07.09.2014, Pavel Kortus ml.

Pikantní souboj na úvod - Motor znovu vyzve Jihlavu!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — To napětí už cítí každý fanoušek Motoru. Letní příprava je minulostí, jde se zostra na věc. Českobudějovický Motor v interesantním utkání na úvod nového ročníku vyzve jihlavskou Duklu. Zápas má své úvodní buly v pondělí v 17.30 v Budvar aréně. Permanentky bude možné zakoupit od 11 do 16:30 hodin na sekretariátu, vstupenky od 13 hodin na pokladnách nebo už teď na internetu.

O soupeři: HC Dukla Jihlava

Založen: 1956
Stadion: Horácký zimní stadion (kapacita 7 500 diváků)
Webové stránky klubu: hcdukla.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo v základní části, vyřazena v semifinále s Olomoucí
Trenéři: Petr Vlk

Není snad lepšího soupeře, se kterým by Motor mohl zahájit novou prvoligovou sezónu. Vzájemné zápasy s týmem, který rozzářil pro československý, potažmo český hokej jména jako jsou Josef Augusta, Jiří a Jaroslav Holíkovi, Jiří Králík nebo Bedřich Ščerban, mají vždy nádech derby. HC Dukla Jihlava je prostě pojem, legenda, historie.

Před novou sezónou prošel jihlavský kádr několika změnami. Tou hlavní je odchod brankáře Davida Ritticha do extraligové Mladé Boleslavi. O místo v brankovišti tak bude s Lukášem Sáblíkem bojovat minimálně rok hradecký Ondřej Kacetl. Třetím do party je odchovanec Jiří Šťastný. Nepokračují také obránci Václav Jaroš, Roman Čermák a útočníci Radek Hubáček s Michalem Veleckým. Velkou posilou je naopak Marek Melenovský, jenž přišel ze Zlína a po patnácti letech se vrací „domů“. Ze zámoří zamířil zpět i obránce Petr Šidlík, který strávil tři roky v QMJHL, kde hrál za Victoriaville Tigres. Krátce před startem první ligy byl vyřízen střídavý start útočníkovi Richardu Jarůškovi, což je kmenový hráč Mladé Boleslavi.

Poslední příprava Dukly:

ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 7:1
Branky a asistence: 5. Kuchejda (Punčochář), 8. Straka (Nouza, Švihálek), 13. Růžička (Nouza, Straka), 18. Přibyl (Vaniš), 18. Kuchejda (Heřman), 19. Nouza (Straka, Švihálek), 33. Boháč (Kuchejda) – 24. Seman. Rozhodčí: Mertl - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:3, navíc Prokš (JIH) trest ve hře. Využití: 1:0. Třetiny: (6:0, 1:1, nedohráno)
Sestava Jihlavy: Kacetl (od 18. min. Sáblík) – Zdražil, Kolda, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Jarůšek, Štěpánek, Prokš – Březina, Důras, Zeman – Čachotský, Kuřítko, Malec – Mikeš, Seman, Kasalý.

1. kolo:
ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava

pondělí 8. 9. 2014, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Motor má za sebou vcelku povedenou letní přípravu, kterou zakončil prvenstvím v Regionálním poháru. Takovým malým finále poháru byl čtvrteční duel mezi Jihočechy a Jihlavou, tedy právě pondělními soupeři. A o náboj pro pondělní podvečer je rozhodně postaráno. Ve čtvrtek totiž na ledě Budvar Arény došlo k něčemu nevídanému po sportovní, avšak i po nesportovní stránce. Začalo to demolicí Jihlavy v první třetině. Za dvacet minut nastříleli hráči Motoru šest branek a domácí fanoušci byli v euforii. Druhá třetina už byla o poznání klidnější a do její poloviny tak padly pouze dva góly. To se však změnilo ve 33. minutě. Hostující střídačka protestovala proti vyloučení Prokše, následně obdržela i trest pro hráčskou lavici, což už nevydržel trenér Petr Vlk, odvolal svůj tým do kabiny a rozhodčí zápas ukončili za stavu 7:1. Další vzájemný duel v rychlém sledu tak určitě nabídne spoustu emocí a dramatickou zápletku.

Na pondělní úvod sezony se těší i kouč Motoru Petr Rosol. „Způsob, jakým byl čtvrteční zápas ukončen, je určitě velkým lákadlem pro fanoušky na pondělní zápas. Já doufám, že bude vyprodáno,“ věří českobudějovický lodivod. V pondělí začne v brance Hynek Kůdela.