ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.02.2012, Pavel Kortus ml.

Peter Mikuš nastoupil poprvé po otřesu mozku

Č. B u d ě j o v i c e - Slovenský obránce Peter Mikuš utrpěl v utkání se Slavií otřes mozku a od té doby nehrál. Do extraligového kolotoče se vrátil v pátek ve Zlíně, kde jeho tým prohrál 1:2. "Hlava už je úplně v pohodě. Trošku problémy mám s krkem, ale dá se s tím hrát a nijak mě to neomezuje," říká sympatický slovenský bek. V neděli spolu se svými spoluhráči zakončí základní část na svém ledě s Kladnem (18.10).

Ve Zlíně jste prohráli po těžkém boji. To vám před play off na pohodě příliš nepřidá, že?
To určitě ne. Nehráli jsme špatně, ale znovu nás srazily neproměněné šance. Kdyby ty své proměnili v první třetině Guli s Mertlíkem (Milan Gulaš a Tomáš Mert, pozn. autora) nebo ve druhé části David Kuchejda, který trefil břevno, mohlo se utkání vyvíjet jinak.

Takže problémy jsou stále stejné – proměňování šancí a přesilové hry.
Bohužel je to tak.

Při prvním inkasovaném gólu to vypadalo na chybu při střídání, když za obranou zůstal nekrytý Ondřej Veselý.
Nevím, jestli to byla chyba při střídání, ale s tím hráčem měl zůstat útočník.

Nastoupil jste po otřesu mozku. Už se cítíte zcela v pořádku?
Hlava už je úplně v pohodě. Trošku problémy mám s krkem, ale dá se s tím hrát a nijak mě to neomezuje. Potřebuji ještě trošku dotrénovat své manko. Ve Zlíně jsem nehrál celé utkání a doufám, že s Kladnem již budu hrát víc.

Ve Zlíně jste plnil roli sedmého obránce, což je pro vás trošku nezvyklá úloha…
Dalo se to čekat. Skoro tři týdny jsem nehrál a naplno jsem trénoval pouze pět dní, takže to nebylo žádné překvapení.

Dáváte si již na ledě větší pozor na podobné momenty, po kterých jste inkasoval se Slavií tvrdý střet?
Hokej je rychlá hra a někdy se s tím těžko něco dělá. Před zápasem jsem na to samozřejmě myslel, ale po prvním střídání to bylo pryč. V průběhu utkání si pochopitelně dáváte větší pozor na tvrdé střety, ale úplně na to nemyslíte.

Nebál jste se, že by se váš stav mohl po utkání zhoršit a znovu byste nemohl hrát?
Trénoval jsem bez problémů, aniž by se mi točila hlava nebo něco podobného, takže z toho jsem strach neměl.

Po pátečních výsledcích zbyli pro váš tým pouze dva možní soupeři a to Liberec a Pardubice. Koho byste si vybral, kdybyste musel?
Pro Budějovice by byl lepší Liberec, ale zbývá poslední kolo a uvidíme, jak to dopadne.

Základní část zakončíte s Kladnem, které má stále o co hrát.
Kladno do toho půjde naplno, jelikož mají stále naději na šestku. Mají mladé mužstvo a uvidíme, v jakém světle se zde představí.

Sociální sítě

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...