoval zatím pouze jednou a poradil si i se snaživým nováčkem ze Sokolova. Všech 5 gólů a další...

#REPORT: Motor - @hcsokolov 4:1Nováček jsme porazili i díky dvěma brankám Lukáše Endála. bit.ly/31p6xrz

Vybojovali jsme to, nováčka @hcsokolov jsme porazili 4:1! ???? #CEBvSOK #chanceliga

×
×
Dnes v   | U20
Piráti Chomutov
ČEZ Motor Č. Budějovice